איך למצוא קריינית?

בחורה עם מחשב נייד

קריינות זהו תחום עיסוק שזוכה לפופולאריות הולכת וגדלה בזמן האחרון. למרות שבשנים האחרונות אנו עדים דווקא להתפתחות של הצד הוויזואלי של העולם שלנו, בפועל אנשים רבים מעוניינים לקבל יותר מידע שמועבר בשמיעה, ומומלץ שזה יתבצע בקול נעים ומעורר אמון. בדיוק לשם כך דרושה עבודה איכותית בתחום הקריינות. אז איך למצוא קריינית ברמה גבוהה שתספק את כל הדרוש ובמחיר סביר?

לאילו מטרות דרושה קריינית?

כיום ישנם המון תכנים הדורשים הקלטה של קריינות בהיקפים שונים. למשל, חברות רבות המספקות שירות לקוחות מעוניינות ליצור הקלטות נעימות לאוזן עבור הלקוחות שמתקשרים אליהם ומצפים לשירות. על מנת לספק את המטרה ולגרום ללקוח לחכות בנעימים, דרוש קול מרגיע ונעים. זו הסיבה שפעמים רבות מעדיפים להקליט קול של אישה, בגלל איכויות אלה שיש לו. בנוסף, ניתן להקליט הודעות המושמעות בהגברה במוסדות שונים (למשל – בתי ספר) ועוד. עבודות רציניות יותר כוללות הקראה של ספרים, בעבר זה היה מיועד בעיקר לעיוורים, אך כיום יותר ויותר אנשים מחפשים את האפשרות לנצל את הזמן שלהם, במהלך נהיגה או אימון כושר, או אפילו בעת ביצוע עבודות הבית. ועוד לא דיברנו על פרסומות. השורה התחתונה: יש מגוון רחב של בתי עסק ואנשי מקצוע שהשאלה איך למצוא קריינית הינה רלוונטית עבורם מאוד.

הקשיים האפשריים עבור אלה שלא יודעים איך למצוא קריינית

מלבד העובדה שהקול הנשי המוקלט צריך להיות נעים, ישנם מספר מרכיבים חשובים לאיכות העבודה שאי אפשר להתעלם מהם.

  1. ניסיון – אנשים רבים שואלים את עצמם האם על מנת להקליט הודעות המתנה לשירות הלקוחות הקריינית באמת צריכה להיות בעלת תואר כלשהו באמנויות הבמה? או שמספיק שיהיה לה ניסיון ואת הציוד הדרוש? התשובה לכך פשוטה, תאזינו לדוגמאות עבודה שיש לה ותחליטו בעצמכם האם אתם אוהבים את מה שאתם שומעים או לא.
  2. שפות – אין ספק שיש יתרון גדול לקריינית המסוגלת לספק מוצר איכותי במספר  שפות, היות וכמעט כל ההודעות המוקלטות היום צריכות להיות מסופקות לפחות בשתיים שלוש, ולעיתים אפילו יותר: עברית, אנגלית, ערבית, רוסית וכיום אפילו צרפתית לפעמים. במידה והקריינית אכן מקצועית ודוברת מספר שפות ברמת שפת אם ומסוגלת לשלוט במיומנות במבטאים שלה, הדבר מעיד רבות על המקצועיות שלה ומספק לכם את האיכות הדרושה על מנת להגיע לקהל רחב יותר.

לסיכום, הבעיה בתחום הינה לא תמיד איך למצוא קריינית, אלא כיצד להגדיר את המשימה בצורה שתתאים לדרישות ולתקציב שלכם בו-זמנית.