איך משתחררים מהאשמה?

בחורה עם מחשב נייד

תמונה אמא מיואשת Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash קטן

מי כאן סובלת מאשמה על כך שהיא עובדת יותר מדי / לא עובדת מספיק? ככה חשבתי…

לצערי הרב, הרבה מדי מאיתנו נמצאות בסירה הזו… והנה משהו שכתבה לנו ממש היום אמא מתוסכלת בקהילת עבודות שאוהבות אמהות: "איך משתחררים מהאשמה הזו שבוסים נותנים לך להרגיש כאמא שלוקחת חופש ונשארת עם הילד? וואוו….תחושה מייאשת. אני בת 30 עם שני ילדים קטנים, ותחושת מועקה כל פעם שילד חולה או בחופש גדול. אני מסורה לעבודה.. אבל המשפחה לפני הכל … כמה שאתן מעצמי, יש עיקום פרצוף סמוי"

אז בואי נתחיל בזה: אל תרגישי אשמה. מאות אלפי נשים וגברים שעובדים במשרות מלאות בארגונים אלופים בלבזבז זמן ותכלס באבטלה סמויה. אני מכירה אותם, שנים ראיתי אותם עושים כאילו הם עובדים במשך שעות. למעשה, יש כאלה שבזה הם עבדו בעיקר. ויש לזה קשר לתרבות הארגונית שמצפה לשעות עבודה ארוכות מדי יום. אני חושבת שאף אחת לא מופתעת כשמספרים לה שאנשים שנמצאים שעות ממושכות בעבודה, אינם יעילים. ממש לאחרונה התפרסם אודות מחקר שמצא, שמספר שעות העבודה האופטימלי הוא משהו כמו 5- 7 שעות, ובטח לא 8 ל 10 שעות שמקובלות כל כך במחוזותינו.

ולי הכל התחבר. כי יש איזו תפיסה, שמסתובבים איתה כבר די הרבה זמן והגיע הזמן להפריך אותה – שיותר שעות עבודה = יותר תפוקה. ושיש מלא עבודה לעשות ופשוט חייבים לעשות אותה מיד, אז אין ברירה. אבל יש. אופציה אחת שלא אהובה על העסקים ששונאים הוצאות נוספות היא, לגייס עובד/ת נוספ/ת. למה לא אהובה? יש יש "תקורות" – כל ההוצאות הנובעות מהעסקתו של עובד נוסף כולל ביטוח לאומי, תנאים סוציאליים, השטח והמשאבים המוקצים לכך במשרד וכד'. אבל במקביל שוכחים למדוד את היתרונות.. יותר תפוקה ומניעת שחיקה… אופציה נוספת היא למדוד תפוקה ולא זמן נוכחות בעבודה. נכון, זה יותר "קשה" לנו כבני אנוש, וצריך להתעלות מעל התפיסה המיושנת, אבל כשמצליחים, כולם מרוויחים. יותר תפוקה ומניעת שחיקה – כבר אמרתי?

אז איך משתחררים מהאשמה? פשוט לא לוקחים אותה. תבואי לעבודה, תהיי טובה במה שאת עושה, תני את עצמך כשאת שם, ותביאי ערך, כזה שניתן לראות או למדוד אותו ולא ניתן להתעלם ממנו. פעם היה לי בוס שאמר לי: "תעשי מעצמך מישהי שאין לה תחליף". (זה היה אותו בוס שאמר לי: "בתי הקברות מלאים באנשים שאין להם תחליף"). ולמרות שלכולן/ם יש תחליף, אני מציעה לך למצוא את הייחוד שלך ולהמציא את עצמך, ולתת לבוסים להרגיש היטב את הערך שאת מביאה איתך. לא פגשתי עוד ארגון שרוצה להיפרד מעובד/ת טו/ה שמביא/ה איתו/איתה את הערך הזה.

ולכל מי שמעסיקה עובדות/ים אני קוראת – די כבר עם משרות מלאות פלוס פלוס. לא רק שהעובדים נשחקים, הם לא באמת מביאים ערך בשעות האלה. הרבה שעות זה גם הרבה כסף מבוזבז. אל תפחדי, תעזי ותציעי משרה ב 80%, גם תציגי חסכון לארגון, גם תשיגי עובד/ת מעולה ומוקירת תודה שאחרת לא בטוח שהיתה בכלל מגישה את עצמה, וגם תראי עבודה יעילה. ותמדדי ערך, את הערך המוסף שמביאה העובדת. ואולי כשתראי את הערך, גם את תתחילי ליהנות מהשיטה הזו.

תנסי, מקסימום תצליחי.

 

Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash