איך לעשות קניות בכיף עם בת העשרה שלך? סטיילינג לנערות

אחד מזיכרונות שלי מהנערות המוקדמת, הזכור לי היטב, הוא ריב שהיה לי עם אמא על סנדלים, שהיו לכמה מחברותי הטובות, שרציתי שתקנה לי אותם והיא לא הסכימה. עשיתי סצנות, דרמות, ברוגז, בכי, לא אכלתי ועוד כל מיני מניפולציות רגשיות שילדות אלופות בהן.

להיות טינייג'רית זה לא תמיד קל ולהיות אמא של טינייג'רית זה גם לא בדיוק פיס אוף קייק בטח כשזה מגיע לקניות. אך אפשר בהחלט למנוע (או לפחות להפחית למינימום) דרמות וריבים כמו שאימי היקרה חוותה ממני, אז הנה כמה המלצות לשופינג מהנה עם בת העשרה שלך.

* קבעי תקציב קניות תקופתי.
הגדירי תקציב תקופתי (לחודשיים/רבעון/חצי שנתי) ותני לביתך לנהל אותו. זה חשוב גם כאקט חינוכי. יכול להיות שהיא תעדיף את חלקו להוציא בקניות איתך ואת השאר כשהיא מסתובבת עם הבנות, או רק איתך, מה שהיא תחליט.
חשוב:
* תקציב מאוזן – הגדירי תקציב לא קטן ולא גדול מידי. כך שתוכל להנות וגם ללמוד מזה משהו על ערך הכסף.
* תקציב נוקשה – אין חריגות, אין עיגולי פינות, אין על חשבון הפעם הבאה. זה הסכום וזהו, שתלמד להסתדר איתו.

* קבעי קווים אדומים
הבנות מתפתחות ומתבגרות מהר יותר, וצוציקית בת 13 כבר נראית ומתלבשת לעיתים כמו אשה. האם הבת שלך תנעל נעלי עקב בגיל 10? תלבש שמלות חושפניות בגיל 13? את זה את צריכה לקבוע. קבעי איתה קווים אדומים, הסכימו עליהם, אולי אפילו שווה לכתוב אותם ואז, ולא פחות חשוב, אכפי אותם.

סורי קרוז – האם גם הבת שלך תנעל עקבים בגיל 5?

* היי מעודכנת
מידי פעם התעדכני מה קורה באופנת הנעורים, מה חדש? מה הלהיט התורן? מה כולן לובשות.
כך תדעי למה לצפות כשאתן כבר מסתובבות וגם תוכלי להשוויץ בידע שלך והציע לה פריטים עדכניים ואולי תראי בך משהו קצת יותר קולי ופחות דינוזאורי.
וגם כשאת קובעת את הקווים האדומים תוכלי לדעת מה יתקבל ועל מה תהיה מלחמת עולם, למשל כשחולצות בטן הן להיט, לא תוכלי לאסור את זה לגמרי, אך תוכלי לקבוע עד כמה קצר וכמה חשוף אפשר.
יכולה להתעדכן באתרים : H&M, FOREVER 21, TEEN VOGUE, TWENTY FOUR SEVEN, RENUAR ושל עוד מגזינים ורשתות הפונים לנערות.

סטיילינג

* אל תנסי לשנות סדרי עולם
לא את ולא אני קובעות מה ילבשו הנערות היום ואין בכוחנו לשנות זאת. קבלי את זה כנתון גם אם את ממש סולדת משורטס קצרצרים. אם כל הבנות בכיתה לובשות משהו, סביר להניח שגם הבת שלך תרצה ותלבש משהו בסגנון. לנסות למנוע ממנה משהו שלכולן יש היא טעות, בגיל הזה הן רוצות להראות אותו דבר, פריטים שונים ולא אופנתיים (שלא נמכרים באותו רגע ב- H&M ו/או ב-  FOREVER21 ) יתקלו בתגובות עוינות לעיתים מצד הבנות בכיתה ומי יודע מה אחר כך היא תספר לפסיכולוג על הספה.

