אירוע ערב מיוחד לאמהות- כי מגיע לנו פינוק אימהי!

מוזמנות לקרוא על אירוע ערב מפנק לאימהות. והכי חשוב, יש בפוסט אחלה טיפים להורות!

Screenshot_37

כאימא שחזרה לעבודה, פעמים רבות אני מתגעגעת לימי חופשת הלידה, בהם הייתי הולכת עם הבייבי להרצאות וסדנאות. ימים בהם הייתי משקיע בהורות ובעצמי גם (לא לדאוג, אני עדיין משקיעה 😉 ), פוגשת אימהות נוספות באותו הסטטוס ופשוט נהנית.
כשהציעו לי להגיע לאירוע ערב מיוחד לאימהות במועדון הגריי ביהוד, הכולל ארוחת ערב מפנקת והרצאה על "היעד ההורי" מפי עינת נתן, לא יכולתי לסרב. היה ברור לי, שאני לוקחת ערב לעצמי ערב שכולו על טהרת הפינוק האימהי.

IMG_20190513_083432 (002)

ואכן כך היה 🙂

IMG_20190513_083522 (002)

אז מה היה לנו באירוע?
התכנסנו ואכלנו ממיטב המאכלים האהובים על רוב הנשים: סלטים, פסטות, פיצות ולקינוח עוגיות וגלידה. פינוק טעים כבר אמרתי? 😉

IMG_20190513_085134

קבלנו הסבר קצר מפי נותנת החסות- נוטרילון, המשווקת על ידי טבע. למי שלא מכירה או יודעת, נוטרילון הוא מותג תחליפי החלב הצומח בישראל, שנה רביעית ברציפות.
חלב האם הוא המזון הטוב ביותר עבור תינוקך, אבל במידה ובחרת לתת תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות), יש לבחור אותו מתוך מגוון רחב של מוצרים הקיימים בשוק. אני זוכרת, שכשילדתי שאלו אותי בבית החולים איזה תמ"ל אני רוצה לתת לתינוק והאמת היא, שלא ידעתי מה לומר. אז, אני מציעה לכל מי שעדיין לא ילדה לברר וללמוד קצת לפני, על מנת לקבל את ההחלטה הזו, באם היא תידרש. מדוע זה חשוב? מאחר וסביר להניח שאם התחלתן בבית החולים בתמ"ל מסויים ולא תהיה בעיה לתינוק, תמשיכו עם אותו התמ"ל. אז רצוי מלכתחילה לתת את התמ"ל שנראה לכם הכי מתאים.
באירוע הסבירו לנו על היתרונות של נוטרילון, ביניהם: שהחלבון מפורק חלקית , דבר המסייע בתהליך העיכול וצואה רכה יותר; הוא מופחת בלקטוז; יש לו שילוב ייחודי של הרכיבים הפרהביוטיים FOS/GOS ביחס של 9:1, דבר התורם לשגשוג החיידקים הטובים במעי; יש בו חומצות שומן מסוג אומגה 3- LCPUFA, להתפתחות הראיה של התינוק ונוקליאוטידים לתפקוד מערכת החיסון.
נציגת נוטרישה הציגה בפנינו את המפעל החדש והחדשני שנבנה בימים אלו בהולנד ונציגת טבע את המיתוג החדש של החברה.

IMG_20190513_085210

ומה היה החלק הכיף ביותר של האירוע?

IMG_20190513_084114 (003)

אז ברור, שההרצאה של עינת נתן, מדריכת הורים, מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך.
עינת, העבירה לנו הרצאה מרתקת ומחכימה, בצורה משעשעת וזורמת , שלא השאירה אף אחת אדישה.
היא דיברה על הדימוי העצמי, על מנגנוני המוטיבציה של הילדים ועל מה אנחנו יכולים לתת לילידנו.

IMG_20190513_085257

וכמובן, הכנתי לכן תקציר קצר עם טיפים, כי בא לי גם לפנק אתכן, קוראות יקרות.

