איך להיפטר מהכינים

בחורה עם מחשב נייד

מאבחנים את הבעיה

אתם חוששים שהילד חזר הביתה עם כינים בראשו אבל אתם לא ממש בטוחים באבחנה הזו. לפני שאתם רצים לבית המרקחת כדי לקנות כל תכשיר ומסרק במלאי, עצרו ונסו להבין האם יש לכם באמת סיבה לדאגה והאם אכן הוקמה התנחלות חדשה של כינים על ראשו של הילד. נכון, גירודים בלתי פוסקים הם הסימן הראשון, החשוב וגם המטריד ביותר. עם זאת, קרבי את מבטך אל קרקפתו של הילד ובדקי – האם ניתן לראות כינים וביצי כינים? אם כן, אפשר לומר בוודאות שהילד נדבק ונדרש טיפול מהיר כדי לנקות את הראש מכינים ולמנוע את התפשטות הבעיה. אז מה הדרך העדיפה לטיפול? מסרק או תכשירי כינים?

מסרק כינים

סביר להניח שאתם מכירים את המסרק הזה מהילדות, אבל גם היום הוא בהחלט כלי יעיל בטיפול בכינים. המסרק הצפוף מסייע בסילוק ביצים כאשר השיער רטוב, והשלב הזה משמעותי מאוד משום שהוא עוזר לנו להוציא החוצה גם את הכינים וגם את הביצים. בעבר נהוג היה להשתמש במסרקי מתכת ופסטיק (מסרק לוסי או לייף, לדוגמה), אך היום קיימות שיטות פשוטות עוד יותר, ותוכלו להצטייד במסרק אלקטרוני שיקל משמעותית את הסירוק וגם את ניקוי המסרק, מה שיעזור לכם לטפל בראשו של הילד בקלות רבה יותר.

מגוון תכשירים אפשריים

בגזרת התכשירים תשמחו לדעת שיש היצע מאוד גדול של אפשרויות, אותן תוכלו למצוא כמעט בכל סניף של סופרפארם או בבית המרקחת הקרוב לביתכם. בין התכשירים הפופולאריים ביותר אפשר למצוא את "ריזאלטס" או "ניקיטה", תחליף "חפיף 10" או "הדרין" נטול החומרים הכימיים. אם אתם מחפשים דווקא תרופת סבתא תשמחו לדעת שגם כאן יש לכם לא מעט אופציות, החל משטיפת השיער בחומץ, שריחו החזק נוגד כינים, ועד מריחת לימון סחוט עם ג'ינג'ר למשך כשעה, לפני סירוק השיער במסרק הכינים המוכר שעליו כבר המלצנו קודם.

הפתרון האידאלי – שילוב בין השניים

באופן כללי ניתן לומר שהטיפול האידאלי בכינים הוא טיפול משולב, כזה שכולל גם תכשיר וגם סירוק במסרק צפוף. חשבו על שיטת הפעולה הזו כמתקפה חזיתית משולבת שבה מעורבות כל הצבאות האפשריות כדי למגר את הבעיה מהשורש ולהחזיר את המצב לשגרה. בנוסף, לאחר שתנצחו בקרב הזה, נסו להימנע מקרב נוסף בעתיד. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי שמירה מיטבית על היגיינת השיער. אם בכל זאת, למרות כל המאמצים שלכם, יחזרו הכינים לביקור נוסף, הקפידו לגוון ולנסות תכשירים שונים. במרבית המקרים יצליחו הכינים לפתח חסינות לשיטות הטיפול השונות, כך שתכשירים מסוימים שעבדו בפעם הקודמת כבר לא יהיו אפקטיביים. אם כן, בחרו בפעם הבאה שיטת טיפול אחרת, כזו שהכינים