איך עושים החלקה בבית?

איך עושים החלקה בבית

החלקה ביתית היא החלקה שנעזרת במספר של סוגי תכשירים שמספקים תהליך החלקה בבית ללא חשש לגרימת נזק לשיער או לקרקפת. עובדה זו מאפשרת חיסכון גדול בכסף ובזמן. עד לא מזמן החלקות בוצעו רק במספרה והיה נדרש לקבוע עבור זה תור מראש, לחכות ברשימת המתנה ולאחר מכן להגיע עד למספרה ולעבור תהליך של שלוש שעות עד שהשיער יהפוך לחלק. היום כל זה נחסך ממך ותוכלי לבצע החלקה של השיער בבית, בעצמך ובזמנך הפנוי ובהרבה פחות כסף!

חסכון לכל כיס

החלקה בבית תספק תוצאה מרשימה וזהה לגמרי לתוצאה שתשיגי במספרה. חשוב להביא בחשבון שכשנלך למספרה נאלץ לשלם גם על הזמן שהספר מקדיש ועל מומחיותו. בדיוק כמו שנרצה לצבוע שיער, נוכל לעשות זאת לבד או במספרה בעלות כפולה ומכופלת. אותו דבר  גם בנושא של החלקות השיער, המחיר עבור עבודת הספר תייקר את העלות, ולכן גם פה יהיה הבדל ניכר במחיר, כשאנחנו נקנה את החומר ונבצע את ההחלקה לבד.

כל המוצרים הייעודיים לכך

כיום כמעט בכל מוצר שיש לו זיקה לשיער מכיל בתוכו קראטין, זאת מאחר שכל שיער שנאלץ לסבול מנזקי האקלים, צביעות שיער או החלקות, יצריך שיקום של השיער. גם החלקת קראטין תכלול בתוכה קראטין שהוא רכיב חשוב למבנה השערה. מטרת הפורמולה היא להתחבר למעטפת השערה, להזין, לצפות אותה ולהשיב לשיער את הברק. ניתן למצוא קראטין במגוון מוצרים כמו: מסכות, שמפו, סרום, אמפולות לשיער ועוד. את כל המוצרים האיכותיים הללו ניתן לרכוש במקום אחד שמספק אותם.

איך לבצע החלקה ביתית?

הטכניקה של החלקת השיער פשוטה באופן יחסי וזהה לצורה של צביעת השיער. היא נעשית באמצעות מריחה של מברשת עם חומר ייעודי לאורך כל השיער. בדיוק כמו בצביעת שיער צריך גם כאן לכסות כל שערה עם התכשיר ולהימנע ממריחה מרבית של החומר על השיער. ההבדל בין צביעה להחלקה היא שבהחלקה יש להימנע מלמרוח את החומר באזור שורש השערה ויש למרוח עד סנטימטר אחד לפני הקרקפת. נקודה מהותית היא שטיפת החומר מהשער, חשוב להקפיד על שטיפה יסודית לפחות לעשר דקות עם שמפו ומים בהתאם למה שכתוב בהוראות של התכשיר עצמו.

כמה זמן תחזיק החלקה מהבית?

בדיוק כמו החלקה שתעשי במספרה, כך גם תחזיק החלקה בבית. החלקות קרטין יחזיקו על הראש עד לארבעה חודשים לכל היותר, אחר כך יש צורך בחידוש של ההחלקה. ההמלצה היא לעשות שימוש לאחר ההחלקה במוצרים שמכילים בתוכם קראטין לשיקום השער, כמו מסיכות ותכשירי הזנה שמחזקים את השיער ושומרים על המראה החלק והיפה שלו. כדאי להימנע מפעולות שעלולות לגרום נזק להחלקה כמו שימוש בתכשיר שמכיל מלחים, איסוף השיער וכדומה.