מה הדבר הראשון שקורה לנו כהורים?
התנפצות הפנטזיה!
הפנטזיה של הורות וזוגיות מושלמים. והפנטזיה ממשיכה וממשיכה להתנפץ. הקושי שאנחנו מתמודדים עמו כהורים מתגבר כי אנחנו מתמודדים גם עם ההתנפצות של החלום, עם המחשבה של איך הדברים היו אמורים להיות.
כל ילד שיוולד למשפחה, יפגוש אותנו בנקודה מסוימת של התנפצות של הפנטזיה. אבל יחד עם זאת, כל ילד מלמד אותנו משהו, על עצמנו, על הורות ועל החיים.

חשוב להבין שהילד הוא לא כרטיס הביקור שלנו. הילדים שלנו לא בהכרח מהדהדים אותנו. עינת מסבירה, שדווקא כשאנחנו משחררים את הצורך בכך שהילד יהיה כרטיס הביקור שלנו, הם דווקא נהיים כרטיס ביקור מגניב.

מה השתנה מפעם להיום במבנה המשפחה?

ההיררכיה המשפחתית השתנתה. אם פעם האבא היה בראש הפירמידה. כיום הילדים שולטים בנו ביד רמה מהפסגה, והכל סובב סביבם.
בנוסף, כיום ישנו הגבר החדש, האבא המעורב בגידול הילדים ועבודות הבית. גם ליתרון זה יש חסרון… זה יוצר לא מעט חילוקי דעות בין בני הזוג.
צריך לדעת, שדווקא כששני ההורים מעורבים, היתרון הוא שזה מעשיר את הילדים. לכן, כשאנחנו כאימהות לוקחות פיקוד ומבקרות את הגבר, אנחנו לוקחות זאת מהילדים. ובנוסף, הילד לומד להשתמש בזה לתועלתו. עינת מסבירה, שחשוב לאפשר להורה לנהל אינטראקציה (גם אם היא שלילית בעינינו- כל עוד כמובן היא לא בעייתית) עם הילד.

מה הילד צריך?

להרגיש שייך!
כל אחד מאתנו צריך להרגיש מעצם היותו אדם, שייך ומשמעותי. תנאי השייכות הנצרבים בילדים בשנים הראשונות בתא המשפחתי, הם אלו שיקבעו את התנהלותו של הילד בהמשך חייו. ככל שנאפשר יותר תנאי שייכות אצלנו בבית, כך תחושת המשמעות של כל ילד תגבר ותאפשר לו תפקוד טוב יותר כמבוגר.
הילדים מחפשים משמעות ולא בהכרח מחפשים גבולות ועושים לנו מניפולציות.
בגיל הרך אין לילדים יכולת לעשות הפרדות בין פידבק חיובי לשלילי.
לכן, את כל האנרגיות שאנחנו מבזבזים על להתרגז, להסביר, על נאומים, כדאי באופן עקבי להפגיש עם פלט ליין רגשי. כל ההסברים וההתרגזויות רק מלבות את הפידבק, גם אם הוא שלילי. והילד יחזור על זה שוב ושוב.

מהו היעד ההורי?
היעד ההורי מורכב מהתרגשות, יש, עידוד והדרך. אחד התפקידים שלנו כהורים, זה לראות את התכונות שיש בילד, גם אם הן עדיין לא בשיאן, כמו ההתרגשות של צעד ראשון.
ניתן להגביר מנגנוני מוטיבציה על ידי עידוד תכונות ופעולות שאנו רואים בילדים. חשוב "לתת" לילדים תכונות. למשל, לומר לילד שהוא נדיב ולעודד בכך נדיבות.
ולא פחות חשוב, לשחרר את הילד לפגוש את החיים עצמם…

ולסיום, חזרתי הביתה מלאת מרץ, מחויכת ואני כבר ממתינה לאירוע האימהות הבא.

מוזמנות להמשיך ולעקוב להפתעות הבאות!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)