כך תכינו את ביתכן לשנת 2019

בתקופת החורף אנחנו מבלות יותר בבית, יש לנו פחות רצון ואנרגיה להתחיל פרויקטים חדשים, היום מתקצר והאנרגיות יותר רגועות, יותר אטיות, ואפילו "תקועות".
יחד עם זאת עונת החורף הינה הזדמנות להיטען מחדש לקראת צמיחה ולידה מחודשת. היא מזמינה אותנו להתכנס פנימה, להתמקד בצרכים שלנו ושל המשפחה הקרובה לנו ולהשתחררות ממחויבויות שונות וחברתיות.
קבלנו טיפים שישדרגו לכן את החורף לקראת 2019

כך תכינו את ביתכן לשנת 2019

(קרדיט לתמונה מאתר crello)

עוד יום אחד בלבד והשנה האזרחית החדשה תיכנס לתוקפה, שנת 2019 שתבוא עלינו לטובה.

יחד עם השנה החדשה אנחנו מקבלות את החורף במלוא עוצמתו והימים הגשומים גורמים לנו להתכנס ולהתכרבל בשמיכה נעימה, צמודים ליד התנור, אצלי בבית הקמין דולק ותחושת החמימות עוטפת את כל חלל הבית.

אנחנו מבלות יותר בבית, יש לנו פחות רצון ואנרגיה להתחיל פרויקטים חדשים, היום מתקצר והאנרגיות יותר רגועות, יותר אטיות, ואפילו "תקועות".

יחד עם זאת עונת החורף הינה הזדמנות להיטען מחדש לקראת צמיחה ולידה מחודשת. היא מזמינה אותנו להתכנס פנימה, להתמקד בצרכים שלנו ושל המשפחה הקרובה לנו ולהשתחררות ממחויבויות שונות וחברתיות.

לקראת השנה החדשה אספתי עבורכן כמה טיפים שיחממו לכן ולבני ביתכן את הלב במיוחד כשכולם חוזרים הביתה אחרי יום עבודה או אחרי יום לימודים, כי אין כמו תחושת השייכות והביטחון שהבית מעניק לנו.

אז בואו נתחיל:

 1. תלו וילונות – בתקופת הקיץ אנחנו פותחים את החלונות ומאווררים את הבית כמה שיותר כדי להכניס אור ורוח קרירה ונעימה לחלל. לעומת זאת בתקופת החורף המצב שונה, אנחנו מתכנסים פנימה ומעדיפים את תחושת האינטימית והחמימות. לכן וילונות יכולים בהחלט לספק את תחושת ההתכנסות והחום. הוסיפו וילונות ושלבו אותם בעיצוב החלל, ואם אתם רוצים להשאיר את הבית מואר תוכלו לבחור בווילונות שקופים ובהירים שיאפשרו להכניס גם אור יום לחלל.
 2.  הוסיפו צבע וטקסטורה באמצעות שטיחים בסלון ושטיחונים רכים ונעימים בחדרי השינה. השטיחים שומרים על חום הרצפה ונותנים תחושה של חמימות בחלל.
 3. תגרמו לאנרגיה בבית לזוז ע"י שינויים קטנים של חפצים בבית כגון: שינוי מיקום של כורסא, שינוי של כריות נוי בסלון, העבירו תמונה מקיר אחד למשנהו, תזיזו פריטי נוי שעל המדפים. השינויים הקטנים האלה יוצרים שינוי אנרגטי בחלל במיוחד בתקופת החורף בה הכל סגור ומכונס.
 4. הכניסה לבית – צרו כניסה מטופחת ומזמינה וודאו שתהיה כניסה מוארת ע"י תאורה מתאימה כדי למשוך לבית אנרגיה חיובית.
 5. הימנעו מתליית בגדים מאחורי דלת הכניסה ואפשרו פתיחה של 90 מעלות – כדי לפתוח דלת להזדמנויות חדשות, בכל זאת שנה חדשה בפתח.
 6. הימנעו מתליית מראה מול דלת הכניסה כדי לא להדוף את האנרגיה הטובה שתגיע אליכם.
 7. פינת האוכל – מקמו את השולחן באופן כזה שניתן יהיה לעבור מסביבו בחופשיות גם כשכולם ישובים סביבו, וודאו שמספר הכיסאות מסביב לשולחן יהיה זוגי וכמספר הנפשות בבית.
 8. חדרי השינה – השתדלו למקם את המיטות במרכז החדר, או בצד החדר כך שהמבט אל דלת הכניסה יהיה באלכסון ובשליטה, אין למקם מיטה מול דלת הכניסה.
 9. רוצים לשפר את הזוגיות? אפשרו מעבר חופשי משני צדי המיטה ומקמו שתי שידות משני צדיה. שלבו בעיצוב החדר צבעים חמים כגון: אדום, צהוב, כתום, חמרה. השתמשו במצעים נעימים ומפנקים.
 10. הוסיפו במינון כריות נוי, תמונות, אביזרי נוי שיחממו את האווירה.
 11. הסלון – אל תעמיסו את הסלון בחפצים שימרו על מינון נכון, בחרו רהיטים שיש להם סיומת או פינות מעוגלות וסדרו אותם באופן כזה שיאפשרו מעבר חופשי. רהיט "חוסם" מעבר יחסום את זרימת האנרגיה ויפגע בה לאורך זמן.
 12. מקמו את הספות או הכורסאות אחד מול השני בכדי ליצור קשר עין בין היושבים.
 13. מקמו את הספות כך שתהיה לכם שליטה וקשר עין לדלת הכניסה ולמתרחש בבית.
 14. הוסיפו פרחים, עציצים או אדניות עם צמחייה ירוקה הם מוסיפים ומעודדים אנרגיה של צמיחה. חשוב כמובן לטפח את הצמחים ולשמור על רעננותם, כולל זרי הפרחים שמצריכים החלפת מים והשלכתם מיד כשמתחילים לנבול.
 15. נצלו את חילוף העונות ועשו סדר בארונות ובמקומות האחסון בבית. זו הזדמנות מצוינת להיפטר מחפצים מיותרים שלא השתמשתם בהם, לפנות מקום לזרימה מחודשת של אנרגיה פנימה. ככל שתוציאו יותר החוצה, כך תרגישו הקלה והבית שלכם ייטען באנרגיות מחודשות.

מאחלת לכן חורף חמים ונעים.

רוצות לדעת עוד? מוזמנות לבקר בדף הפייסבוק שלי.