איך מגדלים ילדים אלופים?

שישה כלים פשוטים שיגרמו לקו הסיום של תחרות אחת להיות אולי קו הסיום של אותה תחרות אבל הוא קו הסיום הוא רק קו ההתחלה של הילדים האלופים

זו התחרות השלישית בסבב התחרויות לקיץ 2018

מלבד ימים או מקומות שונים בזכיה התמונה הזו של הקהל במים כמעט ואף פעם לא משתנה.

ילדים נרגשים עומדים על קו הזינוק,  התחרות השלישית בסבב התחרויות לקיץ 2018 עוד רגע מתחילה והם בתדרוך לפני הזינוק, מחוברים מאוחדים, קודם כל חברים.

qq

שריקת הזינוק נשמעה והם רצים לתוך הים להתחרות על סאפ.

הם שם חדורי מטרה אבל לפעמים זו הרוח שמקשה ולפעמים הגלים אבל הם חזקים ואמיצים לפעמים הרבה יותר מאיתנו הגדולים.

בעוד הילדים רצים למים, הקהל נכנס אחריהם בהליכה. הילדים מניחים את הגלשנים במים ומתחילים לעלות מול הים הגדל. מסביבם הקהל, תומך מגן, מפריד בין הילדים,הגלים והגלשנים.

yy

הקהל שהם חלק מהמשפחה, ההורים  והחברים כבר רגילים לאותה תמונה, הם חוזרים לחוף ומפעילים את כל המצלמות. המצלמה הדיגטלית עם הזום הארוך, מצלמת הטלפון של האבא על הפייסבוק והאחות מתעדת את הסטורי באינסטגרם.

הילדים בנתיים עוברים את הגלים, שם הם כבר מתמודדים לבד, לא ממש לבד. אלמוג אסידו המדריך שמלווה אותם במהלך השנה חג סביבם עם אופנוע הים ומשגיח. הם כבר יודעים איך לקום אם נופלים ולהתמודד מול הפחדים, החששות. הם בטוחים שבכל רגע נתון יש מי שיקפוץ לקראתם אם צריך אבל הם כאן כדי להתנסות, להתחרות ולנצח.

ss

הם עושים את המסלול שנקבע מראש, עוקפים את המצופים והקהל 'משתולל' ומריע, מעודד ומצלם. הילדים מתקרבים והקהל מתחלק לשתיים חלק נשאר להריע ולעודד עד לקו הסיום והחלק האחר שעד לאותו קהל שעד לפני רגע היה כמו עיתונאי הפפרצי הגדולים בעולם, עוזב את המצלמות והולך לקראת הילדים.

כל אחד מהילדים בתורו מוריד את הליש, רק כשמישהו מהקהל מגיע הילדים עוזבים את הגלשנים ושועטים כאריות אל קו הזינוק.

dd

קו הסיום אולי הוא קו הסיום של התחרות, אבל הוא רק קו ההתחלה ליישום הכלים שהם רכשו עכשיו ובשנה האחרונה, לחיים בכלל.

אז איך מגדלים אלופים ?

זה פשוט :

1) תאמינו בילדים שלכם

2) תהיו שם

3) תתמכו תעזרו

4) תשחררו שיתמודדו

5) תנו להם כלים מקצועיים

6) תעודדו גם אם הם מגיעים אחרונים

מה יוצא להם מזה ?

הם נהנים מהספורט והכושר, הם למדו להאמין בעצמם ובסובבים אותם ולא משנה כמה פעמים הם יפלו, תמיד יהיה שם מישהו לעזור להם. הם למדו להיות תחרותיים אבל גם לשמור על חברות שהיא כבר משפחה שיש לה בית. הבית הוא כאן קרוב, בקריית ים. בית שהוא בית ספר לחינוך וספורט ימי סרף סייקל  בניהולו של גיל הורביץ .

שאפו לכם אלופים, הקהל שלכם  מצדיע לכם.

aaaa

בתמונה הילדים : ליהיא לוויצקי, שון משגב ,כפיר אוחיון, אלונה פרוימן, דריה משגב ,הוד מלכה, דניאל לאון לרנר, נאור סיבוני, ניב שקיר, אסף מזרחי, איילון כהן ,איתי לוויצקי,לירן דדשוב. מדריך : אלמוג אסידו . גיל הורביץ מנהל המועדון ושיראל בר סגנית ראש העיר קריית ים.

התחרות היא תחרות רשמית של הארגון האחראי על הסאפ ISA

לפרטים על קייטנות הגלישה בקריית ים  לחצו כאן

צלם: שלומי לרנר

כתבה : אנג'ליקה אגבייב angel to business

אנג'ליקה אגבייב
האנשים והעסקים שאני מעריכה ואוהבת, הם כאן מהזווית שלי.על המלאכים שפגשתי בדרך וקטעים ספר על "דרך המלאך" שיראה אור בקרוב.