"איך פיצחתי את עולם ההיכרויות באינטרנט", איימי ווב.

[youtube ]

איימי ווב עומדת בראש בית האסטרטגיה הדיגיטלי של קבוצת Webbmedia, ומחברת הספר "נתונים סיפור אהבה"

איימי ווב ניסתה את מזלה בהיכרויות באינטרנט לאחר פרידה כואבת מחבר. הבחורים שאליהם נמשכה לא כתבו לה בחזרה, והפרופיל שלה משך אנשים שלא התאימו לה ולא היו לטעמה. אז היא התחילה לעשות גיליון אלקטרוני

בהרצאה מצחיקה ומעניינת מאפריל 2013, (ניו יורק).היא נותנת נתונים שעבדו במקרה שלה, ושינו את חייה. בשורה האחרונה היא מציעה שכל אחד יבין מה הוא מחפש בזוגיות ולפעול לפי החוקים שלו. היא מעודדת את הרווקות והרווקים להיות בררנים ככל שירצו, בלי פשרות.

את אתרי ההיכרויות יצא לי להכיר לאחר גירושיי, לפני כארבע שנים. חברה טובה הכירה לי אותם, "בשביל הצחוקים". היא הוסיפה: "מי יודע, אולי תצא לך משם מערכת יחסים". אז אחרי הרבה דייטים (שתשעים אחוז מהם הגיעו מהאתרים), ושתי מערכות יחסים ארוכות, נראה לי שגם אני הגעתי לתובנה או שתיים לגבי האתרים האלה.

לפי ווב, הכרויות באינטרנט – הדרך השנייה הפופולרית להכיר. (אין לי מושג מה הדרך הראשונה).

נכון להיום יש שני סוגי הכרויות במדיה – החדשה יותר היא אפליקציה בטלפון. נתונים מאוד בסיסיים. על סמך תמונה בעיניי זה משחק.

והדרך השנייה והמסורתית (כן היא כבר הפכה לכזאת) של אתרי אינטרנט. במקרה הזה, מזינים נתונים בסיסיים, כמו שם, גיל, עיסוק ואזור מגורים, תחביבים, ומה את מחפשת בגבר.

איסוף הנתונים באתרי ההיכרויות מחליף את השדכנית של פעם שהייתה אוספת נתונים על בני זוג פוטנציאלים ולבסוף משדכת ביניהם. יחד עם זאת, ישנה בעיה של אמינות. המידע שמוזן באתר על ידי הדייט הפוטנציאלי לא תמיד תואם למציאות. השדכנית של פעם הייתה בודקת רקע, וכאן אין מי שיוכל לאמת את הפרטים. לעיתים האנשים חיים בסרט. רואים את עצמם בצורה שונה מהמציאות. והם תופרים לעצמם דמות רחוקה מאוד ממה שתפגשי בפועל.

פרמטר נוסף שבו משתמשים באתרים האלה הוא תמונות. ואין דרך להתחמק מהעובדה שאנחנו שופטים בראש ובראשונה, גם הגברים וגם הנשים, לפי המראה. זה אנושי והגיוני. ולכן אנחנו חייבות לשים לב למה שאנחנו שמות שם, ואיך אנחנו מציגות את עצמנו. לא סתם נכנסו בתקופה האחרונה אפליקציות לטלפון אשר במחי אצבע, רק לפי המראה, ניתן לשלוח אותו שמאלה (לתהום הנשייה של ה"לא עושים לי את זה"), או ימינה (ל"הלוואי שגם הוא עשה לי "לייק").

בעניין ההצגה העצמית במילים:

 • אם את משתמשת בכינוי במקום בשם, בבקשה לא שם מוזר מדי. ("נואשת "123, "מזדקנת 1950" וכו')
 • לא להלאות במילים. למרות שאני כותבת, הבעיה שלי הפוכה. קשה לי לשווק את עצמי וזה מצריך ממני מאמץ מיוחד, ואולי עדיף שכך. אל תשכחו שזוהי עבודת שיווק לכל דבר. צריך לתפוס את הקורא ולתת לו את האינפורמציה הנכונה בלי לחפור. כדאי להשתמש במילים כיפיות, נגישות ונעימות, ולא להשתמש במילים אקדמיות ברמה גבוהה שרק בעלי תואר פרופסור שפיצח את האטום יבין.
 • אמינות בפרטים שאת רושמת. הוא יבין כבר בדייט הראשון, שאם את שוקלת 100 קילו שלא השתתפת בטור דה פראנס האחרון. מצד שני, אל תתני את כל הפרטים, הוא לא צריך לדעת שהיית נשואה ארבע פעמים ושלושה מהם התאבדו.
 • ווב מציעה שיעברו 23 שעות בין תקשורת לתקשורת. לדעתי, גם 24 שעות זה עובד. העיקרון הוא שייראה שיש לך חיים ואת לא נואשת שמחכה ליד המחשב /טלפון.

בנוגע לתמונות:

 • חייבים תמונה. מאוד מאוד חשוד כשלא שמים לפחות אחת. אני ממליצה על יותר, משהו כמו ארבע – חמש. למה שמישהו יפנה לדמות מסתתרת?
 • בידקו מי המתחרות שלכן.
 • חיוך תמיד עובד.
 • לא בפיג'מה עם הכלב. נואש ובודד מדי.
 • קצת עור לא יזיק. לא אכפת לי מה יגידו הפמיניסטיות. חרמונית זה לא מושך. מצד שני, שמרי על צניעות. את לא רוצה שיחשוב שאת עובדת במקצוע הכי עתיק בעולם או ששוב, את נואשת.
 • אם את מצלמת את עצמך לבד, והמושג היום הוא "סלפי" (selfy), בבקשה שמרי על כמה כללים: צלמי מלמעלה כשידך מורמת, לא! לעשות פרצוף ברווז (שפתיים משורבבות), זה אף פעם לא יוצא טבעי, ונסי שהתמונה תצא, עד כמה שניתן כאילו מישהו אחר צילם.
 • לא לשים תמונה מהחתונה. לא לבד, ולא כשהבחור חתוך ואת בשמלה לבנה.
 • שימי תמונה עדכנית ולא מלפני עשרים שנה אם את לא רוצה שהוא יברח מהדייט עוד לפני שיצא מהרכב.
 • עדיף שלא כל התמונות יהיו עם משקפי שמש. כדאי שיראו עיניים.
 • יושבת בבר מלאת אלכוהול, מוקפת גברים.
 • אם יש לך ילדים, תמונות עם הילדים זה טוב. אין מה להסתיר וזה משדר חום ורכות. זה במידה ולא אכפת לך לחשוף אותם ברשת.

 

ולסיום, ציטוט של איזופוס: " אין תוחלת לציפייה שתפילותינו יישמעו אם איננו מתאמצים ומסתפקים בתפילה".