* קבעו זמן ומקום מראש ועשי מזה כיף רק עבורה
סגרו את התאריך מראש וקבעו במקום שיש שם חנויות שהיא אוהבת והתכונני מפגש כיפי שבסופו יש ארוחה משותפת. כשאת באה מראש במחשבה שזה מפגש כיפי, זה יוצר אווירה אחרת.
אם מטרת המפגש היא אחת – לקנות לה בגדים בכיף – אל תתחילי גם למדוד כל מיני דברים, לחפש מפה לשולחן בסלון, ריכלות עם חברות, תני לה 100% תשומת לב.

* הכינו רשימה של מה צריך
עברו יחד עם הארון שלה והכינו רשימה של הפריטים שהיא זקוקה להם, כך שאתן מסתובבות יחד תדעו מה צריך, מה לחפש ותמנעו מ"סתם" קניות (תרגיל טוב גם בשבילך…)

*מה עושים כשזה ממש לא מחמיא
אמהות רבות מוצאות את עצמן במצב לא פשוט: הרבה מהפריטים הלוהטים אצל הנערות כמו מחמיאים בעיקר לרזות ומה לעשות כשהבת שלך קצת יותר מלאה ושורטס קצרצרים לא מחמיאים לה? מצב לא פשוט.
בשום מקרה אל תעירי לה הערות כמו "השמנת, תעשי דיאטה, או כל דבר בסגנון. מאד יתכן שגם ככה היא מרגישה פחות נוח עם הגוף שלה, את חייבת רק לתמוך, לפרגן ולהחמיא.
מה שאת יכולה לעשות זה לכוון ולהציע פריטים דומים שאולי יותר יחמיאו:
חולצת שהיא מספיק קצרה שהבטן יכולה לבצבץ, אך לא לחשוף אותה לגמרי, שורטס יותר ארוכים מעט או להחליף אותם בחצאית מיני שתחמיא יותר, אם היא אוהבת טייץ דקים (שעלולים ליצור מראה לא מחמיא באזור המפשעה (הידוע בכינויו רגלי גמל) ) חפשי את הטייצים העבים יותר היותר דומים למכנסיים או הציעי סקיני מדליק במקום.
אם היא מתעקשת לגמרי – וותרי, עדיף שתרגיש חלק מהבנות ואם כבר לעשות טעויות אופנה – אז עדיף כשאת רכה בשנים, כשתגדל תבין יותר.

* תני לה להחליט
כווני, יעצי, המליצי אך ההחלטה הסופית צריכה להיות שלה (יש לך זכות וטו רק במקרים של חריגה מהקווים האדומים שהגדרתן מראש ומהתקציב)

קניות מהנות : -)

♥♥♦♦♥♥♥♥♦♦♥♥♥♥♦♦♥♥♥♥♦

ההרשמה נמשכת:
מוזמנת להצטרף  לסדנת הסטיילינג שלי "איך להראות מיליון דולר בלי המיליון" :
איך לשדרג מראה ברגע, איך ת'כלס מתלבשים לכל אירוע ולכל מצב, מה באמת חייב להיות לך במלתחה על מנת ליצור מראה נפלא בכל פעם מחדש וכמובן – הכל על התאמת הבגדים למבנה הגוף

הסדנא תתקיים ברמת גן, ביום ג', 09.09.14 בשעה 19:00

 לפרטים נוספים והרשמה:  054-2474255 או במייל onlystyling@gmail.com

 

*  רוצה קבל עוד המלצות, טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה- לחצי כאן להצטרפות לרשימה שלי

*  להצטרפות לפייסבוק  שלי  לחצי כאן (לייק יתקבל בברכה :->)

דניאל לוזון, סטייליסטית :-)

http://onlystyling.co.il/