איך נתגרש נכון?

איך נתגרש נכון?

איך נתגרש נכון?

המונח "להתגרש", הפך לצערנו במהלך השנים למונח שכיח מאוד, אשר שגור בפיהם של רבים ורבות. אך עדיין, גירושין הם קודם כל עסק יקר מאוד מבחינה כלכלית, אך לא רק. גירושין הם גם עסק מורכב מאוד רגשית ונפשית, ובוודאי גם מורכב לילדיהם של בני זוג, אשר מוצאים את עצמם במסגרת הליך גירושין. מכאן נשאלת השאלה, שאנו נשאלים לא אחת בתור עו"ד משפחה: "כיצד נתגרש נכון?", או "כיצד נתגרש יפה?", או "אני רוצה להתגרש, אבל אני לא רוצה לפגוע ביחסים עם אשתי/בעלי". לכן, לאור חשיבות הנושא, והסוגיה החברתית היסודית שהנושא הזה מעלה, מצאנו לנכון לחבר את המאמר שלהלן, לידיעתכן/ם ונוחיותכן/ם, הגולשות והגולשים, ולהציג טיפים אשר יסייעו לכם/ן להבין, כיצד אפשר להתגרש נכון, או בצורה ראויה:

נעיר, כי המאמר שלהלן הוא מאמר כללי בלבד, ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי.

כמו כן, מטעמי נוחות, המאמר מנוסח בלשון זכר, אך הוא פונה לשני המינים.

לכבד את הצד השני:

הדרך להתגרש נכון, מתחילה קודם כל בלכבד את הצד השני. אם לא תכבדו את הצד השני, את בן או בת הזוג, גם הליך הגירושין שלכם יהיה מאוד קשה. קחו בחשבון שכאשר אתם מערימים קשיים, אתם יוצרים אנטי, אתם פוגעים בכבוד של הצד השני. הוא ירצה לשקם את כבודו והוא יחפש כיצד לפגוע בכבוד שלכם. לכן, זכרו תמיד, אם אתם רוצים להתגרש נכון, כבדו את הצד השני.

לפנות לגישור:

גישור גירושין הוא הליך נפוץ למדי בשנים האחרונות, והוא גם חובה, במקרים מסוימים. לגישור גירושין יש יתרונות רבים – הוא מהיר, זול וגמיש יותר, והוא גם מקל מאוד על השיח בין בני הזוג, שלא מתעמתים כפי שעושים בבית המשפט, אלא מקיימים שיג ושיח, שנועד להביאם לידי הסכם. על הסכם גירושין נסביר בחלק הבא. אך כאן, נדגיש כי פניה למגשר גירושין, היא רעיון מצוין. תמיד כדאי לשקול זאת.

להגיע להסכם ראוי שמשקף את האינטרסים של שני בני הזוג:

אנו תמיד ממליצים לבני זוג, לחתור לקיומו של הסכם גירושין. דברו עם בן או בת הזוג, היפגשו, נסו להגיע להסכמות. הסכם גירושין, יחסוך לכם ממון רב, החל מתשלום אגרות ושכ"ט עורך דין, ועד לבזבוז זמן רב, שתצטרכו להעביר בבתי משפט ובתי דין דתיים למיניהם. לכן, הסכם גירושין, הוא פתרון נפלא, שבמסגרתו תוכלו להסדיר את ענייני הגירושין, החל ממשמורת ילדים ועד לחלוקת הרכוש המשותף שלכם.

לא לערב את הילדים:

טעות קשה של זוגות רבים, היא לערב את הילדים המשותפים בהליך הגירושין. זו טעות קשה שתעלה לילדים שלכם בפגיעה רגשית קשה, שתעיב ותשפיע על העתיד שלהם. אל תעשו זאת. יש לכם מחלוקת עם בן בת הזוג, השאירו את המחלוקת ביניכם, אל תערבו את הילדים המשותפים שלכם.

לדעת לוותר:

לעיתים, ויתור הוא שם המשחק, גם במסגרת הליך גירושין. זכרו כי גם לצד השני לא קל להתגרש, וגם הצד השני רוצה דברים מסוימים. נכון, אין לכם סיבה לוותר על אינטרסים מהותיים שלכם, אבל אל תעשו דווקא, וותרו איפה שאפשר, לכו לקראת בן או בת הזוג שלכם. האמינו לנו, יהיה לכם קל מאוד אח"כ, גם במישור היחסים המשפחתיים עם האב או האם של הילדים שלכם, וגם לכם – אישית, והיכולת שלכם להמשיך הלאה.

לזכור שלכל שבת – יש מוצאי שבת:

בסופו של דבר, אם תדעו להתגרש בצורה ראויה ונעימה, תוכלו להמשיך את חייכם עם פחות משקעים, ועם יכולת נפשית ורגשית להמשיך את החיים בדרך ראויה וטובה. אם תעסקו בתפל, ותקשו ותעמיסו על הליך הגירושין, הרי שבסופו של דבר – על סמך ניסיון רב בנושא – גם ביום שאחרי הגירושין, יהיה לכם מאוד קשה להשתקם. אתם יודעים מדוע? כי אתם תעסקו עוד הרבה שנים במשקעים של העבר, במקום להסתכל על העתיד ולבנות עתיד טוב יותר. גם לכם מגיע פרק ב' וגם לכם מגיעים חיים מאושרים, וכך גם לבן או בת הזוג שלכם. לכן, אל תשכחו תמיד, שלכל שבת, יש מוצאי שבת.

לא להכפיש:

טעות קשה של בני זוג, היא להכפיש להעליב, לעשות דווקא, ולהסית אחרים. אבל רגע, אתם מתגרשים מאדם שנישאתם לו והקמתם עמו משפחה. אז כיצד לפתע אתם יכולים לעלוב בו בצורה כל כך לא מכובדת? אם תחשבו על כך, הרי שתבינו כי העלבה, פגיעה ועלבון של הצד השני, לא יקדמו אתכם לשום מקום, ורק יכבידו על הליך הגירושין, שהוא הליך מורכב ויקר גם ככה.