אילו ציפורים

המעצב ויקטור (ויוי) בלאיש, מציין עשור לשמלות החלומיות שהוא מעצב, בשיתוף עם מותג התכשיטים ה. שטרן

בחורה עם מחשב נייד

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (110)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – עם הדוגמניות/החברות שהציגו את הקולקציה כמו יעל רייך, מיקי ממון, שרון גניש ואסתר רדא (צילום ענבל מרמרי)

הררי נוצות לבנות ותועפות בדי משי צחורים, עטפו את הדוגמניות שריחפו על המסלול, עם קולקציית העשור של המעצב ויוי בלאיש שעוצבה בהשראת עולם הציפורים. הקולקציה נוצרה תוך שיתוף פעולה עם מותג תכשיטי היוקרה ה.שטרן, כאשר בכל דגם שולב תכשיט אייקוני של מותג התכשיטים, שיצר ביחד עם השמלה מראה הרמוני עוצר נשימה.

הקולקציה כללה שמלות כלה בלבד והיו שם שמלות חלומיות, שרק בשבילן שווה להתחתן. עם כל הפומפוזיות של מוטיב הנוצות והאפיונים הקוטוריסטיים של השמלות, בלאיש הוא מעצב שהשמלות שלו הן קודם כל רומנטיות, ומה עוד כלה רוצה?!

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (131)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – ציפור לבנה – אלמנטים ויקטוריאניים, שרוולי עטלף והמון נוצות (צילום ענבל מרמרי)

בשנה שעברה נחתם שבוע האופנה תל אביב 2019, בתצוגה של בלאיש שהייתה WOW מתחילתה ועד סופה. את חגיגת העשור  בחר בלאיש לקיים כחודש לפני שבוע האופנה 2020, הפעם באירוע קונספטואלי, אינטימי יותר באופיו, בגלריית "נור" ביפו.

הקולקציה הוצגה כמחווה למקובל בתצוגות הקוטור הצרפתי, כאשר הדוגמניות סובבות בין האורחים המתרווחים על ספות וכורסאות בחללי הגלריה, באווירה של מסיבה בוהמיינית בסגנון שנות ה-20 של המאה שעברה. פמוטי נרות מרצדים וקערות ענק עם תותי שדה, הוסיפו קסם תיאטרלי לאווירה והרעיון היה לאפשר לצופים (שכללו את צמרת תעשיית האופנה הישראלית ושלל סלב) להתקרב, להתבונן ולהרגיש. אבל השמלות הדרמטיות, המרשימות של בלאיש, ראויות לעלות על מסלול גבוה ומואר, מול עשרות ספוטים זוהרים. כך גם חלק מדוגמניות שהופיעו בתצוגה כהפתעה נעימה, כמו שרון גניש, מיקי ממון ויעל רייך כולן ממעטות היום להופיע על מסלול, כולן מדהימות לא פחות מאשר לפני 15-20 שנה. אווירת הסלון שבגלריה הייתה אומנם אינטימית ומקסימה, אבל על השמלות של בלאיש צריך להסתכל מפרספקטיבה וכשהן במרכז הבמה, וחבל שלא נראה אותן הפעם גם בשבוע האופנה.

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (152)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – ועוד אפיונים ויקטוריאניים בשמלת שיפון חלומית ועתירת בד (צילום ענבל מרמרי)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (121)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – צווארון נוצות כאלמנט פיסולי, בהשראת מוטיב הציפורים העומד במרכזה של הקולקציה (צילום ענבל מרמרי)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (169)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – שכבות טול צפוף עם מחוך הדוק במיוחד, על שרון גניש המדהימה – ורסיה מודרנית על התחתית' שנהגו ללבוש מתחת לשמלה בתקופה הויקטוריאנית  (צילום ענבל מרמרי)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (126)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – שמלת סטרפלס מבדי משי ותחרה בדיגום חופשי ופרח בד ענק, כתכשיט סביב הצוואר (צילום ענבל מרמרי)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום אורית פניני (114)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – כנפי ציפור בשמלה המרהיבה (צילום אורית פניני)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום אורית פניני (175)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – הדוגמנית נעם פרוסט בשמלת סטרפלס, סרט שחור דק סביב הצוואר ותכשיטי סטייטמנט מרהיבים בזהב של ה. שטרן (צילום אורית פניני)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום אורית פניני (50)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן (צילום אורית פניני)
ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום אורית פניני (44)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן (צילום אורית פניני)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום אורית פניני (158)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן – הדוגמניות והחברות מיקי ממון ויעל רייך מאחורי הקלעים (צילום אורית פניני)

ויוי בלאיש בשיתוף ה.שטרן צילום ענבל מרמרי (176)ויקטור (ויוי) בלאיש בשיתוף ה.שטרן (צילום ענבל מרמרי)
אינסטגרם: ה.שטרןויוי בלאיש סטודיו
*
לכל הכתבות של אלישבע כספי

אלישבע כספי
קוראת ווג מתמידה בערך מגיל שמונה (עם שתיים וחצי מילים באנגלית, בלבד) אשר משתגעת על ירחוני אופנה ועיצוב מילדות, עוד מהימים בהם היה אבא חוזר מנסיעותיו בחו"ל עם ערימת מגזינים, ומביא לה את ריח העולם הגדול. למדה ועשתה תארים (LL.B במשפטים ו- MBA במנהל עסקים) אז היא גם עו"ד, אבל מעדיפה לעסוק במה שהיא אוהבת באמת, כתיבה ואופנה ביחד ולחוד.