איך נתאפר בשנה הקרובה?

סקירה קצרה של תחזית האיפור לשנה הקרובה, מבית היוצר של ירין שחף.

ירין שחף הוא לא רק מאפר, שאחראי לדורות של מאפרים ואוחזים במכחול בארצנו הקטנטונת וגם בעולם הגדול.
הוא טרנדולוג. אז מה זה בדיוק? ואיך נולד טרנד?
על כל אלו ואחרים שמעתי ממנו בהרצאה מרתקת ביותר. לפני שנתחיל – קחו טעימה קטנה מאחד הטרנדים.

unnamed# צילום: הילה אלקיים

קודם כל סטייל

הגעתי לאירוע מושקע ואלגנטי ביותר. קידמו את פניי אווירה של ים ושקיעה של סוף יום בסוף הקיץ, ומגוון פינוקים.
על פי ירין, טרנד בכלל ובאיפור בפרט מושפע מכל מה שמסביבנו. זהו ההקשר החברתי. כדי לדעת לצפות את הבאות וליצור תחזית אמינה, כדאי קודם כל להבין לעומקם הקשרים חברתיים.

איך נולד טרנד


כל אחד בעצם יכול ליצור טרנד! צריך רק לחלום, להעז, ליצור, והעיקר – לשתף. כי מי אנחנו אם אנחנו לא משתפים?
בתהליך היצירה יש שני סוגי טרנדים: מתגלגל ועונתי. המתגלגל הוא מגמה משמעותית, השורדת מעבר לטווח של עונה שתיים. הטרנד הזה הוא כאן כדי להישאר!! לדוגמה: סקיני ג'ינס, בלונד, עקבים ועוד.
הטרנד העונתי כשמו כן הוא. ממוקד ופשוט. בדרך כלל שורד לא יותר מעונה אחת, מקסימום שתיים. לדוגמה: צבע ספציפי (מישהו אמר סגול?) הדפס (מישהו אמר נמר מנומר?) ועוד.
P1090821

 משתפת

בחרתי לשתף איתכם כמה מהמגמות המובילות שילוו אותנו במהלך השנה הקרובה (לפחות לפי טענותיו של שחף). לא רק באיפור אלא בכלל במראה הכללי. ירין חלק איתנו גם תחזיות למראה גברי, אך היום בחרתי לחלוק אתכן את הצד הנשי.

מלחמת העולמות

זוכרים את הסרט הזה "מלחמת העולמות"? אז הוא חוזר ובגדול. ההפקה המחודשת מביאה איתה רוחות מלחמה, אבל מהסוג הטוב. ההשראה לטרנד היא כמובן הסרט, במרכזו מסע לכוכבים רחוקים ופלנטות לא נודעות, ומפגש בין קרוב לרחוק: המדבר פוגש את המטאליוּת. טיפ איפור: בסיס האיפור מטאלי בגדול. זוכרים את "אם מדגישים עיניים לא מדגישים שפתיים?" אז זהו. תשכחו מכל מה שלימדו אתכם. אפשר גם וגם, אפילו רצוי. צלליות בגווני חומים-כסופים יוצרים את אוירת הקרוב-רחוק והמפגש בין המדברי והמוכר לחללי והלא-ידוע.  הצבעים המשפיעים פה הם בגדול כסוף, מטאלי, ברונזה, מוזהב לצד גווני חום, אדמה ומדבר.

world war# צילום: הילה אלקיים

דיסקו

השפתונים המבריקים עד כאב, הציפורניים הארוכות עד אימה, הבגדים הכסופים והמסנוורים – כשהתקופה הזו נגמרה, הבטיחו לנו שזה לא יחזור יותר. אז אמרו. היי, את לא קנית איזו שמלה כסופה שתמיד חלמת לחזור ללבוש אותה? אז הנה זה מגיע. המראה שואב השראה משנות ה 70' המאושרות. טיפ איפור: לכו על מבריק וחזק. כן – גם הבסיס. תשכחי ממה שאמא אמרה ("הרבה פודרה כדי שחס וחלילה לא תבריקי שם באמצע"). לכי על מיסגור שחור לעין,  הרבה מסקרה, וזהו – את מסודרת! צבעים שולטים: אדום בוהק, אדום יין, סגול חציל, ירוק דשא, חאקי.

Disco# צילום: הילה אלקיים

אמא רוסיה

המראה הזה הוא קלאסי ואלגנטי. הוא מבוסס על השראות של אייקונות כמו הנסיכה אנסטסיה ותכשיטי הכתר,  אווירה של חצר המלוכה, וגעגוע לימי הזוהר של רוסיה הצארית. האיפור שומר על עור פנים חיוור כמובן. הייתה שם שמש בכלל?  כל מה שאת צריכה זה הרבה סומק, וצלליות עיניים בגוונים מטאליים. אפשר גם שפתון בצבע ארגמן. טיפ סטיילינג: מעילים במראה צבאי, מדליות ועיטורי צבא. פלטת צבעים: ארגמן, בורדו, אפור פחם, ירוק זית, ירוק יער.

Russia# צילום: הילה אלקיים

ההתרשמות האישית שלי:  האירוע היה מאורגן למופת. ניכר היה כי העיצוב המתכתי-חללי של האולם הותאם לטרנד "מלחמת העולמות"… ההרצאה של ירין הייתה מקיפה ומעניינת, אך מסקרן אותי לראות האם התחזיות אכן יגשימו את עצמן, והאם יש טעם בלנסות ולחזות טרנדים, ומי באמת עומד מאחוריהם?

ועכשיו – תעשו שייר. שכולן יהיו מעודכנות.

P1090819