איך עיצוב עם בריקים יכול לשדרג את הבית?

בחורה עם מחשב נייד

בריקים משמשים לחיפוי קירות ואלמנטים בנויים בחללי הפנים השונים. אלו למעשה לבנים הנבחרות בקפידה ועל פי צרכי הלקוח.

הנה כמה דרכים בהן בריקים יכולים לשדרג את הבית:

א. חזרה לחומרים טבעיים – השימוש בלבנים עולה בקנה אחד עם השאיפה לחזור לחומרים טבעיים ואקולוגיים. לבנים מתכתבות עם איכות הסביבה, אקולוגיה ואימוץ מגמות ירוקות. החזרה לחומרים טבעיים התחילה בעסקים ומוסדות, אך כיום היא מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב חלל הפנים של בתים פרטיים.

ב. חוזק ועמידות – בריקים יכולים לשדרג את הבית בגלל החוזק והעמידות שלהם. במקום לשאת בהוצאות של עשרות אלפי שקלים מדי שנה על חיפוי מחדש של הקירות בחלל הפנים, ניתן פשוט לשלב עליהם לבנים. בריקים מקוריים עשויים חרס אך כיום הם מגיעים במגוון חומרים, צבעים וגדלים. תהליך האפייה שלהם מקנה חוזק ואופי ייחודי שקשה להתעלם ממנו.

ג. התאמה למראה הקיים – עיצוב עם בריקים יכול לשדרג את הבית בזכות התאמה ספציפית לאופי המראה הקיים. לבנים עתיקות שמגיעות מפירוק לדוגמא יתאימו לבתים בסגנון עיצוב כפרי ומסורתי, לעומת לבנים בגוונים חמים ובהירים שיתאימו למראה מודרני. גם לבנים במראה מתועש ובריקים בגימור פחות מחוספס יתכתבו היטב עם המראה הקיים בדירות ובתים.

טיפים להתקנה ועיצוב חלל הפנים עם בריקים

מי שרוצה לשדרג את הבית צריך לבחור היטב את הלבנים ואת אנשי המקצוע שיקינו אותן. ראשית, את הבריקים ניתן להתקין על ידי הדבקה או בשיטת בנייה של שורה אחרי שורה. אופן ההתקנה נקבע על פי מידת המיומנות של הקבלן המבצע. שנית, על מנת להתקין בריקים יש צורך בניקוי הקיר משאריות צבע. לאחר מכן מסירים את הפאנל בחלק התחתון וכך משיגים את האחידות הנדרשת.

בשלב האחרון של ההתקנה מוודאים שהקו ממנו מתחילים הוא ישר. את הבריקים מתקינים מהרצפה כלפי מעלה, תוך התאמה לצרכים העיצוביים של הלקוח. צרכים אלו מוגדרים מראש ואת קובעים את אופי השילוב בין הבריקים והלבנים. התקנה מקצועית תשדרג את מראה הקיר הספציפי והבית כולו.

בריקים