איך להתעשר ומהר

בחורה עם מחשב נייד

ל פי תורת הקבלה על מנת להתעשר האדם tiktaknet צריך לעשות כלי מתאים ! כאשר הכלי מתאים – השפע יורד !

כמובן שהקובע הסופי אם אדם יתעשר או יעני – הוא רק בורא עולם ! אך חובה על האדם להשתדל להשיג פרנסה – ועל השתדלותו תשרה הברכה משמים ! ומה הם הסודות הקבליים שהספר הזה מתיימר לגלות למען תוכלו לעשות הרבה כסף? ובכן:

כלל ראשון : "בדרך שאדם רוצה לילך בה מוליכים אותו". על מנת לעשות הרבה כסף יש צורך בשני תנאים:

1. שיהיה לאדם תאבון בריא – דהיינו רצון עז לעשות כסף. רצון אותיות צנור! אם אין רצון
אין צנור! אם אין צנור אין כסף! כדי להתעשר האדם צריך ממש לרצות לקבל כסף! כסף
מלשון כסופים! געגועים!

בלי תאבון בריא – השפע לא ירד !

אם אין לאדם תאבון בריא לכסף – אם לאשתו יש – זה יכול להועיל שהרי ידוע שהשפע יורד בזכות אשתו של האדם. הברכה מצויה בזכות האישה.

2. על האדם להכין כלי מתאים! בכך טמון כל סוד ההצלחה!

כיצד להכין כלי מתאים להשגת כסף

פרק זה הוא הקובע : האדם בא לעולם הזה על מנת לבצע תפקיד מסוים ! הכסף הוא האמצעי דרכו האדם יכול לעשות את התפקיד שלו ! לכל אדם יש תפקיד פרטי ותפקיד כללי בתיקון העולם !

ולכן – אם האדם יגלה את תפקידו – וינסה להוציא אותו מהכח אל הפועל, בורא עולם יתן לו את כל הכסף הדרוש לו!!

אם האדם יטעה ויבחר בעיסוק שאינו תפקידו – סופו להפסיד בגדול ! לפעמים יש לאדם תפקיד לפרק זמן מסוים – כאשר הוא מסיים את תיקונו הספציפי עליו להמשיך הלאה : אם ירצה להיתקע – יפסיד את ממונו !

אם יזהה שוב מה תפקידו החדש ויכין כלי ויעורר את הרצון ויתפלל לבורא שיתן לו כסף -הוא ימלא אותו בכסף על מנת שיוכל לקיים את תפקידו !

כיצד האדם יגלה את התפקיד שלו?

אין ספק זהו הפרק הקובע : האדם צריך להתבונן בנפשו ולבדוק מי הוא ולשם מה הקב"ה ברא אותו !

אם האדם נמשך לדברים טכניים – אז תפקידו במישור הטכני ! אם האדם נמשך לעסוק באוכל – אז תפקידו בתחום האוכל ! אם האדם נמשך לעזור לאנשים – אז תפקידו בעזרה לאנשים ! אם כן : על פי נטיות לבו של האדם ועל פי כשרונותיו הוא יוכל לגלות את תפקידו ! את נטיות לבו יוכל לגלות אם ישאל את עצמו את השאלות הנכונות ! השאלה שעליו לשאול את עצמו היא : "אם היה לי את כל הכסף והיכולות במה הייתי רוצה לעסוק בחיי ?".

תתפלאו לשמוע : יש אדם שרצונו המובהק הוא דווקא לשבת כל חייו בבית קפה ! אדם כזה צריך חברה וצריך פשוט לפתוח בית קפה ! אדם אחר יעדיף לעסוק ברפואה ! אדם שלישי יעדיף לטייל כל חייו .

כאשר האדם מדמיין לעצמו שיש לו את כל הכסף והיכולות – אז רצונו האמיתי והמובהק מתגלה אליו !
אם רוצים לדעת מה הרצון המובהק בדרגה משנית לראשונה – עליו להמשיך לשאול עצמו : "לאחר שהייתי עושה את אשר אמרתי לעיל – מה עוד הייתי רוצה לעשות בחיי אם היה לי כל הכסף שבעולם ?".

וכן הלאה – עד אשר יגלה את כל נטיות לבו !

אם האדם גילה למשל שרצונו המובהק הוא לבנות בניינים – אזי עליו לשאוף להגיע להוציא מהכח אל הפועל נטייתו זו !

ישנו כלל קבלי הגורס: ״אין אדם למד אלא במקום שלבו חפץ״. מכאן – שאין אדם מצליח אלא איפה שלבו חפץ. ואין לאדם ברכה אלא בתפקידו! תורת הקבלה אומרת : "אין לאדם מנוחה אלא בשורשו".

פרק הבא בפוסא הבא
מאת דודיי ואפרת

דודי ואפרת בן דוד
היי קוראים לי דודי ואני בן זוג של אפרת אני מטייל בכל רחבי העולם . אוהב שופינג , אוכל, מסעדות , קניון . ואוהב לכתוב בלוגים וטיפים