איך לבנות את התדר הנכון

אחרי סופ"ש של שמחה משפחתי בו חגגנו יומולדת 90 לאבא שלי, חשתי עליית מדרגה בהבנת החשיבות הרבה של הערך המשפחתי עבורי.

מתוך הנחה שרובכם מודעים במידה זו או אחרת לחשיבות של ערך זה, ולתרומה שהוא מביא לחייכם, חשבתי לתת מספר טיפים בנושא: איך לעלות את תדר המשפחה בביתכם.

כזכור, נוכחות תדר מסויים בבית מחזק את אותו תחום בחיינו, בדרכים אנרגטיות נפלאות שקורות מעצמן.

כל מה שעלינו לעשות זה לדאוג לנוכחות של שאותו תדר בסביבה שלנו.

הטיזר שהכריע להתחיל לכתוב על נושא זה ממש עכשיו היתה תכנית שראיתי היום בטלויזיה, בה התארחה מעצבת פנים, שאמרה משהו ברוח זו: בבתים המודרנים צריך לבדוק את הצורך בפינת אוכל.

הלא פינת האוכל  היא שריד של חדרי אוכל נפרדים מפעם, והיום ממילא אוכלים מול הטלויזיה. אז למה לא לוותר מראש על אזור פינת האוכל, ולאפשר למימדי הסלון לגדול על חשבונו?

נשמע הגיוני, לא?

לאחר צמרמורת עמוקה שעברה בכל גופי משמיעת מילים אלה, התאוששתי ושמחתי שאני כאן בכדי להסביר לוגיקה אחרת – הנובעת מהעובדה שהחשיבות  והיופי של עיצוב הפנים הם, שבאמצעותו אנחנו מאפשרים לדברים החשובים לנו לקרות.

* יצירת פינת אוכל תאפשר קיום טקס אכילה וקשר משפחתי בד ובד.

על מעצב/ת פנים לייעד שטח לפינת אוכל שיהיה מואר, מזמין, ומספיק גדול לאכלס את כל בני המשפחה בנוחות.

חשוב להשתמש בריהוט תקין ונוח, חומרים טבעיים, תאורה חמימה, תמונות משמחות, בעלות יופי ואסטטיקה, כלים נעימים, אוכל טעים ומושקע – כל אלה ישפיעו על הרגשת נינוחות ורוגע בבני המשפחה, ויובילו לשיחה וזמן איכות משפחתי תוך כדי ארוחה.

* הימנעות מהתקנת טלויזיה בפינת אוכל.

עוד בשלב תכנון בית אפשר להוביל לכך שלא תהיה טלויזיה בפינת אוכל בכך שלא יכינו חיבור מתאים בקיר.כתוצאה מכך, נוצר זמן פנוי לשיחה, להתעניינות זה בזה, להסתכלות בעיניים…

* הצבת גבולות: אסור לאכול בסלון מול הטלויזיה

 (ועל הדרך כך מאריכים את חיי הרהיטים שלכם) – מנסיוני ילדים קטנים לומדים חוקים אלה בקלות אם מקפידים לשמור על גבולות אלה באופן קבוע, ומאמצים ערכים אלה בבגרותם.

* חשוב שתהיו סקפטיים כשמעצב/ת פנים אומר/ת : היום מקובל כך… וכך…

עיצוב פנים הוא כלי נהדר לגרום לערכים שחשובים לכם להיטמע בבני משפחתכם, אל תתנו לכוח הזה לחמוק מידיכם.

* טיפ נוסף וחשוב מעולם הפנג שוואי:

חיזוק התדר האנרגטי של הפלח המערבי של הבית, המחובר לערך של המשפחה. מומלץ לתלות באזור זה תמונות של בני המשפחה, במיוחד של טיול או אירוע, מהם נשארו זכרונות יפים ומעוררי רגשות חיוביים.

1

***

כמו בפינת האוכל, כך גם בתודעה…

בדיוק כפי שהצעתי להכניס לפינת האוכל שלכם תדר של תקשורת וקשר בין בני המשפחה, כך אני רוצה להציע לכם לעשות אותו דבר בתודעה שלכם.

בשנים האחרונות, ובעיקר בשנה האחרונה, אני משתדלת להכניס לחיים שלי תדר של שמחה ואהבה.ככל שקיימים בחיי יותר ויותר דברים שאני אוהבת לעשות ומשיבים לי שמחה, כך תדר זה מתחזק ומזמן עוד ממנו.

לדוגמה כשלקוחה מסבירת פנים ונעים לי איתה,  מזמינה את שירותי, אני מבינה שהנוסחה הזאת עבדה יפה, כי מחכות לי עוד שעות של הנאה תוך כדי העבודה איתה.

* הטיפ שלי: השתדלו שרוב היום שלכם יהיה מורכב מדברים שאתם אוהבים לעשות:

גם אם עליכם לבצע הרבה משימות אפורות ומשעממות, חשוב בעיניי לפזר אותם במשך כמה ימים. העיקרון הוא שיומכם יכלול בעיקר דברים משמחים. לאט לאט תחושו שהשמחה הופכת להיות חלק מכם,  ועוד המון דברים טובים יגיעו לחייכם בלי מאמץ.

העיקרון הידוע: דומה מושך דומה – עובד תמיד, ממש כמו שעון שויצרי.

הנה כמה דוגמאות לדברים שאני אוהבת לעשות ונוכחים בקביעות בחיי (האמינו לי, אלה רק חלק מעוד הרבה):

1- לעשות כלים שימושיים באובניים

2- לרכב על אופניים

3-לתרגל קונדוליני יוגה

ומה אתכן?