איך לבחור מוסך מורשה ולמה הוא עדיף?

רכבך התקלקל ואת מחפשת מוסך? כל הסיבות שבגללן מוסך מורשה הוא הבחירה הטובה ביותר עבורך. וגם – שלושה טיפים שיעזרו לך למצוא אחד

איך לבחור מוסך מורשה מאזדה

רכבך התקלקל ואת מחפשת מוסך? כל הסיבות שבגללן מוסך מורשה הוא הבחירה הטובה ביותר עבורך. וגם – שלושה טיפים שיעזרו לך למצוא אחד

אין דבר מעיק יותק מהרגע שבו מתקלקל לך הרכב. את מבינה שאת עומדת למצוא את עצמך עם חור ענק בכיס, בתקופה הכי פחות נוחה לזה בשנה. בכלל, עצם המחשבה על להגיע למוסך נהגה להכניס אותי לחרדות. ידעתי שבמקרה הטוב זה יסתכם בכסף – והרבה ממנו, אבל במקרה הרע אני אהפוך לקורבן של עובדי מוסך חמדנים שינסו לעבוד עליי, ידברו אליי בשפה שלא אבין, ואפילו לא דיברתי על כל אלה שמשתמשים בחלקי חילוף ירודים, שלאו דווקא מתאימים לכלי הרכב שלי.

אז איך תבחרי במוסך המומלץ ביותר עבור הרכב שלך?

עם השנים למדתי שעל המחיר אולי יהיה לי פחות קל להשפיע, אבל אני בהחלט יכולה להקטין נזקים דרך בחירה במוסך המתאים. במקרה שלי מוסך מורשה מאזדה, כי הוא מציע שירות שמותאם למותג הרכב שמשמש אותי. אז קודם כל, חשוב לדעת שקיימים בארץ שני סוגים עיקריים של מוסכים: מוסך מורשה מטעם היבואן ומוסך כללי. מוסך כללי המוסמך מטעם משרד התחבורה הוא מוסך העומד בכל התקנים הקשורים למבנה המוסך, כמו גם להסמכת אנשי המקצוע שעובדים בו, אולם הוא לא מייצג או מתמחה במותג רכב ספציפי. לעומת זאת, מוסך מורשה מטעם היבואן הוא כזה אשר עומד בכל התקנים של משרד התחבורה – אך גם בכל התקנים המחמירים שקבע יצרן כלי הרכב עצמו, ביניהם: הסמכה לטיפול ברכבי המותג, ציוד ספציפי שמותאם ישירות לרכבים הללו (חלקי חילוף מקוריים, איכותיים וזמינים, אשר עומדים בתקן של היבואן), והכי חשוב – פיקוח. המוסכים המורשים פועלים תחת פיקוחם של שלושה גופים: משרד התחבורה, יבואן הרכב המורשה ואיגוד המוסכים, ומתנהלים בהתאם לתקנות, לנהלים ולהנחיות המדוקדקות שלהם. חוץ מזה, כשאני כותבת פיקוח, אני מתכוונת ליתרון נוסף של מוסך מורשה אשר בא לידי ביטוי במחירים. מכיוון שעל המוסכים המורשים חל פיקוח של משרד התחבורה, קטנים הסיכויים שתיאלצי, כמו במקרה השופטת והמסרונים, "להעמיד פני מופתעת" לכשתגלי כמה עלתה לך התקלה, וכמה כואב הולך להיות לך עכשיו בכיס.

יתרון נוסף של המוסכים המורשים הוא שבכל מקרה של תקלה, בעיה או כל דבר שלא לגמרי הבנת – תמיד תוכלי לפנות הן לאיגוד המוסכים המורשים והן ליבואן הרכב הרשמי. כלומר – לכל בעיה שלא תיגרם לך יהיו אבא ואימא שישמחו לעזור לך לפתור אותה. מוסכים מורשים מספקים גם אחריות תקופתית עבור חלקי החילוף השונים, ועובד בהם צוות מקצועי, מוסמך ומיומן שמתעדכן כל הזמן בכל השינויים והחידושים האחרונים במותג.

אין ספק, אם כן, שיתרונותיו של המוסך המורשה לא מסתכמים רק בתחזוקה ובחלקי חילוף מקוריים ואמינים, אלא גם בבטיחות הנסיעה שלך בכלל, ובטווח הארוך – אפילו בעלות ההוצאות עצמה.

3 טיפים שיעזרו לך לבחור מוסך מורשה עבור הרכב שלך:

  1. בדקי את רישיון העסק שלו:

    קודם כל ולפני שאת מוסרת את רכבך למוסך, בקשי לבדוק אם המוסך המדובר מצויד ברישיון עסק רלוונטי, ואם הוא רשום באיגוד המוסכים של ישראל. אין רישיון? אין עסקה.

  2. חוכמת ההמונים:

    בקשי המלצות מלקוחות המוסך, ונסי לשוחח עם כמה שיותר מהם כדי לקבל תמונה מהימנה. יש לא מעט פורומים וקבוצות פייסבוק שיוכלו לעזור לך בכך, ותמיד אפשר גם להגיע למקום עצמו ולשוחח עם הלקוחות.

  3. חפשי את הדירוג:

    יבואני רכבים עורכים מפעם לפעם סקרים שבהם הם מדרגים את טיב השירות במוסכים המורשים. חפשי את המצטיינים שבדירוגים ופני ישירות אליהם. הם לא סתם הגיעו לדירוג הזה.