איך להחליף ספרים ולתרום לקהילה

טרנד חדש נולד: מסיבת החלפות ספרים. איך בדיוק עושים את זה? כל הפרטים בפוסט

בחורה עם מחשב נייד

הכל החל לפני כמה שנים: פתחתי בלוג בסלונה בו כתבתי בעיקר הגיגים וסיפורי דייטים (בעיקר כושלים. הדייטים, לא הפוסטים).
תמיד קראתי ולמעשה מאז שאני זוכרת את עצמי אני עם ספר ביד. פתאום שמתי לב שאני שוכחת ספרים. אלא אם כן מדובר במקרה נדיר, אני לא זוכרת על מה היה הספר. עד כדי כך שלפני חופשה הלכתי לספרייה והצטיידתי בערימת ספרים שנראו לי מעניינים. הסתבר, כשהגעתי ליעד, ששניים מהם כבר קראתי.
ואז החלטתי לעשות מעשה והתחלתי לכתוב על ספרים שקראתי ואהבתי בבלוג שלי.

מועדון קוראות

בערך באותו זמן התקבלה הודעה משמחת ממערכת סלונה: אנחנו פותחים מועדון קוראות.
בחיים לא השתייכתי למועדון כזה, וכמובן שקפצתי על המציאה. איזו שמחה, אני במועדון! פתאום אני לא לבד, ועוד בנות מקבלות את אותם ספרים כמוני, לפעמים ספרים אחרים, וחולקות בינינו רשמים. הקבוצה הלכה והתפתחה, וחלקנו גם נהיינו ממש חברות של אמת. לא רק חברות למועדון הקוראות. עם התפתחות המועדון, החלה להתפתח אצלי על המדף ערימה מרשימה מאוד של ספרים.
אני לא אדם שאוגר. מעולם לא הייתי טיפוס סנטימנטלי, ואני מעדיפה להעביר הלאה חפצים שלא יהיה לי שימוש בהם.  אז מה עושים עם כל הספרים?
books_replace (2)

מארגנים מסיבה

מסיבת החלפות הוא כבר טרנד די עתיק בחברה הישראלית, רק שבדרך כלל מחליפים בגדים. כששמעו שאני מארגנת מסיבת החלפות ספרים רבים אמרו לי "מה, יש כזה גם לספרים? אני הכרתי רק החלפות בגדים!"
זה התחיל בקטן. נפגשנו כמה בנות בפארק הירקון, קצת מחצלת וקצת כיבוד, כל אחת מביאה ספרים שהיא רוצה להעביר הלאה, ויוצאת עם ספרים שהיא עוד לא קראה. החוקים פשוטים, כי בעצם אין חוקים: מביאים את מה שרוצים להחליף (לפחות ספר אחד), מכל ז'אנר שהוא, וקולחים מה שרוצים. את מה שנשאר מעבירים למטרה ראויה.
saloona

מה צריך

הכי חשוב: תמיד נשארים המון ספרים אז כדאי שמישהי תהיה מראש מוגדרת אחראית על האיסוף בסוף המסיבה והבאת התרומה. אני מאמינה שכדאי למצוא מקום זקוק, שיקבל אותם בשמחה. חברה מקסימה במועדון שלנו תרמה את הספרים ממסיבת ההחלפות שלנו למחלקות אונקולוגיות בבתי חולים שונים. היא סיפרה שבפעם הקודמת שתרמה להם ספרים היו שם הרבה דמעות של התרגשות.
כדאי לדאוג לספייס: אני לא תיארתי לעצמי שבמסיבה יהיו כמויות כאלו של ספרים! מאות ספרים הובאו והחליפו ידיים, וספרים צריכים מקום.
אני ממליצה לדאוג לשולחן אחד גדול במיוחד, כך שהספרים יהיו פרוסים ויהיה קל ונוח להתבונן בהם ולבחור.
כיבוד תמיד רצוי, אפשר להחליט על קונספט או לתת למשתתפים יד חופשית.
FB_IMG_1448725943693
המסיבה שלנו בהחלט הייתי מוצלחת מכל הבחינות, התמונות מדברות. אין ספק שיש לנו מועדון מקסים.
books_replace
קליק למועדון הקוראות שלנו, לספרים והמלצות.