איך להתגרש נכון?

איך להתגרש נכון?

[youtube 0jvYvl8DeWw]

 

לגירושין יש השלכות מהותיות על חייכם – הם קובעים את מצבכם הכלכלי, הנפשי, וכמובן את הזמן בו תהיו עם ילדיכם. איך להגדיל את הסיכויים לקבל את הדברים החשובים שלכם ומאילו טעויות אתם חייבים להימנע

גירושין הם תהליך קשה לבני הזוג ולילדיהם. יש שבירה של המוכר והליכה אל הלא נודע. חשוב מאוד להתחיל את הפרק הבא בחייכם כשאתם במצב כלכלי טוב ומבלי שוויתרתם על זכויות המגיעות לכם. הנה כמה טיפים קצרים שיענו על השאלה איך להתגרש נכון:

במידת האפשר התגרשו בהסכמה – זהו אחד הטיפים החשובים ביותר. הכנת הסכם גירושין בשיתוף פעולה ובליווי של עורך דין בתחום הגירושין יחסכו לבני הזוג זמן רב, עלויות גבוהות, מועקה נפשית ולחץ. כשמתגרשים באמצעות גישור גירושין – בני הזוג "תופרים" בעצמם את הסכם הגירושין בהתאם לצרכים הספציפיים של המשפחה שלהם. אם אחד הצדדים יגיש תביעה לבית המשפט, אין לדעת מה יפסוק השופט.

הגישו את התביעה לערכאה המתאימה – אם הליך של גישור גירושין אינו מתאים לכם מכל סיבה שהיא, עליכם להגיש תביעת גירושין. אפשר להגיש את תביעת הגירושין לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. לכל אחד מהשניים יש יתרונות וחסרונות, ורק עורך דין בעל ניסיון בתיקי גירושין יוכל לדעת מה הערכאה המתאימה למקרה שלכם.

אל תחתמו על אף משחק מבלי שעורך הדין שלכם מאשר זאת – פעמים אחד הצדדים מכין הסכם גירושין לבדו ומבקש מבן הזוג שיחתום עליו. אין להסכים לכך בשום פנים ואופן. גם אם המסמך נראה לכם לגיטימי, לעתים לסעיפים משפטיים יש משמעויות עקיפות שאינכם יודעים אותם. מוטב לשלם לעורך דין שיעבור על ההסכם מאשר להתחרט עמוקות על כך אחר כך.

לסיכום, רבים תוהים איך להתגרש יפה ונכון, ובצדק. החיים קצרים מדי בשביל להעצים סכסוכים, ולהילחם מלחמות שאין בהם תועלת (פעמים רבות בני זוג שהעדיפו להילחם בבית המשפט, בסופו של דבר קיבלו את אותה תוצאה שהייתה מתקבלת בגישור). שלא לדבר על כך שהטראומה לילדים שהוריהם נלחמים זה בזה היא גדולה. זוהי מלחמה שאין בה מנצחים.

מעוניינים בגישור גירושין בראשון לציון או בגישור גירושין בנס ציונה?
כנסו לאתר https://gerushin-lawyer.co.il/.