איך מחשבון משכנתא עוזר לכם להחליט נכון

מחשבון משכנתא

קניית דירה היא העסקה הגדולה ביותר בחיים של רוב בני האדם. כדי להגיע לעסקה הטובה ביותר האפשרית נדרשת תשומת לב לנושאים רבים, ובמיוחד חשובה ההחלטה איזו משכנתא לקחת. כלי שימושי שעוזר לנו להבין מהי המשכנתא המשתלמת ביותר בדרך לדירה הוא המחשבות – ובאופן טבעי כדאי ללמוד איך להשתמש בו נכון כדי להפיק ממנו תועלת.

תשובות לאילו שאלות תרצו לקבל מהמחשבון?

כשמתחילים לבצע חישוב משכנתא, כדאי קודם כל להבין מה בעצם אנחנו רוצים לדעת. 3 השאלות העיקריות שכדאי לשאול את מחשבון המשכנתא הן:

א. מהו סכום המשכנתא המקסימלי שאנחנו יכולים לקחת על בסיס ההחזר החודשי שאנחנו יכולים לעמוד בו?

ב. לכמה שנים לקחת את ההלוואה?

ג. מהו ההחזר החודשי שנצטרך לשלם עבור כל משכנתא אפשרית?

מחשבוני משכנתא יודעים לספק תשובות מדויקות לשאלות הנ"ל וכל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להזין לתוכם את הנתונים הרלוונטיים.

מחשבון משכנתא

אילו נתונים מזינים לתוך המחשבון?

אחרי שאנחנו יודעים מה אנחנו רוצים לדעת, השלב הבא בשימוש נכון בכל מחשבון משכנתא שתמצאו הוא כמובן איסוף הנתונים שיוזנו לתוכו.

על-מנת להעריך את סכום המשכנתא המקסימלי אנחנו צריכים לספק למחשבון את גובה ההחזר החודשי שמתאים ליכולות שלנו, את משך תקופת ההחזר, כלומר לכמה שנים אנחנו לוקחים את ההלוואה הגדולה, מהי הריבית שבה הבנק נותן לנו את הכסף ומהו שיעור האינפלציה השנתי (במידה ואתם לוקחים משכנתא צמודה למדד).

אם המטרה היא לחשב את ההחזר החודשי, נספק למחשבון את הסכום שאנחנו מתכוונים לבקש מהבנק, את תקופת המשכנתא ואת הריבית והמדד. כאמור מחשבון משכנתא מומלץ מסוגל לבצע גם את החישוב של תקופת ההחזר – נתון רלוונטי במיוחד למי שמבקש לצמצם ככל האפשר את משך הזמן שבו הנכס שרכש עדיין שייך לבנק – הנתונים שיוזנו הם גובה המשכנתא הרצוי, ההחזר החודשי וכן הריבית והמדד.

מה עוד חשוב לזכור לפני שלוקחים משכנתא?

חשוב לזכור: המחשבון אמנם יודע איך לחשב משכנתא – אבל כדי לדעת מהו התמהיל האופטימלי בנקודת הזמן הנוכחית ובהתאם לצרכים הספציפיים שלנו כבר נדרש ידע אחר לגמרי. כמו כן המחשבון לא יודע כמובן לענות לנו על השאלה האם כדאי לקנות את הנכס, אבל הוא כן מספק לנו אינפורמציה חשובה מאוד לגבי החלטה זו: העלות האמיתית של הדירה שאנחנו קונים.

אם למשל אנחנו קונים דירה בסכום של 1.3 מיליון ש"ח ולוקחים לשם כך משכנתא של 850,000 ש"ח – ולומדים מהמחשבון על סמך הנתונים שהזנו לתוכו שסך כל ההחזרים יעמוד על 1,200,000 ש"ח, המסקנה היא שבפועל הדירה תעלה לנו 1,650,000 ש"ח (450,000 ש"ח הון עצמי ועוד 1.2 מיליון עבור המשכנתא). בהתאם כדאי להחליט האם אכן כדאי לקנות את הדירה, בין אם למטרת מגורים ובין אם למטרת השקעה, על סמך הנתון הגבוה יותר.

רוצים לחסוך במשכנתא? בקרו באתר משכנתא גורו: https://mashkantaguru.co.il