איך להחזיר את ניצוץ האהבה לזוגיות

אחרי הרבה שנים בזוגיות, שני הצדדים עלולים לאבד את האהבה ואת המשיכה אחד כלפי השנייה. אז איך מחזירים את הניצוץ? כמו בכל דבר שלא הולך, כדאי לנסות שוב מההתחלה. להתאהב מחדש יכול לקרות, אם שניכם מוכנים לכך

מטפלים זוגיים נתקלים בתופעה שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם: זוגות, שכעבור שנים ביחד, איבדו את הניצוץ ולא יודעים איך לשחזר אותו. לפעמים הצדדים פשוט מרגישים שהם איבדו את האהבה ושקשה, או בלתי אפשרי, להחיות אותה. אם מגיעים בשלב מוקדם יחסית למטפל זוגי, ניתן לשקם את המשיכה וללמוד להתאהב מחדש בפרטנר.

אז לפני שאתן מפרקות את החבילה כדאי לנסות להציל את היחסים, אם מדובר בקשר בריא וטוב. הנה כמה מהעצות של מטפלים זוגיים, עבור כל מי שהלך לאיבוד בקשר ואינו מרגיש מספיק מאוהב בבן הזוג כמו פעם:

1. לקבל את זה שתצטרכו קודם לחבב מחדש את הפרטנר

להפסיק להיות מאוהבת בבן הזוג זה לא משהו שקרה יום אחד לפתע ומכאן, שלהתאהב מחדש יכול לקחת גם זמן. בשלב זה כדאי להנמיך ציפיות ורק לשאול את עצמך: מה עלי לעשות כדי קודם לחבב את בן הזוג מחדש? אולי תצטרכי קודם לסלוח או לקבל מהצד השני סליחה עמוקה על דברים שפגעו בך בעבר.

לא ניתן להתקדם קדימה אם שניכם תיתקעו עם מטען של טינה. סליחה וקבלת הטעויות, שנעשו בעבר, בהבנה ומחילה יבטיחו סיכוי אמיתי לשיקום היחסים.

ומכאן הדרך קצרה יותר להתאהבות מחודשת.

2.  לשים קץ לתבניות התנהגות הרסניות

אם שני הצדדים אומללים בקשר, אז יתכן שהם תקועים בתבנית התנהגות שלילית – בה אחד מחזר והשני מתרחק. במצב כזה, ה"מחזר" מתלונן על היעדר תחושת חיבור בתוך הקשר ובתגובה לכך, הצד שנסוג מתרחק עוד יותר מתוך התגוננות. המצב הזה הוא דד אנד לשני הצדדים ואף אחד לא יכול להרגיש באמת מסופק. זה מעגל אימה והסיכוי לאושר כאן הוא בלתי אפשרי.

בדרך כלל, ככל שאחד הצדדים קולני ורועש, כך הצד השני שקט יותר. כדי שיהיה סיכוי לקירבה מחודשת, המחזר חייב להעביר את המסר שלו באופן עדין יותר והצד המתרחק יותר חייב להשקיע יותר ולהיות מעורב נפשית יותר בקשר.

מירנדה קר

3. תישאלי את עצמך, איזה תכונות גרמו לך להתאהב בבן הזוג מלכתחילה

ניתן לשחזר את הניצוץ, אם תיזכרי בתכונות שגרמו לך להימשך אליו מלכתחילה. אם זוגות רוצים להישאר ביחד, עליהם לשחזר את התחושות הטובות מפעם ולראות בפרטנר את אותו האדם הנפלא שגרם להן לרצות לבלות איתו. אחרי שתיזכרי למה התאהבת בו, מומלץ לקבוע דייט שבועי שיהיה מורכב מכיף, קלילות, שיחה טובה, סקס ובגדול, כל מה שנעים ולא מעיק.

זוגות רבים נשאבים לטרדות היום יום, שוכחים את הקסם של הימים הראשונים ומוצאים את עצמם מתוזזים בין מטלות, משימות וכל מה ש"צריך" לעשות ושוכחים לכייף ולבלות זה עם זו בלי מועקות הקיום. נסו לבלות אחד עם השני בלי שום הפרעות ויש סיכוי שהקשר ישרוד שנים.

