איך תהפכו השנה להשראה של עצמכם?

בשלב כלשהו בדרך, השגרה, החברה סביבנו, והחיים הובילו אותנו למקום שבו אנו נמצאים וזה לא בהכרח רע. אבל, מצד שני, אנחנו לא רוצים להתעורר יום אחד ולהבין ש"פספסנו" את חיינו. בואו תצטרפו אלי לשנה מלאה בהשראה 🙂

20160911_184107~2

הסתיו מגיע, מרגישים כבר את האוויר הקריר בבקרים ובלילות, הריח של האוויר המתמלא בחמצן ובכללי יש ריח של רעננות. עבורי, עונות מעבר תמיד מסמלות הזדמנויות והתחלות חדשות. וכמו שאתם יודעים, שנה חדשה בפתח וזה זמן נהדר לחשבון נפש ולהתחדשות.

מה אאחל לנו השנה הזו?

אני מאחלת לכולנו, שנזכה להיות השראה לעצמנו ולאחרים. ברגע שתהוו השראה לעצמכם ולאחרים תוכלו להרגיש סיפוק רב ותחושת הגשמה עצמית. וזה תמיד דבר נפלא!

איך מתחילים?

שלב 1- קבלת השראה מהסביבה

תמיד יותר קל לקבל רעיונות מאחרים… אז נתחיל בצעד הראשון והפשוט- נתחיל בלקבל השראה מהסביבה שלנו. וכיצד נעשה זאת?

1. קודם כל יש לפתוח עיניים, אוזניים ולב. והדגש הוא דווקא על הלב….ככל שתהיו פתוחים באמת בלבכם, כך תוכלו לקבל דברים שונים ממה שאתם רגילים.
2. שלב ההתעניינות- משהו מצא חן בעיניכם או סיקרן אתכם? תתעמקו בו. תקראו עוד, תצפו בתמונות וכו'.
3. פעמים רבות אחרי שלב ההתעניינות מגיע שלב השלילה. מדוע לא. תמצאו לעצמכם מיליון תירוצים כגון: זה קשה לי, אני לא מסוגלת, זה מתאים לצעירים יותר ועוד שלל משפטי שלילה. יש לחסום מחשבות אלו ולהניחן בצד.
4. שלב הביצוע- להוציא את הרצון לפועל. אל תשאירו את ההשראה שקבלתם שתשאר בגדר חלום בלבד. נכון שחלומות זה כייף , אבל זה לא החיים עצמם…כמו שסימון דה בובואר אמר: "הדרך הכי מהירה להיפטר מפנטזיה היא להגשים אותה".

שלב 2- קבלת השראה מעצמנו

עכשיו נעבור לשלב הקשה יותר, איך נקבל השראה מעצמנו?

תתפלאו, אבל כל מה שרק תרצו נמצא בתוככם. לפעמים הכל נמצא עמוק בחלומותינו, לפעמים אלו דברים שהינו והשתנו. אבל, מה שבטוח תמיד תוכלו לקבל השראה מעצמכם, רק צריך קצת "לחפור" בתוככם. את זוכרת שפעם היית הנערה מלאת החיות והשובבה שכבשה את הפסגות הגבוהות ביותר ללא מאמץ? אתה זוכר את הגברבר שהיו לו רעיונות על טיולים רחוקים? ומה לגבי, העסק שפעם חלמתם עליו?
בשלב כלשהו בדרך, השגרה, החברה סביבנו והחיים הובילו אותנו למקום שבו אנו נמצאים וזה לא בהכרח רע. אבל, מצד שני, אנחנו לא רוצים להתעורר יום אחד ולהבין ש"פספסנו" את חיינו…

שלב זה מחולק למספר משימות:
1. תעשו רשימה של מי שהייתם ואתם מתגעגעים לפן זה בכם. נכון, שלא לכל דבר אפשר לחזור. סביר להניח שבגיל 50 לא תוכלו להתנהג כמו בגיל 15. אבל,תמיד אפשר לנסות לקחת איתכם משהו שהיה בכם ואבד. לפעמים זה רק האומץ והניצוץ. אני בטוח הייתי יותר אמיצה ונועזת בנעוריי וכיום עובדת על לחזור לחלק הזה שבי…
2. בהמשך תכינו רשימה של דברים שהייתם רוצים לעשות. תעצמו עיניים ותפליגו הרחק בסירת הדמיון שלכם. תופתעו לגלות כמה איי חלומות נמצאים להם שם ורק מחכים שתכבשו אותם.
3. אחרי שהם רשומים בכתב, שחור על גבי לבן (או כל צבע שתבחרו) תתחילו לחשוב איך מיישמים…נכון שיהיו חלומות שיהיה יותר קשה להגשים, אבל יש לא מעט כאלו שלא דורשים מאמץ רב מידי.

אל תשכחו ששינוי בחיינו מתחיל דווקא בשינויים קטנים ולאו דווקא הגדולים. רצף של שינויים קטנים יובילו לאפקט דומינו שיוביל לשינוי משמעותי גדול יותר. קחו אותי לדוגמא: אני תמיד אהבתי לכתוב, אך, כל מה שכתבתי תמיד נשאר במגירה. יום אחד חשבתי לעצמי:"אולי אפתח בלוג?". הרעיון התבשל לו במשך חודש ימים וביום חורפי אחד פשוט התחלתי. מאז עברו כבר כמעט 3 שנים!!! בשנים אלו כתבתי, נפתחתי לעולם, העשרתי אחרים והתעשרתי מהם בחזרה. וכמו שם הבלוג שלי, הכל אפשרי, רק צריך לעשות את הצעד הראשון ולהעז….

שלב 3- להוות השראה לאחרים

השלב האחרון הוא לתת השראה לסובבים אתכם. כשאתם תהיו במצב של תנועה מתמדת ומלאי השראה לעצמכם, באופן אוטומטי תהוו השראה לאחרים ותפיצו את אורכם.
זהו שלב שפשוט קורה…
כאנשים יתחילו סביבכם להתייעץ איתכם, לבקש את עזרתכם ובכלל לומר לכם שהצלחתם לגעת בהם ולהשפיע עליכם, אתם תדעו שאתם במקום נפלא של הגשמה עצמית.

מאחלת לכם שנת השראה והגשמה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)