אירובי ב 2015 – מה חדש?

עבור הקוראים שעדיין לא התנסו בפעילות של כושר, אירובי ובריאות באחד מחדרי הכושר הנחשבים נספר בכמה מילים על החשיבות של פעילות כזאת ועל יתרונותיה. ככלל, לכל אדם מומלץ לשלב פעילות גופנית שעובדת על כוח וחיזוק שרירים לצד פעילות שמתרכזת בשיפור פעילות של לב ריאה. עם זאת, לפעילות אירובית וחוגי אירובי בחדרי כושר מובילים יש עוד כמה יתרונות נוספים…

בחורה עם מחשב נייד

פעילות אירובית נחשבת לאחד מסוגי הפעילויות הגופניות המומלצות והחשובות ביותר. בנוסף לכך, מדובר לא פעם בפעילות שניתן לבצע בקבוצה וליהנות תוך כדי כך גם ממוזיקה מקפיצה ומאווירה נפלאה.
בשורות הבאות נדבר על יותר מאשר חוגי אירובי רגילים ושגרתיים. בין היתר נדבר על אפשרויות חדשות שצוברות תאוצה וכן על טרנדים קיימים, שימשיכו להיות לוהטים גם בשנת 2015.

אירובי, בשביל הלב שלך

עבור הקוראים שעדיין לא התנסו בפעילות של כושר, אירובי ובריאות באחד מחדרי הכושר הנחשבים נספר בכמה מילים על החשיבות של פעילות כזאת ועל יתרונותיה. ככלל, לכל אדם מומלץ לשלב פעילות גופנית שעובדת על כוח וחיזוק שרירים לצד פעילות שמתרכזת בשיפור פעילות של לב ריאה. עם זאת, לפעילות אירובית וחוגי אירובי בחדרי כושר מובילים יש עוד כמה יתרונות נוספים:
• זוהי דרך מעולה לשריפת קלוריות, חיטוב והצרת היקפים.
• זוהי דרך מעולה להוריד במשקל.
• זוהי דרך מרכזית לשפר את בריאות הלב וכלי הדם ולשפר את מערכת הריאות והנשימה.
• לא פחות חשוב – זוהי דרך שמכניסה כיף ואדרנלין לכל מי שעוסק בה באופן קבוע. לכן, לא פלא שטרנדים חדשים מושכים בכל שנה אנשים נוספים לפעילות זו.

לרקוד בדרך אל הכושר

יותר ויותר חדרי כושר מציעים מגוון של פעילויות אירוביות. כיום, חוגי אירובי תופסים יותר קצב ורבים מהם הפכו לשילוב המושלם שבין כושר לבין התעמלות וריקוד. גם השנה, ממשיכה האופנה של אירובי עם סגנונות שונים של ריקוד ועם יותר קצב מתמיד.
מיטב מועדוני הכושר וחדרי הכושר מכניסים שיעורי זומבה, אירובי לטיני וטכניקות נוספות של ריקוד קצבי. יש לדעת שלא חייבים להיות בעלי יכולת ריקוד ווירטואוזית או טכניקה מיוחדת כדי להשתתף וליהנות. השיעורים הם בלוויית מדריך או מדריכה מנוסים, שמנצלים את המוזיקה והכיף וכך סוחפים את המשתתפים לפעילות בריאה ואפקטיבית.

רוכבים בקצב

מלבד פעילות אירובית בדרך של ריקוד, יש כיום גם שיעורי אירובי מלהיבים שמתבצעים בחדרי כושר על גבי אופניים חשמליים נייחים. למי שהטרנד של הספינינג כבר מוכר, גם לו יש לנו מה לחדש. בעת האחרונה החלו להיכנס גם חוגי אירובי מים ואפילו כאלה שמשלבים אופניים ייחודיים לפעילות בתוך הבריכה.
האפשרות לשלב פעילות אירובית בבריכה, עם אופניים או בלעדיהם אידיאלית ולא רק לקיץ. מכיוון שמדובר בפעילות ממריצה, עם שפע של אדרנלין וזיעה, המפגש עם המים הקרים בהחלט יכול לעשות טוב.

היתרון של הקבוצה

גם השנה, כדאי מאוד להצטרף לקבוצה של פעילות אירובית בחדר כושר מוביל. פחות משנה אם בוחרים בפעילות מסוג אירובי בצורה הוותיקה או שמעדיפים את הקצב הלטיני המקפיץ והסוחף או ספינינג מלהיב, לא כדאי להישאר בצד. הקבוצה מסייעת להגיע להישגים, לשפר את הבריאות וליהנות מכושר, כיף ואדרנלין גם יחד.

דנה שמעוני
ככל שאנחנו גדלים, מתבגרים ומתפתחים, החיים מציבים בפנינו אתגרים חדשים. המסע שלי בחיים האלה מגוון ומלא צבעים, וכל שלב, כל גל, כל שביל חדש מזמן לי שיעור, אותו אני רוצה לחלוק אתכם, הגולשים.