אילו סוגי מילוי קיימים בשמיכות ומה יתרונותיהם

שמיכות פוך

אם אתם רוצים לבחור שמיכות חדשות אתם חייבים לכיר את המבנה וההרכב האפשרי שלהם.
יש כמובן כמה פרמטרים שקובעים עד כמה שמיכות יהיו נוחות לשימוש שלכם, כמו למשל סוג הציפוי, הגודל שלהן וגם העיצוב שצריך להתאים, אך בכל זאת המילוי היא הנקודה המכריעה באמת. זה הזמן להכיר את הציפויים ולהבין מה ההבדלים ביניהם ועד כמה הם משמעותיים להנאה מהשמיכה.

מילוי נוצות: הזול והפשוט

המילוי הכי זול שיש הוא מילוי נוצות. יש נוצות בשפע וזה מסביר מדוע המחיר שלהן זול מאוד. למעשה מילוי נוצות לא נוח כמו מילויים אחרים כדוגמת הפלומה האיכותית שעליה נרחיב בהמשך, ומילוי נוצות גם לא יכול לבודד באופן תרמי כמו מילוי פלומה. עם זאת לאנשים רבים מילוי נוצות יכול להיות מספק, בעיקר אם מדובר במילוי מעורב שכולל גם אחוז מסוים של פלומה גם אם הוא קטן. חשוב לזכור כי מילוי הנוצות יכול להיות איכותי יותר אם מדובר ביצרן איכותי יותר ולכן אין להכליל ולומר כי כל שמיכת עם מילוי נוצות תהיה ירודה באיכותה.

מילוי פלומה איכותי יותר

תחילה יש להבהיר שמיכת פוך הינה שמיכה עם 100% מילוי פלומה, המילוי הכי איכותי שתוכלו לקבל לשמיכה שלכם. פלומה היא למעשה שכבת העור העדינה שיש מתחת לנוצות של האווז, ומכאן אפשר להבין מדוע גם מדובר במילוי יקר מאוד. לא רק שמדובר במילוי שמבודד תרמית בצורה טובה הרבה יותר מנוצות ולא רק שמדובר במגע נוח ונעים שאפשר להתמכר אליו בקלות ולא לרצות לצאת מתחת לשמיכה, מדובר בחומר הרבה יותר נדיר מאשר נוצות. יש הרבה פחות פלומה בכל אווז לעומת הנוצות ולכן המחיר יכול להיות אפילו גבוה מאלף שקלים אפילו לשמיכות פוך קטנות יחסית.

שמיכות פוך

מעורב לאיכות סבירה

אם אתם רוצים שהאיכות תהיה גבוהה יותר משמיכות עם מילוי נוצות אך אין לכם תקציב גבוה מידי כדי להשקיע בשמיכה עם פלומה בלבד, אתם יכולים לבחור מילוי מעורב. לעתים המילוי ייטה יותר לכיוון הפלומה ולעתים הוא ייטה יותר לכיוון הנוצות ובכל זאת מדובר במילוי הרבה יותר טוב מנוצות בלבד. כמובן שיש צורך להרגיש את המילוי ולבחון עד כמה הוא נעים לכם, כי יש משמעות גם לדרך הערבוב של הנוצות עם הפלומה וגם לאיכות השמיכה בשל פרמטרים אחרים. כיחס למחיר לרוב מדובר בשמיכות פוך איכותיות ומשתלמות.

מילוי סינטטי טוב לרגישות

אם אתם לא רוצים מילוי נוצות ולא מילוי פלומה כי אתם מעוניינים במילוי זול יותר אתם חייבים לזכור כי יש גם אפשרות לרכוש שמיכות עם מילויים סינטטיים. מילוי סינטטי אמנם מזכיר במקצת מילוי נוצות או פלומה אך הדמיון ביניהם יהיה רחוק יותר ככל שתשתמשו בשמיכות אלו לאורך זמן. מילוי סינטטי בדרך כלל יהיה טוב לאנשים עם רגישות לנוצות או לפלומה כאשר אז זו תהיה האפשרות היחידה שלהם.

כיצד יש לנקות את השמיכות?

ניקוי השמיכה הוא אחד מהשלבים החשובים ביותר בתחזוקה שלה לאורך זמן. בסופו של דבר התחזוקה של השמיכות מסתכמת בתיקון מידי פעם כאשר יש קרע אך בעיקר בניקיון, שיש לבצע בצורה שונה לפי המילויים. אם מדובר במילוי פלומה או במילוי נוצות הניקוי צריך להיות עדין יותר, בעיקר כאשר מדובר בפלומה. לעומת זאת ניקוי של שמיכות עם מילוי סינטטי יהיה פשוט יותר. לכן כאשר אתם בוחרים את השמיכה אתם חייבים לקחת בחשבון את כל הפרמטרים, כולל הבדלי האיכויות בין כל סוג וסוג, התחזוקה שלו, המחיר שלו וכמובן הכדאיות בקנייה לטווח הארוך ולעולם לא לטווח הקצר.