איך שומרים על מוצרי פוך

בחורה עם מחשב נייד

עם בוא החורף, רבים הישראלים המוציאים מן הארונות וארגזי האחסון את שמיכות הפוך החמימות, אולם במקום לזכות למגע המלטף והמרקם הנעים של השמיכה, זוכים לפגוש שמיכה מאובקת בעלת שכבת טחב דקיקה, ריח לא נעים ומרקם קריר ולח. הסיבה לכך טמונה באופן אחסון השמיכה, כאשר אחסון נכון יאפשר ניעור קל ואוורור של השמיכה בלבד בטרם אפשרות השימוש החוזר בה.

מהם מוצרי פוך

מוצרי פוך, כוללים לא רק שמיכות בדרגות עובי שונות, כי אם גם כריות, ולמעשה על כל כלי מיטה הנדרש למילוי. בניגוד לשמיכות הקיץ הכוללות שכבת בד אחידה או לשמיכות המעבר שמספקות מעטפת חמימה יותר באמצעות שכבת בד מעט יותר עבה, שמיכות החורף מיועדות לבודד ולחמם ועושות זאת באמצעות מילוי של השמיכה בין שתי שכבות בד.

סוג הבד ואיכותו משפיעים כמובן על איכות השמיכה או הכר, אולם חומר המילוי הוא הגורם המכריע ההופך שמיכה או כרית שינה למצע נוח ונעים, ואלה אחראים גם להפרשי המחירים.

איך שומרים על מוצרי פוך

סוגי מילוי לשמיכות השונות

מילוי סינטטי

מילוי זה עשוי מחומרים סינטטיים דוגמת סיבי הולופייבר, סיבי הולופיל, פתיתים וחומרים נוספים. למרות שהסינטטי ככלל פחות איכותי ממילויים טבעיים ומספק דרגת בידוד וחימום נמוכה יותר, ניתן ליצור שמיכה נעימה למגע גם באמצעות חומרים אלה (שמטבע הדברים גם בניהם נמצא פערי איכות), והם מתאימים לאנשים הרגישים לשמיכות ומוצרי שינה במילוי טבעי.
יתרון נוסף של המוצרים במילוי הסינטטי הוא היכולת לכבס אותם במכונת הכביסה מבלי לפגוע בתצורתם ובמילוי הפנימי, מה שלא מתאפשר עם מוצרי השינה בעלי המילוי הטבעי הרגיש.

מילוי נוצות

שמיכה במילוי נוצות טבעיות יספק חמימות גדולה יותר ומעטפת נעימה לגוף. הנוצות המגיעות לרוב מברווזים, וכוללות לצד הצפיפות הנעימה גם את חוט השדרה העבה בלב הנוצה.
חוט זה עשוי להיות דוקרני ולבקוע את מעטפת הפוך החיצונית. יצרנים רבים מציעים שילוב בין נוצות הברווז לפלומת האווז הרכה והאיכותית, כאשר בשל שיקולי עלות נותנים מקום רב יותר לנוצות הברווז הקשיחות והזולות יותר. לעתים יעברו הנוצות תהליך של טחינה על מנת לרכך את המגע עם הנוצה. מדובר בשמיכות טבעיות וטובות סך הכל, אולם חיסרון המגע של הנוצה ניכר בהם וכך גם מחירם.

מילוי פלומה

פלומה המגיעה מן האווזים מספקת רכות ואווריריות שאין שניה במוצרי השינה, כאשר הפלומה מעניקה בידוד מעולה המאפשר ניצול של חום הגוף של האדם, לצורך ייצור אנרגיית חום ויצירת מעטפת מפנקת במיוחד. מוצרי הפוך שהם מלאים ב 100% פלומה  הם האיכותיים ביותר והיקרים ביותר, אולם עמידותם גבוהה במיוחד ובתחזוקה נכונה מדובר במוצרים שיישמרו לשנים ארוכות.

שמירה על מוצרי הפוך

ניקיון

מוצרי פוך יש לנקות בניקוי יבש ועדין במיוחד, לאוורר מעת לעת, להימנע מחשיפה ממושכת לשמש ולהעדיף שימוש בהם בציפוי כלי מיטה נעימים. את המוצרים הסינטטיים ניתן לכבד ביד באמצעות מים וסבון ואף במכונת הכביסה בתכנית מותאמת ולייבש בשמש.

אחסון

לשמירה על פלומה מאווררת, מצע הנוצות ואפילו המוצרים הסינטטיים, מומלץ לאחסן את מוצרי הפוך בציפת בד, בקיפול רחב יחסית או בצורת גלגול, כאשר טרם האחסון עברו כלי המיטה אוורור והם במצב יבש לחלוטין.

תיקונים

כאשר קיים חור במצע החיצוני של הפוך, הוא עשוי להתרוקן מתוכנו או לחילופין לשאוב אליו אבק וחלקיקים מיותרים. מומלץ למהר ולתפור את הקרע בצורה מלאה להגנה על המוצר.