אישה לעצמה – קום איל פו אביב/קיץ 2018

תערוכה במוזיאון המטרופוליטן שהוקדשה לארון הבגדים של אישה לא מוכרת, הייתה ההשראה המרכזית לקולקציית הקיץ של המותג

בחורה עם מחשב נייד

קום_איל_פו_מירב_בן_לולו_(19)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)

בקיץ שעבר הקדיש מוזיאון המטרופולין בניו יורק, תערוכה, לארון של שרה ברמן' (כך שם התערוכה). מי הייתה שרה ברמן? לא אמנית ולא דמות מפורסמת. אישה אנונימית, יהודיה ולא מוכרת, שנפטרה לפני 14 שנה בגיל 84. בתה ונכדה (מריה ואלכס קלמן) השכילו להבין שברמן בדרכה, הייתה אישה פורצת דרך לעצמה. באמצעות הבחירות האסתטיות שלה, הוכיחה ברמן כי לחפצים, כמו גם לחיים – בכל גיל – אין תאריך תפוגה וכל אישה, יכולה לשנות את חייה בכל זמן ולבחור את הדרך הנכונה בשבילה.

שרה ברמןפריטים מתוך הארון של שרה ברמן. באמצע משמאל, ברמן בחופשה באיטליה, לבושה כהרגלה בטוטאל לוק גברי ולבן (תמונה: יח"צ)

אחרי 38 שנות נישואים, נפרדה ברמן מבן זוגה, ועברה לחיות לבדה, לראשונה בחייה. לימים העידה שהייתה זו התקופה המאושרת בחייה. היא שכרה דירת סטודיו קטנה באזור הגריניץ' ויליג' בניו יורק ובחרה לוותר על כל הבגדים שהיו לה, למעט אסופה נבחרת של פריטים לבנים בלבד. ברמן בנתה לעצמה מלתחה חכמה. היא בחרה את הפריטים המדויקים, האהובים, השימושיים והמשמעותיים ביותר עבורה. היא ויתרה על כל היתר ונשארה רק עם מה שהייתה צריכה באמת. הבחירה לנקות את מארונה כל המיותר, נתנה לה חופש ואת התחושה שהיא בוראת לעצמה את החיים שהיא רוצה. הארון שלה היה מדהים ביופיו: מינימליסטי, מוקפד, ומשדר ניקיון ויזואלי ורוחני.

קום איל פו מירב בן לולו (16)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)

סיביל גולדפיינר בעלת קום איל פו' וטל רוזנפרב המעצבת החדשה של המותג, ביקרו בתערוכה בניו יורק. רוזנפרב יצאה מהתערוכה מלאת השראה והגתה את הרעיון לקולקציית קיץ 2018: "אישה לעצמה". בדיוק כמו ארונה של ברמן, מציעה קולקציית הקיץ של קום אוסף פריטים מדויק ומינימליסטי, המאפשר מודולריות ומתאים לרעיון של מלתחה חכמה. העיקרון הוא אסופת פריטים עם אפיל על זמני, שיהיו נכונים מבוקר עד ערב ולאורך שנים. ואומנם רוזנפרב בהשראת ברמן, הצליחה לרקוח קולקציה שיש לה ניחוח רטרו מחד, ביחד עם עדכנות מודרנית ומוקפדות שבולטת בעיקר בפרטים הקטנים.

הקולקציה כולה מורכבת מבדים טבעיים ושילובים ביניהם בין השאר פשתן, כותנה, משי וויסקוזה, כך שכל הבדים נושמים ונעימים על הגוף, בפרט באקלים הקיץ הישראלי והמהביל. הצבעוניות מאוד מצומצמת ונעה בין דגרדה של לבנים בהירים, אבן וקרם, שחור, כחול נייבי ומעט ורוד בהיר.

