איפה תחגגו..? לאן את הולכת…? מה את לובשת…? עם מי..?

למה כל ערב השנה האזרחית החדשה אני שואלת את כל השאלות הנכונות , עונה את התשובות הנכונות – אבל….עושה את כל מה שאני מחשיבה כטעות ?? הרי אני לא ממש מחשיבה את עצמי כאידיוטית אבל כל שנה אני עושה דברים אידיוטים….כל שנה אני פרייארית של ממש…

בחורה עם מחשב נייד

תגידו – השתגעתם ? מישהו מקים את המדינה מחדש ? יש איזה יער עם יותר מדי עצים ? הגיע איזה משלוח מוברח של קישוטים ? המחיר של ארוחות ערב דומה למשכנתא. מה קרה – כולה מסיבת יום הולדת לשנה אזרחית חדשה  ? מי מת – או יותר נכון ? מה ולמה חוגגים את חגיגת התחלת השנה החדשה  או סוף השנה הקודמת…. ? אני מרגישה באמת כאילו סוף העולם (השנה) – וצעד אחד לפני שזה קורה – אני רוצה לדעת שהגעתי לסוף (השנה)  העולם כשאני דופקת הופעה….
כבר כמה ימים או איזה שבועיים שלושה מרחפות להן באוויר כמה שאלות מנחות כמו איפה את חוגגים ? ואם אני רוצה לנצל את המומנטום אפשר להוסיף את "אין לי מה ללבוש" – זה בכל זאת אירוע ואני לא רוצה ללבוש את זה – לבשתי את זה כבר פעמיים. תגידי – השתגעת ? את שומעת את עצמך ? מה קרה ? איפה איבדנו את עצמנו לדעת?
נכון, אני מחפשת סיבה למסיבה, אני מחפשת סיבה לחגוג ולהרגיש שמחה – אז מה ? אני לא יכולה לעשות את זה בסוף שבוע הבא ? המחירים יהיו שפויים יותר כי לא יהיה איזה איחוד לאומי, לא נפגוש את כל העולם  רק חלק ממנו – אז מה ? נפגוש  בין השאר את מי שמעניין לנו וכייף לנו איתם – אז מה אם זה  לא כל העולם ? – לא צריכה את הזיקוקים האלה – עברתי את הגיל שצריך להתחיל…..כי אני רוצה להיות כמו כולם רועם מהחדר השני החצי !!! את לא תקלקלי לי את המסיבה והזיקוקים והספירה לאחור !!!! מרימה את הדגל הלבן – טוב מותק, אני לא רוצה לקלקל לך ת'חגיגה. יאללה – בוא נהייה כמו כולם – אם זה מה שעושה לך את זה…..
עברו איזה כמה שעות טובות ונראה לי שהשפיות חזרה לה (אולי באופן זמני…אני מנסה לנצל את זה ). אתה יודע ? אנחנו יכולים להתנשק גם בתאריך אחר ובשעה אחרת…אף אחד לא צריך לקבוע לי את היום ואת השעה. אפילו ביום ההולדת שלי אנחנו לא מתנשקים בשעה שיצאתי לאוויר העולם. הנשיקה הגלובלית הזו – מה בדיוק היא עושה לי ?? כל העולם התאחד ? מה אנחנו ? ה – 1 במאי או סתם חג הנשיקות – תפסיקו את הביחד המטורף הזה. תפסיקו את זה. אתה רוצה לחגוג מאמי ? מה אנחנו חוגגים תגיד לי ? סתם בא  לך לדפוק איזה ערב אחר…משהו שונה, צבעוני יותר, להרגיש אחרים? – בוא נקבע עם …..- הם בכל זאת החברים הכי טובים שלנו. בוא נעשה את זה ביום ובשעה שטובים לנו, לא ביום שהעולם מכתיב לנו…..ואני עוד לא הבנתי מה בדיוק אני חוגגת.
