איך לטייל בעולם ולהנות מבלי לבזבז המון כסף

בחורה עם מחשב נייד

שאומרים לכם את "טיול תרמילאי" על מה אתם חושבים? קרוב לודאי שהדבר הראשון שיעלה לכם בראש הוא תרמילאי צעיר ומיוזע באחד הרחובות הסואנים של דלהי בהודו או תרמילאית, שמנסה לטפס בקושי על אחד ההרים בטרק בדרום אמריקה. סביר להניח שיעדים כמו אירופה וארה"ב לא יהיו הראשונים ברשימה, ולמה? במהלך השנים למדנו שטיולים בארה"ב ובאירופה הם טיולים מסודרים, מתוכננים ובעיקר – יקרים! בכתבה שלפניכם תמצאו הוכחות לכך שגם יעדים, שמעולם לא חשבתם עליהם כיעדים תרמילאיים, יכולים בהחלט להיות כאלה ולספק חוויה יוצאת דופן ומהנה ובעיקר לא בהכרח יקרה. בואו לראות שזה אפשרי ממי שכבר טייל שם!

לגבי אוכל, ניתן לחסוך הרבה אם אוכלים בדוכני האוכל הקטנים הפזורים בכל סקנדינביה, במיוחד בערים הגדולות (נקניקיות,סנדוויצ`ים וכו..), וכן כמובן ניתן לאכול ברשתות האוכל המהיר כמו מקדונלד`ס וכדומה. בדנמרק, שוודיה ופינלנד המחירים במסעדות האוכל המהיר, כמו למשל המבורגר ופיצה סבירים בהחלט. הזולות ביותר הן שוודיה ופינלנד. יוצאת הדופן היחידה היא נורווגיה, בה פיצה גדולה לשני אנשים יכולה לעלות כ 100 ¤. לכן הייתי ממליצה על מסעדות אוכל מהיר כמו tiktaknet וכדומה. אבל הדבר הכי טוב לעשות, ורוב התרמילאים עושים זאת הוא פשוט לקנות בסופרמרקטים הגדולים הנמצאים בכל מקום.

והנה עוד כמה טיפים לטיול חסכוני בצפון אירופה:

אם יש לכם משפחה באיזור אל תתביישו ללון אצלם לילה או שניים, ובכך תוכלו להתארגן לקראת הטיול ולהשאיר ציוד בו לא תעזרו בינתיים.
אם תרצו לחסוך ולא לאכול בחוץ, תוכלו לקנות אוכל בסופרמרקט כמו פיצה קפואה ולהכין הכל במטבח של האכסניה – אין שום בעיה.
רצוי לרכוש כרטיס חבר עולמי לאיגוד האכסניות באכסניה הראשונה בה תהיו, הדבר יכול לחסוך משהו כמו 12 ¤ ללילה למשך שנה.
אם מסלולכם כולל נסיעות תכופות ברכבות, רכשו את אחד מהכרטיסים: Eurail ,Scanrail או tiktaknet שהם מעין חופשי חודשי לרכבות ואוטובוסים באירופה. המחיר משתנה בהתאם לזמן בו אתם מטיילים ולא המרחק. עם זאת, למרות שיש לכם כרטיס מהנ"ל אין זה אומר שיש לכם מקום שמור, ולנסיעות ארוכות יש לפנות לתחנת הרכבת המקומי,ת להציג את הכרטיס בקופה ולהזמין מקום ללא תוספת תשלום.
עוד טיפ שלמדתי מן התרמילאים באירופה על איך לחסוך לינה בהוסטל הוא רכבות הלילה, בנסיעה של 8 שעות למשל אפשר לישון ובכך לחסוך תשלום על לילה בהוסטל.
כדאי לדעת כי בכל עיר תוכלו לקנות כרטיס הנושא את שמה, אשר נותן לכם כניסה חופשית למרבית אם לא לכל המוזיאונים והאטרקציות בעיר. רצוי לקנות אם אתם מעוניינים לבקר בהרבה מוזיאונים.

אפרת ויינברג
היי שמי אפרת ברוכים הבאים לבלוג שלי שמראה את העולם מזוית שונה . מגוון טיפים . טיפים לבישול ועוד