אילו הלוואות עשויות לסייע להתמודד כלכלית טוב יותר עם תקופת המלחמה?

התקופה הנוכחית, בה נמצאת ישראל במערכה צבאית מתמשכת בעזה ועל סף פתיחתן האפשרית של חזיות נוספות, מציבה בפני כל אזרחי המדינה אתגרים יומיומיים משמעותיים ביותר

 

קרדיט – freepik

עבור רבות ורבים, אותם אתגרים כלכליים מקשים מאוד על התנהלות יומיומית שוטפת נינוחה וסדירה. כלים פיננסיים בסיסיים ובפרט הלוואות מסוגים שונים שמציעים הבנקים עשויים להקל משמעותית על כולנו, לפחות בכל הנוגע להתנהלות הפיננסית השוטפת של משק הבית או של העסק שלנו.

להשיג מימון בצורה פשוטה, יעילה ונוחה – סוגים עיקריים של הלוואות שכדאי עכשיו להכיר

מאחר וחלקים נרחבים במשק הישראלי מושבתים כרגע (נכון לסיומה של שנת 2023), רבים מאיתנו נתקלים לראשונה במצב בו אנו מתקשים לסגור את החודש, להחזיק את העסק שלנו בחיים או לתכנן קדימה את השנה הקרובה מבחינת התנהלותנו הכספית. לכן, דווקא עכשיו חשוב להכיר את הכלים הפיננסיים והאפשרויות העומדות בפנינו מבחינת סיוע במימון, עבור כל מטרה רלבנטית (החל מסגירת החודש וכלה במטרות עסקיות, שיפוץ הבית, מימון לימודים ועוד).

סוג ראשון של הלוואה שכדאי להכיר מקרוב הוא "הלוואה לכל מטרה". זוהי הגדרה שתמצאו בכמה וכמה מהבנקים המובילים בישראל. הלוואה לכל מטרה, כשמה כן היא, הלוואה המיועדת לכל מטרה עבורה אנו זקוקים לכסף ולא עבור ייעוד ספציפי ומוגדר. בין אם אנו מעוניינים לנטול הלוואה עבור שיפוץ מטבח הבית שלנו, מימון שנת הלימודים, יציאה עם המשפחה לחופשה בחו"ל, סגירת חובות או הענקת זריקת מזומנים נקודתית לבית העסק שלנו – הלוואה לכל מטרה מאפשרת לנו להשיג מימון עבור כך, ללא העדפה ספציפית למטרות מסוימות.

סוג שני של הלוואה שכדאי להכיר כיום היא הלוואה מיידית (המכונה בחלק מהבנקים גם "הלוואה ברגע"). כאן מדובר בהלוואה אשר ניתנת באופן מהיר וכמעט מיידי, כך שבתוך כמה ימים ספורים מרגע הגשת הבקשה כבר תוכלו למצוא את הכסף בחשבון שלכם, ולהתחיל לעשות בו שימוש. הלוואה מיידית רלבנטית במקרים רבים עבור בתי עסק הזקוקים להזרקת מזומנים מהירה, אך במקרים רבים גם אנשים פרטיים נדרשים לסכום כסף באופן מהיר ומיידי, למשל על מנת לשריין ולשלם מקדמה לקניית דירה, רכב או כל דבר גדול וחשוב אחר.

מלבד להלוואות כלליות יחסית, דוגמת אלו שהוזכרו עד כה, כדאי להכיר גם את האפשרויות של הלוואות ייעודיות עבור מטרות ספציפיות. דוגמה מתבקשת לכך היא הלוואה למימון רכב, המיועדת ספציפית עבור מטרה זו ולא עבור אף מטרה אחרת. במידה ואתם זקוקים לכסף ספציפית על מנת לרכוש רכב, תוכלו למצוא הלוואה ייעודית עבור כך בתנאים נוחים ומשתלמים במיוחד (למשל, כזו בה הרכב עצמו ישמש כביטחונות להלוואה, כך שלא נצטרך להביא ביטחונות נוספים בעצמנו).

באופן דומה, ניתן למצוא הלוואות ייעודיות גם עבור מטרות נפוצות נוספות דוגמת מימון לימודים, קידום העסק ואף התקנה של מערכת סולארית על גג הבית. בהחלט שווה בדיקה…