איפה הייתם רוצים לראות את הילדים שלכם בעוד 20 שנה?

בחורה עם מחשב נייד

אנחנו עסוקים ומושקעים כל כולנו ביומיום. במטלות, ב"מה שצריך לעשות", בהתמודדות עם החיים ומה שהם מזמנים לפנינו. עבודה, בית, ילדים, הורים, משפחה, חברים, משימות, משימות ומשימות. מגיבים להתנהגויות של הילדים שלנו, אוהבים ומקבלים ולעיתים מתרעמים וכועסים.

אני רוצה להזמין אותנו, ההורים, לעצור ולחשוב על "חזון". לנדוד במחשבות 15, 20 שנה קדימה ולנסות לראות בדמיוננו, בעיני רוחנו, את ילדינו. איזה מבוגרים הם? איזה אנשים הם? מה אנחנו רוצים בשבילם? מה אנחנו מייחלים עבורם? אילו אנשים הם בעתיד? מה אנחנו שואפים עבורם? מהי משאת נפשנו?

הורים נודדים במחשבותיהם ורואים לנגד עיניהם את ילדיהם כמבוגרים עצמאיים, מאושרים, מאמינים בעצמם, קשובים לעצמם ולדרכם האישית, תורמים לחברה ועוד ועוד ועוד.

ההתבוננות הזאת, המחשבה וההסתכלות על הילד שלנו כמבוגר, עשויה לעזור לנו לבחון האם ההתנהלות הנוכחית שלנו תורמת לילדינו. האם הפרשנויות שלנו למצבי חיים שונים, התגובות שלנו וההתנהגויות שלנו מול ילדינו, מקדמות אותם לעבר אותו חזון שאנו רוצים עבורם.

עדשת מצלמה לבלוג

 

צילום: תמונה מאתר Pixabay

אני רואה בדמיוני את ההורה כציפור, מגביה עוף ומתבונן למרחקים גדולים יותר. מרים את הראש המורכן מטה, העסוק ביומיום, ומתבונן לעבר האופק.

המפגש עם החזון ההורי עשוי לסייע להורים אשר רוצים להתחיל דרך, שינוי ביחסיהם עם הילדים. כך למשל- אם אני שואפת שהילד שלי יהיה מבוגר המאמין ביכולותיו, שווה שאאפשר לו להתנסות בפעילויות שונות בהן יוכל לחוות מסוגלות. אם אני שואפת שהילד שלי יהיה מבוגר עצמאי, טוב יהיה לאפשר לו הזדמנויות לעשות בכוחות עצמו, למצוא פתרונות לקשיים בהם נתקל.

היופי בעיני ב"חזון הורי" טמון בכך שזהו כלי, כלי של חשיבה והתבוננות, המאפשר לגזור מתוכו דרכי התנהלות ודרכי תגובה. מאפשר להורים לזהות ולהכיר את דרכם הייחודית, האישית ואת מה שמתאים להם. כלי שניתן להשתמש בו בכל עת ושנמצא בזמינות וביכולת של ההורים.

מזמינה אתכם להתנסות ולבחון מהו החזון שלכם, אפשר אפילו לכתוב אותו ולשמור, לשוב ולקרוא בו.

לתת לו נוכחות בחייכם.

יהודית אוליבר - הדרכת הורים
נשואה ואמא לארבעה. מתגוררת באבן יהודה. מדריכת הורים מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך. מומחית בהדרכת הורים למתבגרים ובהדרכת הורים לילדים בעלי קשיי קשב וריכוז. מרצה, מלמדת וכותבת הורות. מדריכה הורים באופן פרטני, מנחה קבוצות הורים וסדנאות. מאמינה גדולה ביכולת של הורים לעשות שינוי מייטיב במשפחתם בתהליך קצר מועד.