איפה ואיך מבלים ביום העצמאות

רעיונות לבילוי ביום העצמאות : בסיסי צה"ל, אתרי מורשת, מטס, חניונים מתאימים למנגל, ים, טיולים ואטרקציות מיוחדות

יום העצמאות כבר ממש מעבר לפינה. אנחנו נוהגים לחגוג את עצמאותנו במפגש חברים, שכולל כמובן אוכל ואם אפשר, אז רצוי שיהיה בשר ואפילו הרבה (ותמיד אני עומדת על המשמר, שיהיה גם לצמחונים שכמותי מה לאכול). בערב יום העצמאות, אנחנו לוקחים את הבנות לבמות (כל עוד הן רוצות אותנו כמלווים) וכמובן לא מפספסים את מופעי הזיקוקין  וביום העצמאות אנחנו נפגשים עם חברים וילדים (עד שנקבל מהן הודעה שאנחנו זקנים בשבילן והן לא רוצות להצטרף).
איך אתם מבלים ביום העצמאות ? קיבצתי מספר רעיונות. מוזמנים לצרף גם רעיונות שלכם.

רעיונות לבילוי ביום העצמאות

1. מנגל – אם אתם שייכים לקבוצה של המנפנפים, סביר להניח, שזה הבילוי המועדף עליכם. יש בארצנו היפה הרבה מאוד יערות, רק אל תשכחו לשמור על כללי הזהירות ולהקפיד לכבות את האש ולא להשאיר לכלוך בשטח. אם אתם מחפשים יער מתאים, תוכלו למצוא ברשימת חניונים מתאימים למנגל.

2. מפגש חברים בבית כולל הפעלות לילדים (השכרת מתנפח ופעילויות יצירה) – בשביל להפגש עם חברים, לא צריך תירוץ, אבל אם כבר יש, אז למה לא לנצל אותו. אפשר לבלות יום של כיף באווירה בייתית, גם אם לא התברכתם בחברים, שיש להם דירת גן / בית פרטי / פנטהאוז, או שאתם גרים באחד כזה.
לפני כמה שנים חגגנו ברוב עם אצל חברים שגרים בדירת גן. 30 מבוגרים ו-25 ילדים בגילאים שונים. אמנם יש שטח גדול בחצר, אבל בכל זאת מדובר במתחם סגור ורצינו לוודא, שהילדים לא ישתגעו (ובדרך ישגעו אותנו). שכרנו מתנפח שמתאים לגילאי הילדים בעלות של 300 ש"ח והילדים פשוט חגגו. מי שרצה קצת הפסקה מהקפיצות, אחרי האוכל, הפכנו את שולחן האוכל לשולחן יצירה והוצאנו לילדים יצירות קלות ולא מלכלכות, שקנינו מראש (דגלים, שהפסים ומגן הדוד נועדו לצביעה בכחול, מדבקות של יום העצמאות בשילוב דפי צביעה וטושים, יצירות קטנות של מילוי משטחים) והיה מאוד מוצלח.
3. טיול בחיק הטבע – טיול בשבילי ישראל מתחבר מצויין לעצמאות המדינה. אז לפני החום הגדול, כדאי לנצל את מזג האוויר הנוח (בדר"כ בתקופה זו) ולטייל במקום שמחבר אתכם לארץ או במקום, שטרם טיילתם בו. צריכים המלצה על טיולים ? כדאי לבקר באתר טיולי, המציע מגוון אפשרויות או אם אתם מחפשים טיולים קצרים, תוכלו למצוא רעיון באתר טיול לשבת.

4. ים בשילוב מטס של חיל האוויר – היום נפתחה רשמית עונת הרחצה. מה דעתכם לחנוך את חופי ארצנו ? הילדים יוכלו לבנות ארמונות בחול, למלא דליים במים, לאסוף צדפים ואתם תוכלו להיות שותפים או להנות מהים, להתבונן בגלים המתנפצים ואפילו לקרוא ספר. החל מהשעה 11:00 תוכלו להנות גם מהמטס, שיעבור בכל רחבי הארץ, מבאר שבע שבדרום ועד לנהרייה שבצפון. עדיין לא מדובר בעונה החמה, שהשמש בשיאה, אבל אל תשכחו להתמרח בקרם הגנה ולהיות גם בצל.

