איש השלג/יו נסבו

איש השלג/יו נסבו

Snomannen/Jo Nesbo

מנוורגית: רות שפירא.

הוצאה: הוצאת בבל, ידיעות ספרים, 2015

486 עמ'.

יש משהו מסתורי בשלג, במיוחד בנורווגיה.

נובמבר זהו החודש האכזרי, כשיורד השלג הראשון, בובות שלג צצות אבל נשים נעלמות.

המפקח הארי הולה אשר עובד במחלקת חקירות הפשיעה האלימה במשטרת אוסלו מקבל בדואר מכתב שבו חתום "איש השלג". כאשר צצה בובת שלג מחוץ לבית, נעלמת אישה, אך זו לא האישה היחידה שנעלמה. חבריו ליחידה לא מאמינים לו כאשר הוא חוזר ואומר שבפני אוסלו יש רוצח סדרתי אלים. לצוות שלו מצטרפת חוקרת צעירה בשם קטרינה בראט,

הארי הולה רדף פעם אחת אחרי רוצח סדרתי, ובמקרה של איש השלג הוא חושד שגם יש רוצח סדרתי, אך המרדף אחר הרוצח מביא אותו לבחון את המקרים שקרו בעבר ואת המקרים שהוא נחשף אליהם. האמת היא לא תמיד קלה, ומציאת הרוצח זה משימה בפני עצמה.

בספר "איש השלג" יו נסבו כותב בצורה יפה כולל טוויסטים רבים באם חשבתם מיהו הרוצח והמפקח הארי הולה לא בוחל באמצעים כדי לגלות מיהו איש השלג, ומה גורלם של הנשים שנעלמו.

אם יש משהו שאני אוהבת, זה לראות ב-YouTube סדרות על רוצחים סדרתיים ולדעת מה מניע אותם להגיע למצב שהם חייבים להרוג מישהו רק בגלל משהו שקרה להם בעבר, אך לפעמים מקרים אלו קשה לפענח ולהגיע לפיתרון.

בספר יש 5 חלקים: חלק ראשון, חלק שני, חלק שלישי, חלק רביעי, חלק חמישי.

ספר מתח מעולה שבסוף משאיר חיוך, מאוד נהניתי לקרוא את הספר.

מומלץ מאוד!!!

"עוד מעט יגיע השלג הראשון. ואז הוא שוב יצוץ ויופיע. וכשהשלג ייעלם יתברר שהוא שוב לקח איתו מישהו. ומה שאתה צריך לשאול את עצמך הוא: 'מי בנה את בובת השלג? מי בונה בובות שלג? מי הוליד את The Murri?' כי איש השלג לא יודע זאת בעצמו." (עמ' 82).

איש השלג