אינדי ילד

המלצה מוסיקלית : מופע רוק'נרול לכל המשפחה עם מיקה שדה

אני אוהבת לשמוע מוסיקה כל הזמן והעברתי את האהבה למוסיקה גם לבנות שלי. יש שירים שאין להם גיל ואני תמיד נהנית לשמוע אותם ולהצטרף בשירה. מהיום שהגדולה נולדה שרתי לה והשמעתי לה את שירי הילדות שגדלתי עליהם, ביניהם שירים שהם קלאסיקות של מיטב היוצרים, כמו אריק איינשטיין, עוזי חיטמן, יהונתן גפן, גידי גוב ויגאל בשן. כשהקטנה נולדה, היא הצטרפה לשירים ולקצב.
אני מאמינה, שאהבה לסגנונות מוזיקליים לא נעשית בן לילה וחשוב לי לחשוף את הבנות למגוון סגנונות מוזיקליים. יש טעמים שנרכשים עם הזמן ולפעמים צריך להקשיב כמה פעמים לסגנון מוזיקלי לא מוכר, כדי להתאהב בו. הרבה פעמים קל יותר להכיר סגנון מוזיקלי חדש דרך שירים מוכרים. זה בדיוק מה שעשה חמי רודנר, המפיק המוסיקלי של המופע אינדי ילד.

שישי בצהריים, בכניסה לאולם במרכז ענב לתרבות בתל אביב כל הילדים קיבלו גיטרה חשמלית מתנפחת. על הבמה חיכו תופים, גיטרה בס, גיטרות חשמליות, קלידים ואקורדיון. המופע התחיל עם השיר איך שיר נולד עם המון קצב. השיר השקט והמוכר שינה פנים וזה היה פשוט מקסים ומיוחד.

צילום: ליאור רוטשטיין

הזמרת מיקה שדה והגיטריסט ליאור סקר שרים ומנחים את המופע. יחד איתם נמצאים על הבמה ליאור עוזרי על גיטרה בס, אסף לביא עם קלידים, מפוחית ואקורדיון, אלעד נדב על התופים וגון צדוק על גיטרה חשמלית.
האווירה באולם לא מביישת אף מופע רוק, הבמה מוארת בצבעים של כחול ואדום ויש הרבה רעש וקצב. מצאתי את עצמי כל הזמן מתופפת עם הרגל, לפי הקצב ולא מחסירה אף מילה.

צילום: ליאור רוטשטיין

מידי פעם הסתכלתי על הקטנה וראיתי אותה שרה ומתופפת. הגדולה הרגישה לא בנוח לשיר, כשסביבה נמצאים הרבה ילדים קטנים, אבל כשיצאנו מהמופע אמרה שמאוד נהנתה.
במהלך המופע ניסיתי להבין מי נהנה יותר, הבנות או אני, אבל מזל שזו לא תחרות וכל אחת נהנתה מהזווית שלה. אני התענגתי על סגנון הרוק, הרועש והקצבי, שנתן עוד נופך לשירים המוכרים והבנות נהנו לשמוע את השירים המוכרים במקצב אחר.
מה שמענו ? רוח רוח, הייתי הילד הכי קטן בכיתה, טוליק, אמת או חובה, פה קבור הכלב, אפונה וגזר, אלוהים שלי, שירים מהכבש ה-16 ועוד הרבה אחרים וטובים.
גם הילדים מוזמנים להגיע לקדמת הבמה עם הגיטרות המתנפחות, לשיר ולרקוד.

צילום: ליאור רוטשטיין

באמצע המופע הפתיע אותנו ילד בשם תומר, שקיבל לידיו את מקלות התיפוף וניגן כמו נגן מקצועי.

איפה, מתי, כמה ?

1.3.14 –  זאפה הרצליה – פתיחת דלתות: 11:30 תחילת מופע: 13:00. כרטיס ילד : 60 ש"ח, כרטיס מבוגר : 75 ש"ח, כרטיסים בטלפון: 9080* ובאתר
27.3.14 –  היכל התרבות יוקנעם – תחילת מופע: 17:30. כרטיס דרך האתר : 70 ש"ח, מחיר כרטיס בקופות : 85 ש"ח, כרטיסים באתר
12.4.14 –  ברלה להבות חביבה – פתיחת דלתות: 11:00 מחיר כרטיס : 60 ש"ח, תחילת מופע: 12:30. כרטיסים בטלפון: 04-6369993/4 או באתר
26.4.14 –  זאפה תל אביב – פתיחת דלתות: 11:30 תחילת מופע: 13:00. כרטיס ילד : 60 ש"ח, כרטיס מבוגר : 75 ש"ח, כרטיסים בטלפון: 9080* ובאתר