אלטרואיזם או אגואיזים?

האם התנדבות היא ביטוי לאלטרואיזם או אגואיזים. עבורי זה תמיד היה שילוב בין השניים. הרומן שלי עם מעגל נשים ישראל התחיל בשיחת טלפון מחברתי הנערצת דיוה. היא התקשרה ושאלה אם יש לי המלצה על די.גי. שיסכים לתקלט בהתדנבות באירוע התרמה של מעגל נשים. לאחר שהבנתי יותר על הארגון החלטתי להקים מעגל בעירי דאז אור יהודה. לאחר כשנתיים ברמת השרון הבנתי שהגיע הזמן שגם פה יקום מעגל. התחלתי לדבר עם כל מי שרצתה לשמוע ויום אחד זה קרה.

הרומן שלי עם מעגל נשים ישראל התחיל בשיחת טלפון מחברתי הנערצת דיוה. היא התקשרה ושאלה אם יש לי המלצה על די.גי. שיסכים לתקלט בהתדנבות באירוע התרמה. "ברור! בטוחה שרונן גוטמן האגדי יסכים" והבטחתי שאני אדבר איתו. היא סיפרה לי בכמה מילים על ארגון מעגל נשים. היא הציעה שאגיע במוצ"ש לחברתה אטי שינדלר, עוד אישה שלימים גיליתי את נפלאותיה. התקבלנו אצל אטי כמכרים ותיקים וקלטנו את האנרגיות הובות של הבית. אחרי ההיכרות הראשונית התיישבתי סביב השולחן עם אטי ודיוה וכמה חברות נוספות מהמעגל שלה כדי לדבר על המסיבה. זהבה, עוד אישה קסומה (שלא תחשבו שאני איזו חנפנית, אבל האמת שפגשתי במעגל נשים כל כך הרבה נשים נדירות, עצמתיות ובעלות לב ענק שאני לא יכולה שלא להצמיד להן כמה סופרלטיבים), תיארה לי את אופי הפעילות של המעגל ואני נדלקתי. החלטתי שאני אקים אחד באור יהודה, עיר מגוריי דאז בליווי של האישה והאגדה סיגל רפאלי.

12095189_1228822590477369_4484467718080979540_o
סיגל רפאלי הנסיכה הבלונדינית באמצע
הפגישה עם סיגל ועוד כ-15 חברות מהשכונה היתה בלתי נשכחת. התרגשנו מהרעיון של הקמת מעגל שכזה אצלנו בשכונה. נבחרתי ליו"רית הראשונה והתחלתי להניע את הענינים. תוך מספר חודשים נרשמנו כעמותה והתחלנו לבסס את מקומנו כארגון הפועל למען אוכלוסיות נזקקות בעיר. קבלנו את מספר 15 ובהדרגה הפכנו למותג ומושא להערצה בעיר ובמקביל הפכנו לחבורה מגובשת ונהננו להיות ולבלות אחת עם השנייה. המציאות עלתה על דמיון והתאהבתי בארגון. ידעתי שארצה להיות חלק מהבורד הארצי, ואכן במהרה הפכתי לאחראית אתר האינטרנט של הארגון הארצי.
IMG_3322
חברות מעגל נשים 15 אור יהודה
להחלטתנו לעזוב את השכונה היתה השפעה גם על המעגל, בכל זאת נחשבתי לאורך כל הדרך לפיבוט של החבורה. במשך תקופה קצרה נשארתי חברה במעגל. המרחק עשה את שלו וגם הפיכתי לראש שבט הצופים הבנתי שזה הזמן להשאיר את המעגל מאחוריי. הניתוק לא היה קל הן ממעגל 15 והן מהחברות מיתר המעגלים. אחד הדברים החוויתים במיוחד שזכורים לי עד היום הם הכנסים העולמיים בהודו, בברוג (בלגיה) ובמרוקו וכמובן שלל אירועים ארציים שעבורי היו הזדמנות להתחבק עם חברות בנשמה, אחיות לחווית הנתינה ללא תמורה כספית אבל טונה של תמורה נפשית.
pic 709
כנס שנתי של הארגון העולמי בהודו
IMG_6533
כנס חצי שנתי עולמי במרוקו
הגיע הזמן שיהיה מעגל גם ברמת השרון

מכירים את השאלה: "האם התנדבות היא ביטוי לאלטרואיזם או אגואיזים?". עבורי זה תמיד היה שילוב בין השניים. אמנם יצאתי מהמעגל אבל המעגל לא יצא ממני. לאחר כשנתיים ברמת השרון הבנתי שהגיע הזמן שגם פה יקום מעגל. התחלתי לדבר עם כל מי שרצתה לשמוע ויום אחד זה קרה. קבלתי טלפון מסיגל לאור: "חמוטל, מה עם המעגל שרצית להקים?". קבענו לקפה ושפכתי עליה את כל התורה והוחלט לצאת לדרך. הפגישה הראשונה היתה אצלה עם עוד כ-15 נשים מסוקרנות ונלהבות. וכך, תוך זמן קצר הוקם מעגל נשים רמת השרון שקבל את המספר 2.