5. בסיסי צה"ל – חלק מהבסיסים פתוחים לקהל הרחב ביום העצמאות. לרשימת כל הבסיסים שיפתחו ברחבי הארץ לקהל הרחב וזמני מטסי ההצדעה של חיל האוויר.

6. אתרי מורשת – ברחבי הארץ פזורים 65 אתרי מורשת שונים, הפתוחים חינם לקהל הרחב ביום העצמאות. להלן דוגמאות למספר אתרים :
דרוםצריף בן גוריון בשדה בוקר – מי אם לא דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון של מדינת הישראל, שהכריז על הקמת המדינה, מתאים ליום העצמאות. במקום ישנה פעילות לכל המשפחה, הכוללת מייצג היסטורי חדש בטכניקות אנימציה (פועל עד השעה 15:00), תערוכת קריקטורות וכתב חידה לכל המשפחה. הכניסה ביום העצמאות בחינם. שעות הפתיחה 10:00-16:00 (יש להגיע עד כשעה לפני הסגירה). למפת הגעה עם הוראות נסיעה.
ירושלים והסביבה – גבעת התחמושת, מוזיאון מגדל דוד
תל אביבהמוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין – ביום העצמאות מרכז רבין יהיה פתוח לקהל הרחב לסיורים עצמאיים עם אוזניות שמע בחינם. משך הסיור כשעה וחצי. מומלץ לילדים מגיל 10. צריך להזמין סיורים מראש בטלפון 03-7453313 או 4585 *. המרכז יהיה פתוח בין השעות 09:00-19:00, כניסה אחרונה בשעה 17:30.
צפון ומישור חוף צפוני – מוזיאון בית "השומר" בכפר גלעדי, חצר תל חי
לרשימת האתרים המלאה ולפעילות המוצעת
7. מסע אל העתיד ברכבת בקו המהיר לירושלים – רכבת ישראל מציעה רק ביום העצמאות חוויה מיוחדת, נסיעה מרתקת במנהרה, צעידה על גשרים תלויים, מיצג אור קולי, תערוכת רכבות חשמליות ועוד. הכניסה בחינם, אך בהרשמה מראש ומספר המקומות מוגבל. לפרטים על מסע אל העתיד.
אני מניחה שהמקומות הפתוחים לקהל הרחב בחינם יהיו מלאים, אז אם אתם לא רוצים להדחק בין ההמונים, תוכלו לבקר גם באחת מהאטרקציות המוצעות :
8. מוזיאון הילדים הישראלי בחולון – אם מתחשק לכם בילוי קצר, תוכלו לבקר באחד המסלולים של מוזיאון הילדים הישראלי בחולון. אם עוד לא ביקרתם במסלול של דיאלוג עם הזמן (מתאים לילדים מגיל 12 ולמבוגרים) – ממליצה על הסיור בחום, זוהי חוויה מיוחדת עליה כתבתי בעבר. חובה לתאם מראש כל ביקור בכל אחד מהמסלולים בטלפון 03-6503000

המצולם הינו מבקר בתערוכה ולא מדריך - צילום : טל קירשנבאום


9. מיני ישראל – יש מקום אחד בו אפשר לראות את כל הארץ פרוסה לנגד עיננו. לשם כך עליכם לנסוע למיני ישראל. הביקור בפארק משלב עכשיו 3 חוויות : סיור בין המודלים, מופע מוזיקלי וכתב חידה נושא פרסים. לפרטים על שעות המופע, למכירת כרטיסים ולהמלצה שלי על המופע "האוצר הנעלם" ועל הפארק.

10. לונה פארק – אם אתם מחובבי רכבות ההרים, גלגל ענק, אנקונדות ושאר הרפתקאות, תוכלו לבלות את היום באחד מאתרי הלונה פארק (תל אביב או סופרלנד בראשון לציון). שעות הפתיחה ביום העצמאות 10:00-21:00

חג עצמאות שמח !