איפה, איפה, איפה, איפה הנזילה

בחורה עם מחשב נייד

איפה, איפה, איפה, איפה הנזילה

אנחנו לא יכולים לחיות בלי מים, בלי לשתות, לבשל, לנקות, להתקלח, להשקות צמחים. אלה דברים שאנחנו צריכים. את הבאת המים אלינו עושה מערכת הצינורות שבקירות וברצפה שלנו, אבל כמו כל מערכת אחרת, יש בה בעיות לפעמים.

אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעולם האינסטלציה הוא נזילות של מים מצינורות. אם הן לא מטופלות נכון, נזילות יכולות לגרום נזק לקירות, רצפות ותקרות, ואפילו לדירות שכנות בבתים משותפים. לכן אחת המשימות החשובות ביותר של אינסטלטור היא איתור נזילות.

בן אינסטלטור

קרדיט תמונה: בן אינסטלטור מוסמך

למה זה נוזל?

נזילות נגרמות מכל מיני סיבות – שחיקה של הצינור לאחר שימוש ארוך, יציאה של צינור מהמקום, פיצוץ צינור בשל לחץ מים, היווצרות חלודה שמחלישה את הצינור בצינורות ברזל, או אפילו חדירה של שורשים לצנרת והיווצרות חורים. נזילות, כפי שצוין כבר, יכולות לגרום המון נזק, ולכן חשוב לזהות אותן, למצוא אותן ולטפל בהן – וכמה שיותר מהר.

אז איך עושים את כל זה?

בעבר, איתור נזילות היה נעשה, אפילו על ידי אינסטלטורים מומחים ומנוסים, בשיטת ניסוי וטעייה – בעל המקצוע עורך ניחוש מושכל היכן לדעתו נמצאת הנזילה, ובודק – על ידי הרמת מרצפות, שבירת קירות והוצאת צינורות. היום, יש מכשור מתקדם ומשוכלל שמסייע לאינסטלטורים למצוא את מקור הנזילה באופן ברור ומדויק הרבה יותר, מה שממזער את העבודה ומשך הזמן הדרושים, ובכך גם את המחיר.

אז איך זה עובד. משתמשים במה שנקרא "מצלמה תרמית". מצלמה זו קולטת אור בתדירויות שהעין האנושית אינה מסוגלת לראות – אינפרה אדום. ראייה שכזו מאפשרת לראות הבדלים בין משטחים חמים יותר ופחות – גם בחושך מוחלט, או דרך קירות. בעזרת שימוש במצלמה משוכללת שכזו, ניתן למצוא את המקום בקיר או ברצפה שבו מתרחשת הנזילה, לפתוח את החלק הבעייתי ולהחליף את החלק הפגום – בלי להתחיל לשבור קירות לרסיסים או לפרק רצפות שלמות. חסכנו מאמץ, חסכנו עבודה, חסכנו זמן – ולכן חסכנו כסף.

כל אינסטלטור שמכבד את עצמו בימינו משתמש לשם איתור נזילות במצלמה תרמית, שכן זוהי הדרך הנוחה והאפקטיבית ביותר למציאת נזילות. אז דאגו שהאינסטלטור שאתם מזמינים לטיפול בנזילה מביא איתו מצלמה תרמית – זה יחסוך לו עבודה, לכם כסף ולשניכם גם יחד הרבה זמן.

מעוניינים לדעת עוד על תחום הנזילות? באתר בן אינסטלציה ושיפוצים מידע רב תמונות וסרטונים.  אהבתם את המאמר לפניכם? נשמח לקבל בסרטון שמציג איתור נזילה במצלמה תרמית https://www.youtube.com/watch?v=DD_TUDDK98w&feature=emb_title

קידום ישיר
הכי חדש! הכי עדכני! והכי מעניין, חדשות קידום ישיר מהשטח. קראו מדריכים, טיפים וכתבות מעניינות על כל התחומים המעניינים ביותר. יש לכם רעיון לכתבה? נשמח לשמוע ולפרסם!, צרו קשר באתר הבית של קידום ישיר.