איפור קבוע – מורה נבוכים למיקרופיגמנטציה

איפור קבוע מיקרובליידינג שיטת השערה
איפור קבוע מיקרובליידינג שיטת השערה

היי בנות,

פעמים רבות במהלך היום אני נתקלת בבלבול רב שיש בין מונחים שונים בתחום של איפור קבוע ומיקרופיגמנטציה.

למשל כשלקוחה נכנסת אלי, פעמים רבות היא מבקשת להדגיש כי היא "לא רוצה קעקוע"! במקרה כזה אני מדגישה כי קעקוע גוף מבוצע במכשיר שונה, המחדיר את הצבע עמוק יותר לתוך העור, וכי בקעקוע הצבעים שונים בעלי משקל סגולי כבד יותר מזה של העור ומורכבים ממתכות שאינן מתפרקות בגוף, ולכן נשארים בו "לנצח" ולרוב בכלל נעשים כציורי גוף ולא בטיפולי יופי.

איפור קבוע מיקרובליידינג שיטת השערה
איפור קבוע מיקרובליידינג שיטת השערה

מאחר ובחלק מהמקרים טעויות סמנטיות אלו עשויות להיות קריטיות, חשבתי שיהיה נכון לכתוב על המונחים השונים, משמעותם, וזאת כדי  לייצר שפה משותפת בין טכנאיות האיפור הקבוע לבין הלקוחות וכך למנוע אי הבנות ולייצר תיאום ציפיות מושלם.

נתחיל במונח הראשון שחשוב להכיר, איפור קבוע: זוהי למעשה טכניקה קוסמטית של החדרת צבע לעור למטרות יופי וטיפוח. להבדיל מאיפור רגיל הנשטף מהגוף תוך זמן קצר, איפור קבוע יחזיק מעמד חודשים רבים, ואף שנים במקרים מסוימים, בהתאם לאזור בגוף, לסוג העור של הלקוחה והרגליה. איפור קבוע ניתן לבצע בגבות, בשפתיים, וכאייליינר.

נמשיך במונח נוסף שחשוב להכיר, והוא מיקרופיגמנטציה: פירוש המילה הינו החדרה של צבע (פיגמנט) לעור באמצעות מחט. כל תהליך שבסופו העור נצבע בשכבת האפידרמיס, הינו מיקרופיגמנטציה. (למעשה, מיקרופיגמנטציה הינו השם המדעי לתהליך הטמעת האיפור הקבוע). מאחר ותהליך המיקרופיגמנטציה מתרחש בשכבה עליונה של העור (באפידרמיס), הוא אינו פוגע בזקיקי השערה הנמצא עמוק יותר (בדרמיס), ולכן אינו גורם לנשירה.

איפור קבוע אייליינר
איפור קבוע אייליינר

מיקרובליידינג: זהו תהליך מיקרופיגמנטציה המבוצע על ידי מכשיר ידני (מחט/סכין) אשר מחדיר את הצבע אל תוך העור, בשיטה זו מקובל לבצע גבות בשיטת השערה ולעיתים גם הצללה או הצללת פודרה.

איפור קבוע מיקרובליידינג שיטת השערה
איפור קבוע מיקרובליידינג שיטת השערה

מכשיר מכני: תהליך מיקרופיגמנטציה המבוצע על ידי מחט ממונעת המחדירה את הצבע אל תוך העור. בשיטה זו ניתן לבצע את כל סוגי האיפור הקבוע.

שיטת שערה: שיטה בה מצוירות שערות על הגבה למראה טבעי במיוחד, שיטה זו ניתנת ליישום במיקרובליידינג במכשיר מכני (פוסטים מלאים בנושא זה ניתן למצוא בבלוג שלי)

איפור קבוע בשיטת השערה במכשיר מכני
איפור קבוע בשיטת השערה במכשיר מכני

שיטת הצללת פודרה: שיטה הממלאת את הגבות בפיגמנט באופן מפוזר לקבלת מראה מלא אך אוורירי. ניתן ליישום באמצעות מכשיר מכני ומיקרובליידינג.

איפור קבוע הצללת פודרה במכשיר מכני
איפור קבוע הצללת פודרה במכשיר מכני

שיטת הצללה: מילוי הגבה בפיגמנט לקבלת מראה מודגש ודומיננטי במיוחד. ניתן ליישום במכשיר מכני ואף במיקרובליידינג.

לסיכום, חשוב להבדיל בין הכינוי הכללי של התהליך (איפור קבוע, מיקרופיגמנטציה) טכניקת הביצוע (מיקרובליידינג/מכשיר מכני) ולסוג התוצאה הרצויה (הצללה, שערה הצללת פודרה)

הגדרה נכונה של התוצאה תוך פירוט התהליך לפני הביצוע יבטיחו תיאום ציפיות מלא בין הטכנאית ללקוחה

באופן אישי, אני מיישמת את כל השיטות הנ"ל, בטכניקות של מכשיר מכני ומיקרובליידינג, בהתאם להעדפות הלקוחה וסוג העור שלה על מנת להגיע לתוצאה מושלמת.

מוזמנות לגלוש לאתר שלי לצפיה בעבודות, קבלת מידע נוסף או יצירת קשר.

בהצלחה.

 

 

shirazeevy
מעצבת גבות מגיל 13, ומכורה אמיתית לשערות שמעל העניים ולכל הקשור ביופי, טיפוח ואופנה. בעלת מכון לאיפור קבוע בשיטת השערה,איפור קבוע גבות, אייליינר ועיצוב גבות בחוט. גרה בנתניה, נשואה ואם לשני מאהבים יפים.