איפור הוא כמו בושם

מה שמתאים לאחת לא בהכרח יתאים לאחרת

צילום: נועה ברות לוצקי
צילום: נועה ברות לוצקי
צילום: נועה ברות לוצקי

לאיפור יש השפעה עצומה על כל אחת שהיא הרבה יותר ממסקרה ומייק-אפ

נעים מאוד אני מיכל אופיר, מאפרת ומייסדת שיטת Maximum.u מהמאפרות הוותיקות בישראל, בעלת קריירה ענפה המשתרעת על שני עשורים.
הרקורד המקצועי שלי כולל איפור כלות, איפור מלוות, איפור לאירועי ערב, איפור בצילומי תדמית והפקות פרסום ועוד. בנוסף אני מנהלת את תחום ההדרכה, ב"רוית אסף" רשת בתי הספר לאיפור,שם אני פוגשת את הדור הבא של המאפרים בארץ, מכשירה מורים לאיפור, ומאפרים בתחילת דרכם.

התחלתי את דרכי כמאפרת, עם התלהבות גדולה לאפר בהפקות אופנה נוצצות, דוגמניות, פרסומות והייתי גאה להיות חלק מעולם הזוהר. אבל ההתלהבות עברה לי די מהר יחסית, אחרי שגיליתי את העולם האמיתי. את ההשפעה שיש לאיפור על נשים אמיתיות. הסיפוק הוא  הרבה יותר גדול, לתת לאישה בין אם זאת, כלה או אישה שרוצה להראות טוב יותר את ההרגשה הנפלאה כשהיא רואה את עצמה במראה, מאשר לדוגמנית שמבחינתה היא באה להצטלם ואחר כך מורידה את הכול והולכת הביתה.

זה לא משנה מה הם הטרנדים בכל עונה וזה לא משנה אם אני מאפרת כלה בגוונים בהירים ועדינים או בגוונים חזקים ובולטים. אם אני מניחה מעט איפור או הרבה איפור. מה שמשנה זה איך האיפור מתאים לכל אחת, לאופי שלה ולהעדפות שלה. איפור הוא כמו בושם: מה שמתאים לאחת לא בהכרח יתאים לאחרת.

לא התכוונתי להיות "פסיכולוגית של איפור" ולעבור עם כל כלה תהליך בבחירת מראה האיפור שלה  לחתונה. לא התכוונתי לאפר כלות שלא אוהבות להתאפר. לא הבנתי בהתחלה למה כלה שבאה אליי לאיפור ניסיון רוצה להישאר "כמו שהיא". הייתי שואלת את עצמי בלב, אם היא רוצה להישאר כמו שהיא, אז למה היא באה אליי בכלל ועוד משלמת לי הרבה מאוד כסף.

אבל אז קרה משהו שבעצם עיצב אותי ובנה אותי כמאפרת. התחלתי לחפש פתרונות, כדי לתת שירות טוב יותר ומענה טוב יותר לכלות שלי. גיליתי שהרבה נשים מפחדות מצבעי איפור על הפנים מתוך חשש שהמראה יהפוך להיות מצועצע ולא מחמיא. גיליתי שהרבה נשים מאוד אוהבות צבעים בכל תחום, חוץ מאשר באיפור וחיפשתי דרך בה אוכל להסיר חשש  זה, צבעוניות שהיא מעבר לצבעים הטבעיים שלנו (בז',שמנת, חום, אפור ושחור).

כאשר כלה הגיעה אליי לאיפור ניסיון ואמרה לי שהיא לא רוצה איפור עם צבעים, עשיתי איתה טסט קטן ונתתי לה את מניפת הצבעים של טמבור. ביקשתי שתבחר ותראה לי את הצבעים שהיא אוהבת ומתחברת אליהם בלי קשר לאיפור. ונחשו מה קרה? ב-90%  מהמקרים הצבעים בהם היא הייתה מאופרת, אלו הם הצבעים אותם היא בחרה.

התחלתי לחקור את הנושא של תורת הצבע לעומק והפכתי למומחית בצבע. את הידע שצברתי פיתחתי לשיטה וקראתי לה Maximum.u

צילום עצמי
צילום עצמי

אני מודה שלקח לי זמן להפנים שזאת הדרך שלי וזאת האומנות שלי. אני זוכרת שכאשר השיקו בארץ את מותג המאפרת "בובי בראון" שהייתה החלוצה באיפור טבעי המעצים את מי שאת, נשמתי לרווחה. קיבלתי חיזוק בדרכי כמאפרת. מאז עברו שנים רבות בהן איפרתי מאות כלות ולימדתי נשים כיצד להתאים לעצמן את תפריט האיפור שמתאים להן. השיא הגיע כאשר פנו אליי ממערכת התכנית "בסלון של שרון" בערוץ רשת 13, כדי שאדבר על הטרנד החם בעולם החתונות – איפור טבעי לכלות.

עכשיו אני מבינה שהשמיים הם הגבול ואני רוצה להגיע עם השיטה שלי לכמה שיותר נשים בארץ ובעולם.

כדי לצפות בראיון המלא איתי לחצו הטרנד החם בעולם חתונות-איפור טבעי לכלות