איך לחזור לגזרה אחרי הלידה?

5 טיפים פשוטים שיעזרו לכן לחזור לגזרה לאחר הלידה. מוזמנות להיכנס, לקרוא, ליישם ולשתף 🙂

160920_081627_COLLAGE-1

כבחורה ספורטיבית שמאוד חשוב לה המראה החיצוני, מאוד חששתי מהרגעים שאחרי הלידה. האם אצליח להשיל מעלי את הקילוגרמים המיותרים? האם אחזור למה שהייתי?
נולד לי בן. מה שאומר שתוך שבוע אני צריכה להראות במצב סביר וייצוגי. מי קבע שברית צריכה להיות אחרי 8 ימים???
לאחר מדידות אינסופיות, הגעתי לגמר עם שתי שמלות. אחת שמטשטשת את הבטן (כן עדיין נראתי בהריון) והשנייה שהיא יותר זוהרת, אבל מבליטה את מה שעדיף להסתיר…
נחשו במה בחרתי?

בשמלה בצבע שמפנייה, שהבליטה את הבטן. כי בכל זאת זה אירוע שלי … אבל המחשבה שצריכים לעשות משהו עם הבטן נשארה… וכמובן, שכל האירוע היתי עסוקה בלומר לכל מי שהחמיא לי, שאני נראית בהריון ובלה בלה בלה..

הימים עברו, הקפדתי על תזונה בריאה ואחרי שבועיים התחלתי בערב בהליכות מתונות.
ולבסוף אף עברתי לשגרת אימונים והליכות.

אחד הימים המשמחים שחוויתי לאחר הלידה, היה היום בו נכנסתי לג'ינס שלי מלפני ההריון.
כיום, אני שמחה לומר שחזרתי למשקלי שלפני ההריון 🙂 ואני כאן כדי לשתף ולעזור גם לכן במשימה.

אז איך אפשר לחזור לגזרה?

1. תאכלו מסודר ומזון מזין– הקפידו על ארוחת בוקר טובה, ארוחת צהרים, ארוחת 4 וארוחת ערב. כל כ-3 שעות לאכול. הקפידו לאכול מכל אבות המזון ותתנו דגש גם לירקות ובשר.
אני יודעת שאין זמן, אבל הקפידו על כך. לכן, כל עזרה שתקבלו מבורכת וחשובה.

2. אם יש לכן חלב- תניקו או תשאבו. זה עוזר לשנות את הערך הקלורי בגוף , דבר העוזר בהיפטרות מקילוגרמים מיותרים ובנוסף, דאגתם לבריאות תינוקכם (בחלב אם, בנוסף לכך שחלב אם הוא המזון הבריא ביותר עבור תינוקכם, ישנם נוגדים בחלב העוזרים לתינוקכם לצלוח מחלות). קיצר, כולם יצאו מורווחים מזה 🙂

3. הליכות וטיולים עם הבייבי- הליכה מתונה אפשרית כבר שבועיים אחרי הלידה (בלידה רגילה וללא סיבוכים). כל אחת מודעת למצבה ומומלץ כמובן להתייעץ עם הרופא המטפל בכן.
ההליכות והטיולים מאפשרים לכן להתאוורר, לראות עולם מחוץ לכותלי ביתכן והצ'ופר- רוב התינוקות נהנים מזה. את חלקם זה מרדים… רק אומרת למי שהבייבי מתקשה בהרדמות.

4. לחזור להתאמן אחרי ששת השבועות של משכב לידה –שוב כל עוד הכל תקין אצלכן והרופא המטפל מאשר, התחילו לאמן אט אט את הגוף. תחזירו לשרירים שלכם את הכוח. ממליצה להתחיל עם פעילות "רכה" כגון יוגה ופילאטיס וכמובן הליכות.
ישנן נשים רבות שאינן מודעות לנושא היפרדות בטנית לאחר הלידה. וחשוב לי מאוד לספר לכן על זה. מאחר ונשים רבות לא מודעות לזה ועושות לעצמן נזק רב יותר והן גם לא מבינות, מדוע הבטן שלהן לא קטנה למרות כל כפיפות הבטן שהן עושות.
למרות חוסר המודעות לתופעה זו, מסתבר שהיא מאוד שכיחה ועומדת על 60-80% מכלל ההריונות.
איך מזהים היפרדות בטנית?
• נפיחות בטן תחתונה ועודפי עור משמעותיים.
• בליטה בזמן עליית לחץ תוך בטני, למשל כשאתן מתרוממות או עושות כפיפות בטן.
• שקע בבטן
• חולשת שרירי בטן
במידה ואת חוששת שיש לך היפרדות בטנית, אני ממליצה לך ללכת להיבדק אצל פיזיותרפיסטית.
חשוב להקפיד לא לבצע תרגילי כפיפות בטן קונבנציונליים, מאחר ואלו יוצרים לחץ העשוי להחמיר את הבעיה. במידה ויש לכן היפרדות בטנית היוועצו עם הפיזיותרפיסטית ובצעו רק תרגילי בטן סטטית כגון: פלאנק. בנוסף, הימנעו מהרמת משאות כבדים.

בתמונה מטה תוכלו לראות דוגמא לתרגיל פלאנק:
20160815_165932~2 (2)

טיפול נכון ובזמן, יעזור לך גם לשמור על בריאותך וגם על גזרתך!

5. במהלך ההריון– אני ממליצה להימנע מאכילה לא מבוקרת של סוכרים וקמחים לבנים. בנוסף להיותם לא בריאים, הם מכבידים על הגוף והם נוטים "להישאר" בגוף בצורת שומן מיותר. אם תאכלו מאוזן בזמן ההריון, החזרה לגזרה תהיה הרבה יותר קלה ופשוטה לאחר הלידה…

מאחלת לכם לחזור במהרה לג'ינס החתיכי שלכן 🙂

מוזמנות לשתף ולהייעץ בתגובות לפוסט!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)