מירי מסיקה וריטה מתנשקות בשידור

מירי מסיקה וריטה סיימו דואט ב"דה וויס" בנשיקה על השפתיים ולכולם יש מה להגיד. למה נשיקה בין שתי נשים היא בכלל נושא שמעורר דיון?

בחורה עם מחשב נייד

image

אילוסטרציה – דף הפייסבוק "האגודה"

האמת הצטערתי שפספסתי, אני לא ממש חובבת של ג'אנר ריאלטי השירה למיניהם, אבל את הנשיקה הזאת בהחלט אני מצטערת שפספסתי. נשיקה לוהטת בין שתי זמרות, בפריים טיים, היי מה יכול להיות מדליק מזה?  בבוקר הייתי אופטימית, כמובן שהנשיקה כיכבה בטלוויזיה וברשת, למרבה הפלא הגיחוכים, והרמיזות היו מינימליות. כמעט לא נתקלתי באמירות "טוב, אבל זה לא אומר ש…". אבל אז צץ לי בפייסבוק ה"סקר", מאותם סקרים של פייסוש, אתן יודעות, אלה שצריך לסמן לב או פליאה, לייק או כעס. רדיו חיפה יצא עם סקר חביב שכזה, משעשע ומצחיק. השאלה הייתה פשוטה האם הנשיקה בין מירי לריטה היא "וואו" או "איכס".  

image

תוכלו להגיד, "נו, אז מה? מה בעצם הבעיה?". אז אני אגיד לכם, יש פה בעיה, בעיה גדולה.  אז עזבו כמה בסוף לחצו על "איכס", אפילו לא הסתכלתי, עצם השאלה מפריעה, מכאיבה. שוב האהבה שלי מועמדת למבחן, שוב היא מתחת למיקרוסקופ, שוב בוחנים האם זה טוב או לא ששתי נשים תתנשקנה. אז תגידו בוודאי "אבל הן בכלל לא…" , וגם "אבל כל הזמן מתעסקים בכאלה דברים". אז אגיד לכם חזרה "באמת?!?!"  מתי בפעם האחרונה שאלו לגבי נשיקה הטרוסקסואלית האם היא מגעילה? מתי דנו בכלל בנשיקות שכאלו בכיוון הזה? עצם העמדת השאלה הזאת מעודדת את "פוביה" בין אם לסבופיה, ביפוביה או סתם מיזוגניה, את התחושה שיש פה משהו לא תקין. ואיך אני יודעת? פשוט מספיק להקשיב לשיח של השדרנים, לקרוא תגובות. 

image

בתגובה, ה"אגודה" (הארגון הגדול ביותר והמרכזי לזכויות הלהטב"ק) פנתה ל"רדיו חיפה". הם התנצלו, ואמרו שהכל היה בהומור, אבל אם מישהו נפגע הם מצטערים והורידו את הסקר. אבל שוב הם פיספסו את הנקודה. כי הנקודה היא אינה שמישהי נפגעה, שהלהטב"קים הרגישים המתחסדים האלו לא מבינים בדיחה. אלא ששוב הפכנו לבדיחה. אז בפעם הבאה אולי עדיף פשוט להתעלם, להגיד "נו אז שתי נשים התנשקו". לא התייחס לא למגדר, לא למוצא ולא לגיל (כן גם זה נאמר "לא קשור לשתי נשים ריטה מעל גיל חמישים") אלא לכך ששתי זמרות הביאו אהבה.

image

יום אהבה שמח לכולן, תצאו תחגגו תהנו בכל שילוב שתרצו, העיקר שתמצאו אהבה. והיי תתנשקו בשמחה זה טוב לנשמה.

סיפורי הדרור
בגיל 42. יצאתי למסע ... עם ארבעים נשים מופלאות. אחת מהן אמרה לי אם את כותבת אם יש לך מה להגיד לכי לסלונה... מאז סלונה ואני עברנו המון תהפוכות. אבל עדין אני כותבת. ועדין יש לי מה להגיד אז אני פה ומקווה שאתן רוצות להקשיב.