איך מרכיבים נבחרת מנצחת של ועד עובדים?

בחורה עם מחשב נייד

 

שלום יקירים! אני ואתם כבר נפגשנו בעבר, אי שם בחודש מרץ (והנה תזכורת: http://tinyurl.com/nadya-menora), כשההתאגדות בחברת מנורה מבטחים ביטוח רק החלה. אז, חשבנו שאנחנו כבר עמוק בפנים – ובדיעבד אוכל לומר שזה היה רק הקצה של הקצה של הקצה מבחינת מהלך ההתאגדות שלנו בהסתדרות. ומה השתנה מאז?

שמי נאדיה זורין, פעילה בוועד הפעולה בחברת הביטוח מנורה מבטחים. בשנה העמוסה לעייפה הזו, מאז החלטנו שאנו רוצים להתארגן – היה לנו הכל מהכל. החל מהתמוטטויות עצבים ועד לדמעות שמחה שפורצות החוצה ומלוות צמוד צמוד חיוך ניצחון שלא יכול לרדת מעל פנינו, ולפעמים כל זה קורה אף בהפרש של שעות ספורות.

למדנו הרבה – את החוקים, את השטח, אחת את השני, הכרנו היטב את תומכינו ואת מתנגדינו – וכל סעיף הוא עולם ומלואו. ואז פתאום – זה בא! אנחנו ביום הארוך שנדמה שחיכינו לו חצי מחיינו לפחות, ומי ידע שאפשר בכלל לדחוס חצי חיים בעשרה חודשים וקצת? מי ידע עד כמה אנחנו חזקים באמת?

בתוך זמן קצר, באותו השבוע, קבע בית הדין הארצי לעבודה בהחלטה תקדימית כי ועד עובדים פנימי אינו יכול להיחשב ארגון עובדים יציג, ובכך סלל את הדרך להודעה המשמחת שקיבלנו זמן לא רב לאחר מכן – שהנהלת החברה בו אנו עובדים מוכנה להכיר בהתאגדות שלנו בהסתדרות, ועל נכונותה להיכנס עמנו ועם ההסתדרות למשא ומתן מהיר וענייני לחתימה על הסכם קיבוצי אשר יחול עלינו, עובדי מנורה מבטחים, ויסדיר את תנאי העסקתנו בחברה.

ופה ארצה לעצור לשנייה, כי יש נושא חשוב שאיכשהו, לדעתי, איבד מהפוקוס הראוי לו במהלך כל התהליך שעברנו ובין החדשות המשמחות לאורך הדרך – וזה חומר הגלם הנדיר שממנו נוצרה נבחרת התותחים שלנו, ועד העובדים במנורה מבטחים ביטוח.

מה עושה את הקבוצה הזאת למנצחת? העובדה שיש בה "סופר אימהות" שמספיקות יותר ממה שיממה אחת יכולה להכיל, אנשים ששמים את דאגה למוחלשים לפני שהם בכלל חושבים על עצמם, ואחרים שיודעים למצוא פתרונות למצבים שניראה שכבר אי אפשר לצאת מהם. אבל לכולם מכנה משותף אחד. כולם, לפני הכל – הם בעלי הלב הכי רחב שאפשר. כולם חרטו על דגלם את טובת העובד הרבה לפני כל דבר אחר… וזה בדיוק סוג האנשים שאתם רוצים לצדכם, כעובדים. ועכשיו אנחנו כאן, בזכותכם ובשבילכם, עם הפנים לעתיד – להצלחת החברה, עובדיה ולשיפור השירות ללקוחותיה.

נאדיה זורין היא פעילה בוועד הפעולה בחברת הביטוח מנורה מבטחים

סלונה בלוג - מנורה מבטחים