המעגל שלנו פועל מיזה 6 שנים ועשייתנו הולכת וגדלה וכך גם שמנו בעיר. בתחילת השנה הוספנו לשמנו את שם הארגון הצעיר "טנג'ט", ארגון ההמשך של מעגל נשים. למה "המשך"? כי מעגל נשים (ladies circle) הוא ארגון חברתי שהגדיר בתקנון שלו שגיל החברות בארגון הוא 18-45,בין היתר גם כדי לאפשר תחלופת חברות והכנסת אנרגיות חדשות. היות והכל עדיין טרי אז המעבר הדרגתי ולכן כיום הטנג'טיות שביננו והמעגליסטיות פועלות יחדיו.
WhatsApp Image 2018-12-27 at 14.17.05
חברות מעגל נשים 2 רמת השרון

ולמה סיפרתי לכם את כל זה?

כדי שתכירו אותי טוב יותר. המעגל, כמו הצופים מהווים חלק משמעותי בעיצוב אישיותי הבוגרת. עבורי "לרצות שינוי" אומר "לעשות שינוי". לשמחתי התברכתי ביכולות מנהיגותיות והרבה כריזמה ו טיפוס שאוהב לעשות דברים ביחד ולא לבד, רק טבעי היה לי לסחוף אחרי את כל מי שהראתה נכונות להצטרף. היום אני עדיין במעגל והשנה הוספנו לרשימת הפרויקטים שלנו את מרכז אנוש ברמת השרון. ב-9.1 אנחנו מקיימות את הפעילות הראשונה  במועדון החברתי של המרכז ויש כבר תוכנית לחצי שנה הקרובה (כזו אני כשאני רוצה שמשהו יקרה).

אסיים בברכת המתנדבים, מי יתן ותמיד נזכה להית בצד הנותן.

מוזמנים למלא את טופס הפרטים בכדי שאוכל לעדכן אתכם כל פעם שיהיה לי משהו חשוב (מבטיחה לא להפגיז אתכם במיילים). ואם אתם רוצים לשמוע ולראות בעיניים אתם מוזמנים לרכוש כרטיסים להרצאתי הקרובה הפתוחה לקהל שתתקיים במועדון המחתרת, רמת השרון ב-30.12 בשעה 20:00. לרכישת כרטיסים לחצו כאן. ואם לא מסתדר לכם, אז חם, חם מהתנור הרצאה נוספת שלי תתקיים ב-16.1 בבית ההרצאות הישראלי "טוקהאוס" בנמל ת"א, לרכישת כרטיסים לחצו כאן.
IMG-20181122-WA0007
 

סיגל רפאלי הנסיכה הבלונדינית באמצע

 

כנס שנתי של הארגון העולמי בהודו

 

חמוטל ינאי
מנהיגה מלידה, נשואה מעל 20 שנים ואמא לשלושה ילדים. מדעי המחשב והיי טק הם חלק מהרזומה שהביא אותי לרצות משהו לנשמה. כותבת, אשת קהילה פעילה, מקימת מעגלי נשים, ראש שבט צופים, יוצרת קהילה מחבקת ופעילה בתחום בריאות הנפש בישראל. עוסקת בפיתוח עסקי, חושבת בקול את מה שבלב ומובילה דעת קהל. לא פוחדת לטפס על סולמות גבוהים. כיום אני מרצה ומנחת NLP מוסמכת. לפני מספר שנים אובחנתי עם הפרעה דו-קוטבית ובחרתי להפוך את "הלימון ללימונדה". "ככה פתאום, באמצע החיים" היא שם ההרצאתה הסוחפת ומרגשת המגוללת את הסיפור שלי. הרצאתי החדשה, "ממשבר לצמיחה" עוסקת בתהליך אותו עברתי שהביא אותי למקום בו אני נמצאת היום.