4. למצוא משהו חדש במשותף

זה מעולה לשמר תחומי עניין שהם שלך בלבד. אם לכל אחד יהיו תחביבים משלו וזמן איכות עם עצמו, הסיכוי לשרוד ביחד גבוה יותר. קשר סימביוטי עלול להיגמר מהר יותר כי הצדדים "שורפים" את הזוגיות מהר יותר ואין תחושת מרחב וצמיחה אישית. אבל אם שניכם מתחילים לחיות חיים מקבילים אז זו בעיה כי אתם מתרחקים זה מזו.

מומחלץ למצוא פעילויות משותפות, בהן שניכם תוכלו להנות ולהרגיש חיבור הדדי. בדרך זו את עשוייה לזכור מה את אוהבת בבפרטנר שלך ולמה התאהבתם מלכתחילה.

5. להחזיר סקס לחיים הזוגיים

אם איבדת עניין בזוגיות שלך אז סיכויים גדולים שכבר אינך מביעה עניין בסקס גם. כדי לשחזר את הניצוץ, נסי לעשות מאמץ ולהושיט יד לעבר אהובך. קחי בחשבון שסקס ומגע הם הדרך ליצירת אינטימיות ומכאן, האהבה יכולה להיבנות מחדש. קשר זוגי נטול מגע הוא גרוע כי הוא מעיד על משהו קריטי שנעלם בדרך: משיכה.

זוגיות בלי משיכה, עלולה להתפאייד מהר יותר, או להשאיר צד אחד בתחושת חוסר. שני הצדדים אמורים לחתור למגע וקירבה פיזית. בזמן המגע משתחרר בגוף הורמון שעוזר לנו לחוש רגועים ונינוחים. מכאן שאין מדובר בפורקן בלבד אלא בדרך יעילה לחוש שוב אהובים ואוהבים ובעיקר: מחוברים זה לזו.

כדי לאהוב מחדש אתן תצטרכו ללהרגיש שאתן בקשר אינטימי ובלי זה, יהיה לכן קשה מאוד להתאהב מחדש בבפרטנר שלכן.

6. עשי משהו חמוד עבור פרטנר

אהבה שוכת בפרטים הקטנים בחיים, כדי לזכור זאת,השקיעי בלצאת מעצמך קצת ונסי לפנק את הפרטנר שלך בלקנות לו משהו קטן וחמוד, להכין לו משהו בעצמך ובכלל – להשקיע בו מעבר למה שאת עושה כעת. לפעמים משהו קטן יכול להביא לתוצאה גדולה במיוחד ולגרום לצד השני לדעת שהוא אהוב ורצוי.

אם קשה לך לזכור, הכיני רשימה בזמנך החופשי ותפעלי בהתאם. המחוות הקטנות עשויות לרגש את הפרטנר שלך מאוד ומכאן, הוא גם ירצה להחזיר לך במשהו יפה. כן, נסי לשחזר את האכפתיות ותשומת הלב שלכם מתחילת הדרך.

7. אל תאשימי את בן זוגך על המרחק שנוצר ביניכם

כאשר נמצאים בקשר לא טוב במשך שנים ארוכות, קשה שלא לחוש תסכול וטינה כלפי בן זוגך. את עלולה לתהות, "למה לקח לו כל כך הרבה זמן להבין שהנישואים בבעיה" אבל אל תיסחפי עם המחשבות השליליות הללו. אל תאשימי את הפרטנר בזה שהוא לא קורא את המחשבות שלך. זוגות שרוצים להישאר נשואים צריכים ללמוד להגיד מה הם צריכים ורוצים.

רק כאשר תחושו אינטימיים תוכלו להרגיש פגיעים וחשופים ומפה, גם להרגיש קרובים יותר. אנשים נוטים לאהוב את אלה שהם סומכים עליהם ומגלים בפניהם הכל.

צילום: גטי