אירועי קיץ מרתקים לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים

משחקי ניווט לכל המשפחה * סיורי עששיות לאור ירח * סיורים אמנותיים בעקבות פסיפסים * משחק מגלים את הגן בגן הארכיאולוגי * בניית הכותל באבני ענק * מסע בזמן ברובע ההרודיאני* תערוכת לגעת ברגע * קבלות שבת מרגשות ושלל הפתעות..

סיורי קיץ ברובע היהודי בירושלים - קרדיט לחברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים

אירועי קיץ מרתקים ברובע היהודי בירושלים שלא תרצו להחמיץ!!!
משחקי ניווט לכל המשפחה * סיורי עששיות לאור ירח * סיורים אמנותיים בעקבות פסיפסים * משחק מגלים את הגן בגן הארכיאולוגי * בניית הכותל באבני ענק * מסע בזמן ברובע ההרודיאני* תערוכת לגעת ברגע * קבלות שבת מרגשות ושלל הפתעות..
כרטיס כניסה משפחתי לאתרי הרובע ב-160 ₪
אוגוסט החם בפתח ומה יותר נעים מלצאת לפעילות ערב עם המשפחה באתרי הרובע היהודי בירושלים, להצטרף למשחקי ניווט ברובע ההרודיאני או לצאת לסיור עששיות מרתק? במסגרת "אירועי שנת ה-50 שנה לאיחוד העיר" מזמינה החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי את הקהל הרחב, ילדים והורים, לשלל אירועים ופעילויות ברחבי הרובע היהודי.
להלן פרוט הפעילויות:

סיורי קיץ ברובע היהודי בירושלים – קרדיט לחברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים

חמשישי קייצי ברובע היהודי
מגוון סיורים במהלך ערבי חמישי וסיורי בוקר בימי שישי בין סמטאות הרובע היהודי, בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון ולמרגלות הכותל הדרומי בו מוצגת בימים אלו התערוכה המרגשת 'לגעת ברגע' – המספרת בצורה חווייתית ואינטראקטיבית את סיפורו של רגע שחרור הכותל לפני 50 שנה, שהפך לרגע של כולנו. בין הפריטים המוצבים בתערוכה נמצא השופר בו השתמש הרב שלמה גורן בכותל המערבי ברגע ההכרזה.
עלות למבוגר: 30 ₪ לסיור אחד, 50 לשני סיורים. לילד: 20 ₪ לסיור אחד, 30 לשני סיורים.
ניתן לשלב סיורי ערב ובוקר.
סיורי עששיות ברובע היהודי בירושלים.
צילום: יחצ

