איך משווקים עסק בתקציב קטן?

בחורה עם מחשב נייד

בעבר קמפיין פרסומי היה נחלתם על החברות הגדולות בלבד, כיום, בעיקר בגלל רשת האינטרנט, כל אחד יכול לשווק ולקדם את העסק שלו
בקלות ובתקציב מתאים לו, אפילו בכמה עשרות שקלים בודדים.

ישנם כמה דרכים עיקריות:

1: שיווק העסק ע"י סרט תדמית
זה אולי נשמע גדול ויקר אבל אל תבהלו- ממש לא! היום בתקציבים קטנים מאוד אפשר להפיק סרטון תדמית מקצועי שיציג את העסק ו/או המוצר שלכם
בצורה מקצועית, שיווקית, מדויקת, כזאת שתגרום ללקוח הפוטנציאלי לרכוש את המוצר שלכם.
סרט תדמית מקצועי יכול להעביר את כל האינפורמציה החשובה לכם בצורה הטובה ביותר. בסרט כמו בסרט החוויה היא שלמה ומושלמת. גם רואים, גם שומעים וגם מתחברים רגשית.
בעולם בו שטף האינפורמציה שאנחנו חווים כמעט בכל רגע נתון הוא עצום, קשה לגרום למישהו לעצור לשתי דקות ולהתרכז בדבר אחד.
ללא ספק סרט תדמית הוא הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. במספר שניות בודדות הצופה כבר מבין מה המוצר, מה מטרתו, מה היתרונות שלו והכל בצורה נעימה, זורמת, מדויקת ושיווקית.
סרט תדמית מגיע לחשיפה רחבה מאוד ומגדיל את כמות הלקוחות בהתאמה.
את סרט התדמית אפשר לקדם בערוצים שונים ומגוונים כמו בעמוד הפייסבוק של העסק, ערוץ יוטיוב יעודי של העסק, באתר החברה, אפשר גם לשלוח בווטסאפ ובמייל. האפשרויות הן רבות.
סרט התדמית נשאר ברשת לתמיד או לפחות עד שתחליטו שהוא לא רלוונטי יותר ותסירו אותו. סרטי תדמית לעסקים

2: קידום בפייסבוק
עמוד פייסבוק מעניין ודינמי עושה את העבודה. גם אם לוקח זמן רב , ההתמדה משתלמת.
חשוב לדאוג ולוודא שמי שעוקב אחרי העמוד שלכם אכן רלוונטי לעסק. אנשים שלא מתעניינים בשרות או המוצר שלכם מיותרים. זה לא תמיד פשוט ובד"כ יהיו נספחים לא רלוונטיים.
התמדה. העלאה של פוסטים שיווקיים על בסיס קבוע. לא פחות מפעם ביומיים. לגוון, לעניין, לסקרן. אם תחזרו על עצמכם ותהיו בנאליים לא תשיגו את האפטק הרצוי, וגרוע מזה- חברים ינטשו את העמוד שלכם.
דרך טובה  לגוון ולעניין היא ע"י סרטונים שונים שמציגים את השרות והמוצרים שלכם  סרטי מוצר

3: כתיבת בלוג ומאמרים.
ממש כמו המאמר הזה. מנוע החיפוש של גוגל אוהב תוכן. תוכן רלוונטי ומקצועי ועל בסיס קבוע. זה אחד הפרמטרים שעל פיהם הוא מדרג את האתר שלכם ומקדם אותו. לא רק באתר עצמו אלא גם באתרים חיצוניים ע"י קישורים רלוונטיים. גוגל מקשר בין כל האינפורמציה שקשורה לאתר שלכם שקיימת ברשת ואם היא אכן רלוונטית לתחום האתר שלכם והקישורים איכותיים האתר שלכם יקודם באופן אורגני.
זה לא מדע מדויק וגוגל משנה מידי פעם אלגוריתמים וחוקים אבל העיקרון נשאר זהה.
בנוסף, תוכן מקצועי גם מוכיח לגולשים שאתם אנשי מקצוע מנוסים, אתם יודעים על מה אתם מדברים ומה אתם עושים. וזה כמובן חשוב והכרחי.

4: עמוד אינסטגרם
עדיין אין לכם??
ערוץ אינטרנטי נוסף שתופס תאוצה כבר מספר שנים. בהמשך למה שאמרנו קודם, לאנשים אין סבלנות, יותר מידי אינפורמציה מצויה בכל מקום כל הזמן. לא תפסת אותם ב3-5 שניות הראשונות- זה כבר לא יקרה!
האינסטגרם מבוסס בדיוק על זה. קצר וקולע! תמונה או קטע וידאו קצר. טקסט של שורה לא יותר.
בדיוק כמו בפייסבוק חשוב להתמיד ולהעלות פוסטים על בסיס קבוע, פוסטים מעניינים, רלוונטיים, פוסטים זכורים שיגרמו לגולשים לשתף.
אינסטגרם אינסטגרם 2

5: עמוד תומך. עמוד פייסבוק או יוטיוב נוסף שתומך באתר הראשי.
אנחנו מאמינים בהומור. אנשים אוהבים לצחוק. כשהם צוחקים טוב להם וכשטוב להם הם רוצים שיהיה להם יותר טוב אז הם רוכשים דברים שעושים להם טוב…וכך הלאה.
עמוד המערכונים של שקט מצלמים ושריר כהן

https://www.tadmitim.co.il/