אירוויזיון 2019 – תיירים, תרבות ותור ארוך

העזו לחלום: כולם מתחשבים זה בזו, הנימוס והאכפתיות מובילים את ההתנהגות בחברה אנו מארחים תיירים עם חיוך, עומדים בתור ומובילים ביחד טרנספורמציה התנהגותית

אני ממש זוכרת את ההתרגשות שהיתה כשהייתי ילדה, כל פעם שהאירוויזיון עלה לשידור. תחרות הזמר הבינלאומית, הזדמנות לשמוע שפות אחרות, ארצות אחרות, תלבושות אחרות. טוב זה עבר…ההתרגשות… מזמן זה עבר, בשנים האחרונות לא ממש התרגשתי… אבל השנה, וואי השנה… יש התרגשות חדשה, אחרת. גאווה לאומית, כי השנה האירוויזיון ממש פה בתל אביב.

חייבת להודות שההתרגשות שלי נובעת גם מזה שיש לי אפשרות לקדם משהו חדש, שאני מאמינה בו וממש חולמת שהוא יתגשם. קמפיין חמודי, פשוט וקל,  שמשפר לכולנו את איכות החיים. קמפיין של התחשבות ואכפתיות. בו ביחד מעלים מודעות, שמים לב, מתבוננים, מאפשרים,  ממתינים, מחייכים, מחייכים ומחייכים. אתם איתי?

טוב, איך עושים את זה ? איך מקבלים 12 נקודות על התנהגות נעימה ומכבדת –  DOUZE POINTS?

בקלות! לוקחים אחריות, יוצרים סביבה הרמונית, מתחשבת ונעימה. הסטנדרטים ההתנהגותיים חלים על כל אחת ואחד מאתנו ושאיפתנו כחברה ליצור סביבה נעימה ואיכותית עבורנו ועבור אורחינו. אז הנה הכנתי לכם מדריכון:

 1. חיוך: הדבר החשוב והבסיסי ביותר במפגש בין שני אנשים הוא החיוך. העולם יפה יותר כשמחייכים. כל מילה מיותרת, פשוט חייכו אל העולם הוא יחייך אליכם. חייכו חיוך אמיתי, כזה שהייתם אתם רוצים לקבל גם.smile
 2. שומרים על הסדר במקומות ציבוריים ובכביש: ההתנהגות שלנו משפיעה גם על אחרים בסביבתנו. בתחבורה ציבורית, על הכביש ובכל מקום. מכבדים את הזמן של האחר ומחכים בסבלנות בתור. נותנים לאנשים להיכנס לנתיב שלכם בכביש, מוותרים על חנייה… לא, לא יצאתם פראיירים, אתם ב zone החזק והמודע.  מפחיתים את ה- 'זעם בכביש' שמתעורר רק כשאנו באוטו. הולכים בצד ימין ולא חוסמים את המדרכה או המדרגות. בן אם אתם לבד או עם קבוצה של אנשים נותנים­ לאחרים לעבור.
 3. שומרים על מתקנים ציבוריים:  לא מטפסים על פסלים סביבתיים, גם אם זו התמונה הכי טובה שתהיה לכם אי פעם. שירותים ציבוריים הם למען הכלל. זיכרו כי גם אתם הייתם רוצים להיכנס לתא נקי. מסעדות, מתחם האוהלים, בכל מקום משאירים נקי.
 4. שומרים על הסביבה נקייה: כמה נעים להיכנס למרחב ציבורי מסודר, לשמור על הסביבה שלנו נקייה, שומרים על הטבע, על הדשא, על הפרחים. מקדמים אורח חיים מתחשב ונקי.
 5. במקומות ציבוריים שומרים על טון דיבור נמוך: באמת אתם רוצים שכולם ידעו מה קורה בחיים הפרטיים שלכם? כמה משכנתא לקחתם? שכולם יהיו שותפים לשיחה הפרטית שלכם? לעיתים אנו שוכחים שאנו נמצאים במרחב ציבורי,  ומרימים את קולנו… בלי לשים לב… אז שימו לב.
 6.  שומרים על נימוסים בעסקים: נימוסים בעסקים הם ביטוי לערכי העסק, לתדמית הארגון ולשירות. היו נעימים. אין שום סיבה שתייר ישלם יותר מתושב מקומי על אותו שירות – #היו_הוגנים.
 7. מעניקים שירות במסעדות: מלצרות בישראל היא אינה מקצוע לחיים. יחד עם זאת זה כל כך קל להיות נחמד. לחייך, להסביר, לתרגם, לתת שירות מעולההעניקו  #שירות_אדיב.
 8. מתנהגים בנימוסשומרים על קור רוח ואיפוק, מכבדים את האחרים. מתבוננים סביב. עוזרים  לאחרים ולמבוגרים ומפנים להם מקום, "והדרת פני זקן". ויאללה, בלי ויכוחים #תעשו_את_היום_יפה , שימו את ה#אגו_בצד.

  תמונה : 123RF
  תמונה : 123RF
 9.  לבושקיץ, חם, מזיעים. למען הכלל, שמרו על #היגיינה, אפשר להתלבש באופן מכבד גם כשחם. התאימו את הלבוש לאתר בו אתם מבקרים #מתלבשים_לים #מתלבשים_למוזיאון #מתלבשים_לאירוויזיון.
 10. נימוסי אוכל: נימוסי שולחן הם חשובים ומשקפים את תרבותינו ואופיינו. חשוב לאכול בצורה מכבדת, נעימה ואסטתית. אוכלים בנימוס, גם אוכל רחוב – פלאפל, חומוס וגם במסעדות תל אביביות שונות.
 11. מילים יפותמדברים בשפה יפה, ומשתמשים במילים טובות ומכבדות. #תודה #בבקשה #סליחה #בוקר טוב.thank you
 12. חוכמה תרבותיתאנו חיים בכור היתוך. המגוון התרבותי הוא אדיר. התיירות מציפה ומצרפת תרבויות שונות בטריטוריה אחת קטנה. בתקופת האירוויזיון יגיעו תיירים ממדינות רבות. הצפי הוא כעשרים אלף תיירים, אולי אפילו יותר. כבדו, הבינו והעריכו דתות, אמונות ותרבויות אחרות. יש מקום לכולם.

זכרו כי הישראליות שלנו מאפיינת אותנו, אורחים ממדינות אחרות לא תמיד יבינו את כוונתנו. הסבירו היו סובלניים, לבשו חיוך ובואו ביחד נשים את הנימוסים בראש.

לאתר Behave

בואו נהיה חברים: בפייסבוק, באינסטגרם.

#שמים_את_הנימוסים_בראש
#למען_ישראל_מנומסת