איפה עדיף לשווק: גוגל או פייסבוק?

בחורה עם מחשב נייד

בשבועות האחרונות אני מלווה שתי נשים ייזמיות שהקימו עסק מדים לספרי קריאה בעברית לנוער. מזובר במייזם מבטיח שעוד תשמעו עליו רבות, אבל לפני שאנו יוצאים לדרך הגיע הזמן להחליט מה הדרך הטובה ביותר לקדם את המייזם. לרשותנו סכום לא גדול שאנו רוצות להשקיע בקידום דיגיטלי, אך פה נשאלת שאלת המליון. : "מה עדיף: גוגל או פייסבוק?". היות ומדובר בספרי קריאה שמתאימים לילדים בגיאלי 12-16 כמובן שהבחירה הראשונה שלנו היתה פייסבוק, בה ניתן להגדיר את קהל היעד במדוייק. אך היום אנו שומעים יותר ויותר על מעבר לאינטגרם, שם אנו נפרסם, ונשאלת השאלה אם לא יהיה בכך בזבוז של כסף לפרסם לרשת שבה בני הנוער כבר פחות מבלים.

בשבוע האחרון הקדשתי הרבה זמן לשאלה הזו. כאשר אנו מפרסמים בגוגל מדובר על קידום ממומן שמשפיע גם על הקידום האורגני. היתרון הזה חשוב לעסק חדש, שאנו רוצים שיוכלו לראות אותו בשאילתות החיפוש. מהסיבה הזו אני נוטה כן להמליץ על גוגל, כשלאחר הקמפיין הלינקים שנכנסו עדיין פעילים ויאפשרו למותג לקבל נוכחות ברשת. כיום שיווק באינטרנט הוא עולם ומלואו ולכן חייבים להיות ממוקדים. בפייסבוק, למי שעדיין לא יודע, מדובר בקמפיין ממומן שאינו משפיע אורגנית על הדף העסקי. למעשה, אם אתם רוצים לפרסם בפייסבוק קחו בחשבון שמה ששילמת זה מה שקיבלת. אין תוספות ואין ערך מוסף.  במקרה שלנו, אנחנו עדיין לא יודעת מה תהייה ההיענות והצלחת המותג. אין לנו משאבים בלתי נלאים ולכן אני המלצתי להקצות 70% מהמשאבים לגוגל ועוד קמפיין ממוקד לפי כותרים באינסטגרם. אני לא רואה שום בעיה להעלות עמודים מהספרים שזכויות הוצרים שלנו לרשת וחושבת שאם מישהו מתחיל לקרוא ומתאהב בעלילה הוא יעשה מאמצים נוספים כדי לכוש את הספר. מה שאז יקרה הוא שהוא עובר לגוגל, וזו הסיבה שהמלצתי לרכז משאבים שם.

הנערים ונערות של ימנו אינם תמימים. הם לא שמים את כרטיס האשראי בכל אתר ולכן חשוב שהאתר שלנו יקבל מקום של כבוד בשורת החיפושים. לא קידום ממומן אלא דווקא אורגני. מסקר קצר ששיתי בין הילדים של חברותיי הגענו למסקנה שלפני ביצוע עסקה מרבית בני הנוער מחפשים את המותג גם בגוגל, רוצים לראות שהוא מותג אמין ושימו לב: אם יש לכם כתבות בתקשורת יש לכם יותר סיכוי לרכישה. אז עכשיו המאמצים שלי מתרכזים לשם. אם אתם מכירים עיתונאים או עיתנואיות שמסקרים את התחום, אשמח לפרטי התקשורת והכותר אצלם בהקלקה.

יום טוב

יהלי

לא ברור מאליו אם שיווק באינטרנט מגיע לפייסבוק
גוגל או פייסבוק? שיווק באינטרנט של המילניום
yahelfresh
אחרי שתי פעמים מתחת לחופה, משכנתא אחת שעדיין מצלצלת ובן מדהים שלא מפסיק לשאול למה אני עדיין לבד, החלטתי לצאת לדרך חדשה ומרעננת ולשתף אתכם בלבטים, התחושות וההרפתקאות שלי בסוף עשור הארבעים לחיי