איפה הייתם ומה עשיתם?

בחורה עם מחשב נייד

FullSizeRender

כל שנה בסוף הקיץ לקראת הראשון בספטמבר חוזר לו בלופ אותו חלום  בלהות ..

לא זה של מספריי ברנולי ,קווטרניונים  והפונקציות המרוכבות..

השני ..  כשהמורה החדשה  שואלת את הכתה איפה הייתם ומה עשיתם ?

וכולם  מרימים אצבעות קטנות ו"יורים" רשימות של עשרים אטרקציות  מסודרות לפי האלף בית ..  ורק ילדה אחת קטנה  ושלי  ,שעדיין לא למדה לשקר  לא עומדת בסטנדרט הכללי ..

אז היום .. שבוע לפניי .. עליי להספיק "לדחוף" עוד שבעה אתרים /פארקים /מוזיאונים /גני חיות / שזה כייפחיים גדול, בהתחשב  במבצעים הבלעדיים האקסטרווגנטיים  של אחד פלוס אחד כולל 30 אחוז הנחה לסבתות טרוטות עיניים  ולסבים שכבר לא יודעים איך קוראים להם ובאיזו שנה הם נוצרו .

יש גם כרטיסים חינם לאתרי איכות  ממש  !!!! רק שאלה ,ממוקמים  כמעט ליד קו הגבול עם הסורים ורק לפני יומיים צה״ל הפגיז שם ,מה  שלא ממש בטוח לילדים ..

ליתר ביטחון ניפחתי  את הבריכה הביתית והתחלתי לתרגל עם הקטנה את התשובה לאיפה היית ומה עשית ?   במקרה שלנו  הרשימה ידידותית ולא ארוכה .. והאתרים נבחרו בקפידה עפ״י מיקומם קרוב לבית ע"י  הוויז  ..ואז ..הפלתי את הפצצה וביקשתי ממנה באימהית מדוברת לצאת קצת  מגבולות האמת ולעבור לבדיה ..רק ביום הראשון ורק עם המורה החדשה ..

המבט המאשים סלש מאוכזב  שקיבלתי ממנה שיתק אותי עד הקיץ הבא ,אז ..ויתרתי  ,כרמתי ענבים מהמקרר .. ושמתי לה את הקרב של   ג'רבי בטלוויזיה  ,שלפחות ייצא משהו חינוכי מהקיץ הזה .

המורה החדשה  כבר תקלוט ישר מי מהאמהות בכתה שלה עושה רונדלים עם הילדים ב"חום יולי אוגוסט"  ומי קופצת לזאפה  עם שלמה ארצי  בקטנה ..