איך לשמור על שגרת טיפוח ביתית

ערב טוב,
4 (003)

טיפים לשמירה על שגרת טיפוח ביתית
באדיבות ד"ר סטמפלר, מומחה למחלות עור ומין ויועץ למותג "דוקטור עור"

• חפשו את האיזון: רופאי העור מגדירים את סביבת עור הפנים כ"סביבה חומצית". הכוונה היא לכך שרמת ה-pH (חומציות) נעה בדרגה של בין 5-6. לכן, בעת בחירת מוצרי ניקוי העור, חשוב לשים לב ולבחור במוצרים השומרים על סביבת חומציות מאוזנת בעור, ברמת חומציות שבין 5-6. מוצרים אלו מכילים ליפופילים, המוגדרים כחומרים "אוהבי שומן" הנדבקים למולקולות השומניות, ממיסים את הלכלוך שעל העור ומחזירים לעור את הלחות שהוא זקוק לה.
• התרחקו מסבונים מייבשים: מומלץ לא להשתמש בסבונים "קשים", שרמת החומציות שלהם גבוהה מ- pH5-6. שימוש בסבונים אלה יחד עם המים, המכילים אחוז גבוה של מלחים, עלול לגרום לעור להתייבש. שימו לב גם שהסבון אינו מכיל חומרים שעלולים לגרות את עור הפנים, כמו רכיבי בושם, צבע ועוד.

• תמיד חפשו אל-סבון: מומלץ לעשות שימוש באל-סבון, כיוון שהוא שומר על האיזון הטבעי של העור ולא פוגע בחומציות שלו, אך בו בעת, מסיר את שכבת השומן ואת שאריות הלכלוך שהצטברו. באל סבון קיים סולפט שמותאם למים הקשים בישראל ולכן הוא תמיד עדיף לעור.

• היו עדינים ביומיום ויסודיים פעמיים בשבוע: ביומיום חשוב לזכור שאין צורך לשפשף ולקרצף את הפנים, אלא לנקות ולנגב אותם בעדינות ולבצע עיסוי באמצעות כריות האצבעות. לשגרת הטיפוח הרגילה מומלץ להוסיף פעולת ניקוי עמוקה יותר (פילינג) – פעם עד פעמיים בשבוע. מטרת הפילינג היא לבצע ניקוי יסודי של עור הפנים, להסיר את התאים המתים ולגרום לתאי העור להתחדש בכל ניקוי.

• אל תשכחו לסיים ברכות: לאחר השטיפה מומלץ לייבש את הפנים בעזרת מגבת נקייה ורכה ולהקפיד למרוח קרם לחות, על מנת לשמור על גמישות עור הפנים ולהעניק לו לחות והזנה. ליציאות מהבית בשעות היום, וודאו שקרם הלחות שלכם מכיל מקדם הגנה SPF שמותאם לעורכם.