סיורים לעת ערב
חמישי 3.8 ו-17.8 בשעה 19:00
סיורי ערב יצאו מהגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון בנושא ירושלים של פסיפס אל סמטאות הקרדו הקדום, ובו פסיפסים היסטוריים ומודרניים.
סיורי עששיות מרתקים
חמישי 27.7 10.8 בשעה 19:00
אור וירושלים – סיור ערב בינות לעתיקות הרובע ההרודיאני ובגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון עם עששיות על חומות העיר.
שישי בוקר ברובע היהודי
4.8, 18, 1.9 בין השעות 11:00-13:00,
בכל יום שישי יצאו מהגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון סיורים מרגשים בין חורבה לתפארת: בעקבות חולמים, סופרים ועולי הרגל לירושלים. הסיור כולל כניסה למוזיאון חצר הישוב הישן ובית הכנסת החורבה.
אל הרינה ואל התפילה – סיור כיסופים בנתיבי בתי הכנסת ברובע היהודי, מהר ציון אל הרובע, עם סיפורי הכיסופים והתפילות לירושלים בתאריכים: 28/7, 11/8, 25/8.
קבלת שבת חגיגית
הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון
מידי יום שישי בין השעות 14:00-15:30 מוזמן הקהל הרחב להשתתף בקבלת שבת מרגשת הכוללת מוזיקה חיה, ניגונים וסיפורים עם הזמר אוריאל בן-יצחק.
האורחים מוזמנים לשלב ביקור בתערוכה 'לגעת ברגע' המוצגת באתר.
עלות סמלית של 20 ₪ למבוגר, 15 ₪ לילד או אזרח ותיק
**ניתן לשלב סיור אחד עם קבלת שבת בעלות של 40 ₪ למבוגר, 20 ₪ לילד.
הגן הארכיאולוגי –פעילויות לכל המשפחה- לגלות את הגן במשחק משפחתי ולבנות את הכותל מחדש עם אבני ספוג.
במקום שבו לכל אבן סיפור וכל סיפור הוא מזכרת – מחכות לילדים אבני ספוג ענקיות בעזרתן יוכלו 'לבנות את הכותל מחדש. בין העתיקות והמוצגים הוטמנו רמזים אותם יוכלו למצוא המבקרים בעזרת דף חידות וסתרים. לחובבי הגאדג'טים בגן הארכיאולוגי ניתן יהיה ליהנות [בתוספת תשלום] ממשחק אינטראקטיבי בסגנון חפש את המטמון בשם "יש לאן", משחק הנושא בחובו שאלות אינטראקטיביות ותשובות שיובילו את השחקנים למסלול מרתק בגן.
כל המשפחה משתתפת במשחק ניווט
ברובע ההרודיאני יתקיימו בכל יום סיורים מרגשים בין בתי הפאר של אצולת ירושלים, בעיר העליונה של ימי הבית השני עם הפעלה מיוחדת לילדים ולהורים: משחק ניווט מאתגר בין בתי אצולת ירושלים של ימי הבית השני.
תערוכת לגעת ברגע –    במסגרת 50 שנה לשחרור ירושלים בגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון
המבקרים בגן הארכיאולוגי יוכלו להתרגש מהתערוכה החדשה המוצבת במקום – תערוכת "לגעת ברגע" שמספרת בצורה חווייתית ואינטראקטיבית את סיפורו של הרגע שהפך עם השנים לרגע של כולנו, רגע שחרור הכותל. אותם אייקונים תרבותיים, לאומיים ודתיים שהפכו את המעמד של שחרור הכותל לעצום ומשמעותי. בין הפריטים האותנטיים מרגע שחרור העיר המוצגים בתערוכה ניתן למצוא את השופר בו השתמש הרב שלמה גורן בכותל המערבי ברגע ההכרזה, העתק כתב ידה של נעמי שמר לשיר ירושלים של זהב, מפות הכניסה לעיר העתיקה בעת המלחמה באדיבות ארכיון צה"לועוד.
אירועי קיץ למשפחות ברובע היהודי בירושלים – קרדיט החברה לפיתוח הרובע היהודי בירושלים

רוצים לפגוש כוהנים ולהכיר מקרוב איך חיו עשירי העיר? הצטרפו למסע בזמן ברובע ההרודיאני…
במקום הכי קריר ברובע היהודי, נמצאות העדויות הגדולות ביותר לירושלים של פעם, ולסיפורם הדרמטי של כהני בית המקדש השני העשירים. שכונת בתי הכוהנים המכונה גם 'הרובע ההרודיאני'.  האורחים ירדו אל מתחת לפני האדמה, אל החדרים הכי פרטיים ויהנו ממסע בזמן הכולל הצצה אל המקוואות והמרחצאות, כלי המטבח העשירים והפסיפסים המרהיבים בבתיהם של חשובי הדור.
הקארדו- פרוייקט הפסיפסים
בקארדו הותקנו בשנה האחרונה ארבעה פסיפסי ענק במסגרת פרויקט הפסיפסים בירושלים של החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי ורשות העתיקות. במיזם הפסיפסים ייצר האמן דודו הראל מבחר של תשע חנויות בהן מוצרים או בעלי מקצוע האופייניים לתקופה, שעוצבו בהשראת ממצאים  ארכיאולוגיים.
כרטיס משפחתי לכל האתרים, (למעט קבלות שבת וסיורים): 160 ₪ לזוג + ילדים (לפי תעודת זהות ללא הגבלה במספר הילדים).
פרטים נוספים בטלפון *4987
ובפייסבוק' תיירות הרובע  http://www.rova-yehudi.org.il/he/
ערכה: נדיה היבא
הצילומים באישור שימוש היחצ