איך תגרמי לנערה לאהוב את עצמה?

הנערה שלך חוזרת לשגרה, ללימודים, לחוגים ולחברה
איך תעניקי לה ביטחון עצמי ותלמדי אותה לאהוב את עצמה

שנת הלימודים החלה בהתרגשות גדולה, אחרי החופשה הארוכה וחוסר המעש הילדים חוזרים ללימודים, לחוגים ולשגרה המבורכת. טוב לפחות לשבוע עד ראש השנה.

שגרה מבחינתנו זה חזרה למסגרות הלימודים, לחוגים, למפגשים חברתיים. הנערה שלך נפגשות עם אנשים נוספים מורות, מדריכות, יועצות ועוד. התפקיד החשוב ביותר שלך כאמא, הוא להעניק לנערה שלך העצמה אישית.

מה זו העצמה אישית?

העצמה אישית מעניקה לנערה שלך את האמון בעצמה, בכשרונות וביכולות שלה. העצמה תעניק לה את התחושה שהיא מסוגלת לחלום ולהגשים את החלומות שלה וכדי שאף אחד לא יגיע לה שהיא לא מסוגלת או לא יכולה, את צריכה לגרום לה להאמין בעצמה בלב שלם.

כאשר הנערה שלך תקבל את עצמה ותאהב את מי שהיא רואה במראה, אז יתחולל השינוי היא תתמלא בביטחון עצמי גבוה שיגרום לה להגשים את עצמה.

איך תגרמי לה לאהוב את עצמה?

גיל הנעורים, זהו גיל מאתגר ולא פשוט בכלל, זה השלב בו הנערה מגלה את עצמה, זו הנקודה שמובילה אותה בסופו של דבר לשנאה או אהבה. תהי שם עבורה, העניקי לה תשומת לב והקשבה מלאה, תני לה להביע את עצמה. תעזרי לה להתמודד עם הפחד, הקושי והשנאה, תעזרי לה למצוא את הדרך לעצמה, את הדרך לאהבה.

אני מציעה לך להתחיל בדברים הפשוטים כמו לומר לה שאת אוהבת אותה, להזכיר לה כמה היא מדהימה, לציין את התכונות הטובות שלה.

בטוש מחיק כתבי על המראה בחדר שלה מילים מעצימות "מהממת" "מדהימה" "חכמה" "אלופה" "חזקה" ועוד, כל שבוע תחליפי את המילה כדי שהיא תקבל מילים חיוביות.

צילום: תמי מרגלית
צילום: תמי מרגלית

כשהיא מסתכלת על עצמה במראה, תדגישי בפניה מה יפה בה, בפנים שלה, אולי זה העיניים, הגוון או הצורה או השפתיים היפות והמקסימות ואולי עצמות הלחיים שלה שבולטות בצורה מדהימה. למדי אותה להשקיע בעצמה ולהדגיש את החלקים היפים שלה, כדי שהיא תסתכל על עצמה במראה הם יהיו הראשונים שהיא תראה.

הראי לה איך את מתאפרת  ומדגישה את החלקים שיפים בך ואם את לא יודעת להתאפר, העניקי לה מתנה לכל החיים, סדנת איפור והעצמה, שתגרום לה לאהוב את עצמה, לחייך לנערה שבמראה, להאמין שהיא מדהימה.

סדנת איפור והעצמה, צילום: אורי מרגלית
סדנת איפור והעצמה, צילום: אורי מרגלית

 

אחד מהתפקיד שלנו זה לאהוב אותן אך גם ללמד אותן לאהוב את עצמן, להשקיע ולהדגיש את הטוב שבהן. כי אהבה עצמית מובילה אותה לאמונה עצמית, לניסיונות, להצלחות, לחלומות והגשמת חלומות.

 

תמי מרגלית

להתאפר. להתאהב. להצליח.

 

tamimargalit
להתאפר. לאהוב. להצליח.לכל אחת הזכות לאהוב את עצמה וכל אחת יכולה, השיטה שלי היא להתאפר בכל בוקר, להתאהב בעצמה בכל יום מחדש ולצאת לדרך ולהצליח