כן, פורמלית אני יכולה לדקלם כמו כולם :  אנחנו חוגגים את תחילת השנה האזרחית. יאללה, בסדר. חיפשנו סיבה לחגוג – אנחנו צריכים את זה…מצאנו בלי מאמץ ואפילו משהו גלובלי. מה את מקטרת אומר לי החצי ? כו-לם עושים את זה. למה את תמיד צריכה להיות אחרת ? אני לא אחרת אני עונה לו. אני רק שואלת את עצמי מה בדיוק אני חוגגת ולמה אני צריכה שכל העולם ואחותו יהיו הסמל שלנו לנשיקת חצות. דווקא זה מוציא אותי מדעתי. רוצה להתנשק עד כלות בשעה אחרת – בסדר לך ? נכון….אתה מתחזק משוגעת… 🙂
הרי את "אין לי מה ללבוש" – אתה שומע בטח פעמיים שלוש לעיתים מאד קרובות, "מכירת סוף עונה" – מתמשכת על כל השנה בערך – אתה מאוהב בי תמיד יותר כשאתה שומע את המשפטים האלה. תגידי, אומר לי החצי – למה המחירים כאלה בתקופה הזו ? הרי אמרת לי שסוף העונה וסוף השנה ודיקלמת לי את כל המשנה הזו…אז מה קרה? אתה שואל מה קרה, ובכן מותק…רצית מסיבת סוף שנה כמו כולם וכמו כולם אין לי מה ללבוש. בסטטיסטיקה עניין של היצע וביקוש. רוצים יותר ? המחירים יעלו. ככה זה עכשיו.
בשבוע שעבר הזכרת לי שצריך לראות אצל מי סוגרים את השנה ? מי לקח על עצמו את הפרוייקט . שתיקה באוויר. תגידי, תגידי, מי האידיוט. מעניין אותי כמה אידיוטים יכולים להיות – שלקחו על עצמם לארגן את הערב הזה….שוב שתיקה. מה את שותקת ? תגידי מי. כמו סרט מתח – אני מחייכת.
אתה זוכר שאמרת לי : תבדקי איפה חוגגים ותוודאי שיודעים שאנחנו מגיעים. אין בעייה מותק. עשיתי בדיוק מה שאמרת. הפעם – הייתי ילדה טובה. שאלתי את החבר'ה איפה חוגגים השנה – כל אחד ככה ניסה להתחמק . זה היה אצלנו בשנה שעברה, חגגנו בפאריז לפני שנתיים, לפני שלוש – מי זוכר? טוב, אומר לי החצי…עשית לי ספירת מלאי ועכשיו תגידי לאן הולכים.
החליטו שחוגגים במתחם אירועים באיזור השנה. כולנו יכולים פחות או יותר להגיע אליו – שמענו דברים טובים על האירועים שהיו בשנים שעברו. בררנו מחירים – נאנחו קשות וכל אחד מלמל לעצמו וקיטר לזולת איזה דפוקים אנחנו – גם חוגגים חג של הגויים וגם משלמים סכומים בגובה משכנתא. טוב, אומר  החבר הכי אינטלגנטי שלך – כמה מסיבות כאלה יש בשנה. מה אתם מקטרים ? צריך איזה פעם בשנה מסיבה טובה לדפוק את הראש. שמעתי שהייתה הסכמה גורפת – חייכתי ואמרתי שבטח אתה תאהב את התשובה.
נאנחתי קשות למרות שמי שצריך להאנח זה אתה. הכסף הרי יוצא מהכיס שלך (שהוא במקרה גם הכיס שלי, כידוע).. אתה הוא זה שאחר כך תקטר ותגיד לי: חוץ מהמסיבה ונשיקת חצות למה היינו צריכים את הדבר הזה ? – כל שנה אנחנו מרגישים "קיבוציים" כאלה, צריך לחגוג ביחד עם כל העולם כי זו פעם אחת בשנה, אבל למה באותו יום כמו כולם ? למה לא אנחנו  ביחד כמו שאנחנו עושים תמיד ? ותמיד…..אבל תמיד יהיה האינטלגנט שיזכור לענות – "רק פעם אחת מתחילה לה שנה חדשה" – נו אז מה חתיכת מפגר, נו אז מה ?
אנחנו לא נשנה את העולם – כי ככה הוא עשוי ופעם אחת בשנה כולם רוצים (או לא) להרגיש ביחד כזה, להתרגש ביחד, לאהוב ביחד ולחגוג ביחד – לא משנה שבשבוע הבא אולי תהייה מלחמה.