אילו תבלינים הייתם מוסיפים לקורות החיים שלכם ?

בחורה עם מחשב נייד

כסורסרית, אני קוראת קורות חיים של מועמדים מהתחום הטכנולוגי : ראשי צוותים, מפתחים, מתכנתים ועוד. רב קורות החיים נכתבים באותו הפורמט כך שכל המועמדים נראים אותו הדבר. הייחודיות של המועמד  לא באה לידי ביטוי (more of the same) והוא נבלע בין כל המעומדים האחרים. על מנת לבלוט צריך לכתוב את קורת החיים בצורה מדויקת עבורכם. כתבתי כמה טיפים שיעזרו לקורות חיים שלכם להיות מדויקים יותר וכך לבלוט מעל השאר.

תדמיינו שאתם פותחים מסעדה ואתם רוצים לפרוץ, רוצים שכולם יכירו אתכם, אבל בפועל אתם מציעים את אותו האוכל באותו הטעם. על מנת למשוך את הסועדים אתם חייבים תפריט מגוון בטעמים, ריחות ושילובים. כפי שהתפריט מראה לסועד אילו טעמים וריחות הוא יוכל לחוש במסעדה שלכם, כך קורות החיים שלכם מראות למראיין אילו יכולות יש לכם כעובדים. תאמינו או לא אבל כבר מקריאה ראשונית ומרפרפת של קורות החיים שלכם – ניתן ללמוד עליכם המון.

אז איך גורמים לתפריט שלכם לבלוט מול כל השאר?

  • תפרטו, אל תתביישו – תם עידן קורות החיים המתומצתים. הייתם מזמינים מנה שנקראת דג סלמון עם פירה? לא בטוח. אבל אם תציעו מנת דג סלמון צרובה במחבת ומעליה רוטב פירות הדר בליווי קרם תפוחי אדמה, בלוטות הטעם יעבדו והסועדים יזמינו את המנה. גם בקורות החיים שלכם, כיתבו בהרחבה על התפקידים השונים שמילאתם בעבר.
  • נעים לעין – למרות שהתפריט המקצועי שלכם רחב ומפורט שימרו על צורת הגשה נעימה. כמו שאומרים בשפה המקצועית – צילחות. עצבו את קורות החיים שלכם בצורה נעימה ונגישה למראיין. ההמלצה שלי – בולטים עושים סדר.
  • עברית שפה קשה – תחום ההייטק הוא תחום שמדבר אנגלית, עובד מול גורמים בחו"ל. האנגלית היא השפה המובילה ואי אפשר להתכחש לזה. לכן, מומלץ לכתוב את קורות החיים באנגלית, יותר קל להתחבר אליהם. גם במסעדות יש תפריט דו- לשוני, אין סיבה שלכם לא יהיו שתי גרסאות.
  • רושם ראשוני – כסורסרית בהייטק יש לי יכולת לזהות התאמה בין מועמד לתפקיד תוך מספר שניות. ממש כמו שאתם תסתכלו על תפריט ותדעו מיד – אם יש לכם מה להזמין לאכול, כך גם אני אדע אם יש טעם לזמן אתכם לראיון. יש שיקראו לזה אינטואיציה, יש שיקראו לזה מקצוענות. כשאתם מעבירים את קורות החיים שלכם, אתם רוצים שאזהה מיד את הנתונים שלכם כמתאימים למשרה. בקשו מחבר שיבדוק את קורות החיים שלכם ויספר להם מה הוא מבין עליכם ועל התאמתכם לתפקיד לאחר עיון של עשר שניות בקורות החיים שלכם.

 ההתאמה בין מועמד למשרה, מתחילה כבר בקורות החיים.

ככל שתדייקו את קורות החיים שלכם בצורה טובה יותר, כך יהיה קל יותר להתאים לכם את המשרה הנכונה עבורכם. אם אתם מרגישים שאתם שבעים ממלח ופלפל ומוכנים להיפתח לתפקידים חדשים, אשמח לעזור לכם להוסיף טעם וצבע לקורות החיים שלכם.

בהצלחה,

יפעת בר און

סורסרית בהייטק

054-7007818

תבלינים עם לוגו