איך לבחור מיטת קומותיים?

בחורה עם מחשב נייד

מתכננים לעצב חדר ילדים שיתאים ליותר מילד אחד? מומלץ לקרוא את רשימת הנקודות הבאה שתסייע לכם לבחור את המיטה המתאימה ביותר לחדר.

כשאתם מתחילים לחשוב על בחירת רהיטים לחדר שינה שאמור לשמש יותר מילד אחד, מיטת קומותיים היא הפתרון המושלם לניצול מקסימלי של החדר. עם זאת חשוב לדעת איך לבחור את המיטה המתאימה ביותר לחדר ולשם כך יש לבדוק את הנקודות הבאות.

נקודות שכדאי לברר בקנייה של מיטת קומותיים

הנקודה הראשונה שחשוב לבדוק, אלו חומרי הגלם מהם עשויה המיטה. מיטת קומותיים המיועדת ליותר מילד אחד חייבת להיות יציבה וחזקה ולכן החומר הטוב ביותר לבניית מיטה כזו זה עץ מלא, כמו עץ אורן.

הנקודה השנייה שצריך לבדוק היא לכמה ילדים המיטה מיועדת. רוב המיטות מסוג זה מתאימות לשני ילדים, אך ישנן מיטות בהן החלק התחתון יכול להיפתח למיטה נוספת ואף לשתי מיטות, וכך ניתן לשכן בחדר 4 ילדים או לארח במידת הצורך. עם זאת, חשוב לבדוק שיש בחדר מספיק מקום לפתיחת המיטות התחתונות.

הנקודה השלישית זהו נושא האחסון. מיטה המיועדת לשני ילדים ויותר מהווה פתרון שינה חסכוני מבחינת מיקום, אך אם תוסיפו למיטה גם מגירות גדולות תקבלו פתרון אחסון יעיל ופרקטי שיסייע לכם רבות בארגון החדר ושמירה על הסדר.

מה עוד חשוב לבדוק?

כשאתם קונים מיטת קומותיים המיועדת לשני ילדים ויותר, חשוב לבדוק גם את האביזרים המשלימים, כמו איכות המזרנים ובטיחות המעקות.

גם למראה המיטה יש חשיבות, במיוחד כאשר רוצים לתכנן חדר ילדים מעוצב, אך כיום אפשר למצוא בקלות מיטות קומותיים מעוצבות מעץ מלא, במגוון סגנונות עיצוב יפהפיים ומרשימים.

לסיום, אל תשכחו שצריך לטפס למיטה העליונה ולכן וודאו שיש סולם יציב וחזק אשר ממוקם בזווית נוחה ונגישה.