איך ניתן לשלב לימודים ועבודה?

שילוב לימודים לתואר אקדמי ביחד עם עבודה יכול להיות מאתגר. אז בכדי להקל עליכם ולהתוות לכם את הדרך להשגת המטרה הנה כמה טיפים שתוכלו ליישם:

ראיית חשבון

שילוב לימודים לתואר אקדמי ביחד עם עבודה יכול להיות מאתגר – ובעיקר בתארים אשר נחשבים לקשים, אשר מצריכים השקעה מרובה ובעיקר בשנה הראשונה ללימודי התואר.
יחד עם זאת, עם תכנון נכון וניהול זמן, דבר זה בהחלט יכול להיות בר השגה – וההוכחה באה לידי ביטוי בעובדה שסטודנטים רבים אכן מצליחים לעשות את זה ולשלב לימודים ועבודה.
אז בכדי להקל עליכם ולהתוות לכם את הדרך להשגת המטרה הנה כמה טיפים שתוכלו ליישם:

תכננו לעצמכם לוח זמנים
ההמלצה היא לתכנן לוח זמנים מסודר ומפורט אשר כולל את זמני השיעורים, זמני הלימודים, זמני העבודה וזמן לפעילות פנאי.
ברגע שיהיה לכם לוח זמנים שכזה, תוכלו לדעת מה אתם אמורים לעשות בכל יום ובכל שעה. נסו להיצמד ככל שניתן לאותו לוח זמנים ובמידת הצורך ועם הזמן תוכלו להטמיע שינויים באותו לוח זמנים.

שפרו את יכולות ניהול הזמן שלכם
נסו להפיק את המרב מהזמן שלכם על ידי זיהוי של מרווחי זמן אותם ניתן לנצל לטובת הלימודים – בכל זאת המטרה שלכם היא להצליח בתואר שלכם. לדוגמה, במהלך הפסקות צהריים, נסיעה לעבודה או פערים בין שיעורים או משמרות עבודה, אתם יכול לעיין בסיכומים של הלימודים, לקרוא ספרי לימוד או ללמוד למבחנים. השתמשו באפליקציות או בכלים מתקדמים אשר מטרתם לסייע לכם לארגן בצורה טובה ונכונה יותר את הזמנים.

נסו לדבר עם המעסיקים
ההמלצה היא לדבר גם עם המעסיק וכמובן, לשתף אותו בעובדה שאתם רוצים לשלב את העבודה עם לימודי התואר.
היו פתוחים לגבי המצב שלכם ונסו להבין בצורה מעמיקה היכן אתם נמצאים – אולי תגלו שיש אפשרות להתגמש בכל מה שקשור לנושא של התגמשות במקום העבודה.
תקשורת יעילה ושמירה על פתיחות עם הגורמים הרלוונטיים מבטיחה שכל הצדדים מבינים את הנסיבות שלך ויכולים לתמוך באותם המאמצים.

הגדירו יעדים שתוכלו לעמוד בהם
נסו להיות מציאותיים לגבי מה שאתם יכולים לעשות ולהשיג בזמן המוגבל אשר עומד לרשותכם.
יש להגדיר יעדים ברורים הן ללימודים והן לעבודה, ולפרק אותם למשימות קטנות יותר וניתנות לניהול. יש להקפיד על תיעדוף משימות על סמך מועדים וחשיבות כדי לשמור על המסלול שלכם ולעמוד בהחלטות שלקחתם.
הימנעו מהתחייבות יתר ונסו ללמוד לומר לא לאחריות נוספת אם הן הופכות למכריעות.

חפשו תמיכה
אל תהססו לבקש תמיכה ממשפחה או מחברים. הודיעו להם על ההתחייבויות שלכם ובקשו את הבנתם ועזרתם בעת הצורך.
הם יכולים לספק תמיכה רגשית, לעזור במטלות הבית או סידורים, או אפילו להציע לכם לקחת חלק בקבוצות לימוד – אשר יוכלו להקל עליכם להתכונן למבחנים למרות הזמן המוגבל שיש לכם עבור המטרה. השתמשו במשאבים העומדים לרשותכם, כגון שירותי תמיכה אקדמיים או ייעוץ קריירה, כדי להפיק את המרב מהמסע החינוכי והמקצועי אליו אתם יוצאים.

שמרו על עצמכם
איזון בין עבודה ללימודים יכול להיות תובעני, ולכן חשוב לתת עדיפות לטיפול עצמי.
הקדישו זמן להירגעות, פעילות גופנית ושמירה על אורח חיים בריא. שינה ותזונה נכונות יעזרו לכם להישאר מרוכזים ומלאי אנרגיה.
קחו הפסקות בעת הצורך והשתתפו בפעילויות שאתם נהנים מהן ושעושים לכם טוב בכדי להפחית מתח ולשמור על איזון בריא בין עבודה לחיים.

לסיכום, לא משנה לקראת איזה תואר אתם עומדים: ניהול משאבי אנוש, מחשבים, כלכלה, ראיית חשבון או כל תואר אחר. אם אתם מעוניינים לשלב גם עבודה עם הלימודים, יישום של הטיפים הללו יסייע לכם להשיג את המטרה בצורה טובה יותר – וזאת סביר להניח המטרה שלכם.

ראיית חשבון