כן, גם את יכולה לעצב תכשיטים

מ"אני לא יצירתית" ל"אני לא מאמינה שהכנתי אותה לבד" בשעתיים וחצי של סדנת תכשיטים, איך זה קורה?

צילום: נועה מוזס אי-מגור

– יש לי ידיים שמאליות.
– אני לא יצירתית.
– אין לי מושג מה אני רוצה להכין
אלה רק חלק מהמשפטים שאני שומעת מנשים שמתנסות לראשונה בעיצוב תכשיטים בסדנת התכשיטים שלי. הן "מזהירות" אותי מחוסר היכולת שלהן, ולבסוף מופתעות לגלות שגם הן מצליחות. איך זה קורה? המשיכי לקרוא

rsz_atara_moshka-1092

פעמיים בשבוע בממוצע בשלוש השנים האחרונות אני יוצאת להנחות סדנת תכשיטים. רגע לפני שאני יוצאת, אלון בעלי מבקש "סמסי", וכך מביע את דאגתו למרחקים הארוכים שהרכב ואני גומעים יחד.
בכל פעם אני נכנסת למקום אחר: לביתה של מארחת, לסטודיו ליצירה, לארגון או לחברה שהזמינה את סדנת התכשיטים לעובדות. כל סדנה היא הזדמנות למפגש עם נשים חדשות, כל אחת נכנסת לליבי.

צילום עטרה מושקה
צילום עטרה מושקה

 

אני מגיעה למקום, ואלפי החרוזים יוצאים מהמזוודה. חרוזים קטנים וגדולים, חרוזי עץ, אקריליק וזכוכית, אבנים טובות, תליונים. חרוזים עגולים, מוארכים, מתומנים, מצולעים. חרוזים בשלל צבעי הקשת: צהוב, ירוק, ורוד, כחול, אדום, טורקיז, בורדו, ולצידם הצבעים הנייטרליים: שחור, לבן, חום, אפור, כסף וזהב. בופה החרוזים פרוס ומסודר.

צילום עטרה מושקה
צילום עטרה מושקה

 

על השולחן המרכזי אני מסדרת לכל אחת משטח עבודה, פליירים, ציוד תכשיטנות וקערה לאיסוף החרוזים. שולחן העבודה ערוך לסעודת התכשיטים.

המשתתפות מגיעות, לפעמים הן מכירות מבעוד מועד, לפעמים זרות. יש מי שבאה לבד, יש מי שבאה עם חברה, אחות, גיסה או אימא. שלב ההיכרות מגיע, ואני מתרגשת בכל פעם להכיר נשים חדשות. לעתים הן מכירות אותי מהרשת, ואני כמעט תמיד נבוכה מכך. מתפלאת איך הפכתי לדמות ציבורית שכזו, ואיך הן מרגישות שאני לא זרה להן.

צילום: עטרה מושקה
צילום: עטרה מושקה

 

הן מתיישבות, וההסברים מגיעים. היכרות קצרה והסברים מקצועיים. איך להתאים את השרשרת לבגדים ולמבנה הגוף, איך לשלב צבעים ועקרונות נכונים בעיצוב השרשרת.

צילום עטרה מושקה
צילום עטרה מושקה

 

האתגר מגיע. אני קוראת לו "סדנה בקבלת החלטות". כל אחת ניגשת עם הקערה לבוּפֶה החרוזים המגוון ומתחילה להתלבט. איזה צבעים, באיזה אופן לשלב, כמה חרוזים מכל סוג. כאן המקום לביטוי עצמי, ופה כל אחת יוצרת שרשרת (כלומר שתיים) כמו שהיא דמיינה וחלמה. כאן מתרחש הקסם.

צילום עטרה מושקה
צילום עטרה מושקה

rsz_atara_moshka-1237

 

לאחר העיצוב, מגיעה החלטה נוספת:

באיזה אורך תהיה השרשרת שזה הרגע עוצבה? שרשרת קצרה, כזו שמחמיאה לפנים ומאירה אותנו, או שרשרת ארוכה, שמדגישה את אזור המותניים, מאריכה אותנו ומחמיאה למבנה הגוף?
זה השלב שבו אני עוזרת באופן אישי לכל אחת, מסייעת לה לבחור אורך מתאים ומנחה אותה כיצד "לסגור" את השרשרת באמצעות כלי העבודה.

צילום עטרה מושקה
צילום עטרה מושקה

Atara_Moshka-1458_800x533

בסדנאות התכשיטים הפתוחות לקהל הרחב כל אחת מעצבת שתי שרשראות, ובסיום הערב כל הנשים יוצאות מחויכות, מתוכשטות ומלאות סיפוק.
לפעמים האושר שביצירה ממשיך איתן הלאה, והן מכניסות תחביב חדש לחייהן.
אצל חלקן החוויה הראשונית שהן חשות בסדנה כל כך משמעותית, שהתחביב הופך למקצוע.

בואי להכיר את עולם החרוזים מקרוב, כאן תוכלי להצטרף לסדנת התכשיטים ברחבי הארץ.

מחכה לך בסדנה,

נועה 054-3093993

הצטרפי לקבוצת הפייסבוק של סדנת התכשיטים להשראה נוספת

נועה מוזס אי-מגור | סדנת התכשיטים של נועה
נעים להכיר! אני נועה, והחרוזים תמיד היו חלק מחיי, אך נזנחו במשך כמעט שני עשורים. לפני 4 שנים הם חזרו לחיי בסערה, וסדנת התכשיטים של נועה נולדה. התחלתי לנדוד ברחבי הארץ ולהנחות סדנאות לעיצוב שרשראות מלאות אמירה אישית. כמעט שלוש שנים עבדתי במקביל בעולם ההוראה יחד עם ניהול סדנת התכשיטים של נועה, ובקיץ האחרון (2018) עזבתי את עולם ההוראה. מאז אני בעלת עסק במשרה מלאה :-)היום תוכלי למצוא בסדנת התכשיטים סדנאות תכשיטים מגוונות, סיורי חרוזים, ערכות לעיצוב תכשיטים וליווי עסקי בתכשיטנות. את הסיפוק הגדול ביותר שלי אני שואבת מהנשים שמגיעות לסדנה. אני נהנית לראות אותן מגלות יצירתיות בתוכן ונחשפות לעולם עשיר של חרוזים ושל אפשרויות יצירה. חלק מכניסות לחייהן תחביב חדש וממלא, ולפעמים הוא הופך למקצוע של ממש.אני מזמינה אותך להצטרף אליי לעולם מלא יצירתיות והבעה אישית, לעולם סדנת התכשיטים של נועה.