המתח בין אלמנטים גבריים ונשיים לצד ייצוג גדול לפריטי איכות מחויטים, הוא משהו שהיה מאז ומתמיד חלק מה –DNA של קום איל פו, אבל רוזנפרד הצליחה לתרגם אותו לקולקציה מדויקת ונינוחה, שהופכת את המשחק בין הפן הגברי/נשי של הפריטים והצירופים ביניהם, להרמוני מתמיד בחליפות פשתן קיציות, בשמלה בגזרת ז'קט ממשי, בחולצות פולו מסריג דקיק, עם מכנסיים רחבים מבדי קרפ רכים מחמיאים ועוד.

קום איל פו מירב בן לולו (18)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום_איל_פו_מירב_בן_לולו_(30)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)

טווח מחירים: ז'קטים ווסטים 1690 ₪- 1290 ₪; חולצות וטופים 990 ₪- 390 ₪; מכנסיים 1390 ₪- 790 ₪; שמלות 1490 ₪ – ₪ 790

ניתן להשיג בחנויות מותג קום איל פו: האנגר 26, נמל ת״א ן איינשטיין 40, קניון רמת אביב קומה ב׳ ן שבזי 54, נווה צדק ן ויצמן 1 רחובות ן אוסישקין 44, רמת השרון ן אחוזה 170, רעננה ן מרכז מסחרי ביתנס', ביתן אהרון

אתר – כאן

קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום_איל_פו_מירב_בן_לולו_(1)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום_איל_פו_מירב_בן_לולו_(2)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום_איל_פו_מירב_בן_לולו_(35)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום איל פו מירב בן לולו (10)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום איל פו מירב בן לולו (27)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום איל פו מירב בן לולו (11)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום_איל_פו_מירב_בן_לולו_(28)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)
קום איל פו מירב בן לולו (3)קום איל פו -אביב/קיץ 2018 (צילום: מירב בן לולו)

הארון של שרה ברמן – הסרטון שליווה את התערוכה במוזיאון המטרופולין בניו יורק

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UU0snPzOigo&list=PLdcVhoOrqJcfntQTUoNxDyexGX0AC0DsC nolink]
*

מותג Commeilfaut מציג עשור לפרויקט התרומה מעבירות והשנה בסימן המאבק 

 פרויקט מעבירות המתקיים בחודש אפריל חוגג עשור, והשנה יהיה  בסימן הנושא השנתי של קום איל פו- המאבק של מבקשי ומבקשות המקלט. במסגרת הפרויקט, הקהל הרחב מתבקש להעביר בגדים לתרומה לעמותת "אחותי – למען נשים בישראל" לטובת תושבות דרום תל אביב ומבקשות המקלט. הלקוחות מוזמנות להגיע לחנויות, לתרום בגדי קום איל פו שהן כבר לא לובשות ולקבל על כל תרומה שובר הטבה ע"ס 150 ש"ח למימוש כנגד קניה מעונת הקיץ החדשה. הפריטים הנכללים במימוש  בהטבה: ג'קטים, חולצות, מכנסיים ושמלות.

 הפרוייקט יתקיים לאורך כל חודש אפריל!

 עמותת "אחותי" למען תושבות דרום תל אביב ומבקשות המקלט הינה עמותה "למען נשים בישראל" שנוסדה על מנת לפעול עם נשים שאינן נכללות בהגמוניה החברתית ולקדם את ניראותן בחברה הישראלית. התנועה נוסדה על ידי פעילות פמיניסטיות מזרחיות, אשר מטרתן להעלות על סדר היום הציבורי נושאים של צדק כלכלי וחברתי, מתוך תפיסה פמיניסטית הקושרת נושאים של לאומיות, אתניות ופמיניזם. כלל הפרויקטים של תנועת אחותי כרוכים זה בזה לכדי יצירת קהילת נשים בין-תרבותית, שתוציא מהכוח אל הפועל מהלכים לשינוי חברתי אפקטיבי בחיי הכלכלה, התרבות והפוליטיקה בישראל. (פייסבוק)

*

מתוך הבלוג של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.